Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koliko bi bilo unčikovito ako mješam programe P90X, P90X2 i Insanity + svoje vježbe neke

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koliko bi bilo unčikovito ako mješam programe P90X, P90X2 i Insanity + svoje vježbe neke

    Dakle zanima me koliko bi bilo unčikovito ako mješam programe P90X, P90X2 i Insanity, + svoje vježbe neke.
    Znači ovako bi to izveo :
    1. tjedan : radio bi svoje vježbe, znači podijelio bi na tri dana snage i dva dana trčanje.
    2. tjedan : uzeo bi vježbe iz jednog tjedna P90X.
    3. tjedan : uzeo bi vježbe iz jednog tjedna P90X2.
    4. tjedan : uzeo bi vježbe iz jednog tjedna Insanitya.
    Pa opet sve ispočetka.

    Dakle zanima me koliko bi to bilo učinkovito, jer koliko sam shvatio potrebno je neprestano šokirati mišiće različitim vježbama kako bi se oni razvijali neprestano. A sada programi vjerovatno nisu napravljeni bzvz, pa me zanima da li bi usporio razvoj ako kombiniram ovako svaki tjedan drugi program, ili bi bilo efikasnije da radim samo jedan program?
    Hvala unaprijed na savjetima!

  • #2
    Re: Koliko bi bilo unčikovito ako mješam programe P90X, P90X2 i Insanity + svoje vježbe neke

    Vidim da je tema odavno otvorena ali evo reći ću ti nešto iz svog iskustva. Ja sam započeo p90x prije dosta vremena ali sam skužio da to još nije za mene jer nisam bio u formi, štoviše prosjedio sam zadnjih 5 godina i nisam se ničim bavio, faks i obveze (nije izlika naravno)... Uglavnom trebao mi je neki program da dođem u formu a da nije preekstreman za početak pa sam prij e3 mjeseca započeo sa Power 90 programom iz 2000.godine, prvi u nizu Tony Hortona. Mogu ti reći da sam radeći samo po njemu dobio jaako dobre rezultate s tim da moraš biti ustrajan i 6 dana u tjednu vježbat uz pravilnu prehranu, bez nje nema nekog smisla.

    E sad P90X ima zaista veliki broj različitih vježbi i mislim da ti ni ne treba miješanje sa p90x2 i insanity. Naravno da možeš ako želiš uvoditi i vježbe iz tih programa, ali onda pazi da ako primjerice imaš u p90x-u neki kardio dan da ga naravno zamijeniš sa kardiom iz p90x2 ili insanity-a (on je tak i tak samo kardio). Na kraju krajeva mislim da ti je najbolje i najjednostavnije proći p90x zasebno jer kao što kažeš programi nisu napravljeni bzvz i zaista djeluju fenomenalno, samo moraš obavezno imati pravilnu prehranu jer bez nje od ovih programa pa i bilo kojeg drugog nećeš imat nekih rezultata.

    I da, imaš sad i p90x3 koji je dobar izbor jer su vježbe po 30 minuta dnevno, dok za p90x moraš odvojit i po sat i pol (joga) pa ak nemaš baš vremena onda je p90x3 najbolji izbor, mislim da i p90x2 traje puno duže vremenski.

    Nadam se da sam malo pomogao.

    Comment


    • #3
      Re: Koliko bi bilo unčikovito ako mješam programe P90X, P90X2 i Insanity + svoje vježbe neke

      Bome se je momak nacekao za odgovor.
      Al neka ko ceka taj doceka .
      Your future is created
      by what you do today,
      not tomorrow.

      Comment


      • #4
        Re: Koliko bi bilo unčikovito ako mješam programe P90X, P90X2 i Insanity + svoje vježbe neke

        Originally posted by Vucko View Post
        Bome se je momak nacekao za odgovor.
        Al neka ko ceka taj doceka.
        Tako je to kad neko radi necural bez tegova. Mi ovdje znamo samo za tegove, pa nikako ne mozemo biti prirodni. Da ne govorim kako svi uzimamo steroide.

        Comment


        • #5
          Re: Koliko bi bilo unčikovito ako mješam programe P90X, P90X2 i Insanity + svoje vježbe neke

          Kakvi tegovi bajo moj.
          Evo ovaj idol dole ima balkansku verziju p90x ima cak vise programa frajer .
          https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
          Your future is created
          by what you do today,
          not tomorrow.

          Comment


          • #6
            Re: Koliko bi bilo unčikovito ako mješam programe P90X, P90X2 i Insanity + svoje vježbe neke

            Hahahah, vidio sam to neki dan, rikno sam od smijeha

            Ma ja sam novi na forumu tako da nažalost nisam mogao ranije odgovoriti (il sam možda i mogo da sam se ranije uključio? )

            Meni je taj P90 zapravo spas jer znam da ne bih išao redovito u teratanu i za sada još ne znam puno da bih si sam slagao programe (ali učim polako), a ovako kad dođem doma s posla nemam izliku i sat vremena dnevno uvijek mogu naći i samo gledam kaj oni rade i udrii!!!

            Ako još kako mogu pomoć ili dat neki savjet iz svog osobnog iskustva samo pucaj!

            Comment


            • #7
              Re: Koliko bi bilo unčikovito ako mješam programe P90X, P90X2 i Insanity + svoje vježbe neke

              E i da još nadodam da p90x2 u principu radiš 5 dana u tjednu jer je ipak malo intenzivniji nego p90x pa trebaš malo više vremena za odmor, a p90x 6 dana. Također će ti trebat za p90x2 više rekvizita (pilates lopta i medicinke), a za p90x ti to ne treba, tj. oni ne koriste ali ti svakako možeš primjerice za sklekove na medicinkama ili na pilates lopti. I na kraju p90x je zapravo napravljen za oblikovanje tijela/mišića, dok je p90x2 više usmjeren na povećanje tvojih atletskih performanci, eksplozivnosti itd...

              Eto malo da još proširim temu.

              Comment


              • #8
                Re: Koliko bi bilo unčikovito ako mješam programe P90X, P90X2 i Insanity + svoje vježbe neke

                Originally posted by Vucko View Post
                Bome se je momak nacekao za odgovor.
                Al neka ko ceka taj doceka .
                Ko normalan još zna šta su programi P90X, P90X2 i Insanity, + svoje vježbe ???

                Sad treba neko da izgubi pola sata da izgugla te stvari, da odgleda i da mu da svoje mišljenje.... Nije ni čudo što muniko nije odgovorio.....
                Pivo za masu, rakija za defku...

                Comment


                • #9
                  Re: Koliko bi bilo unčikovito ako mješam programe P90X, P90X2 i Insanity + svoje vježbe neke

                  jooker ako ti je cilj smrsavit..onda radi te programcice za trosenje kalorija..

                  ako ti je cilj zdefkat se ili dobit misicnu masu ili snagu, morat ces raditi JEDAN od puno dobrih programa ali niti jedan navedenih.
                  Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                  progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                  kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                  Youtube:

                  Primjer treninga snage/hipertrofije
                  Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                  Sve o prehrani
                  Sve o treningu

                  Comment

                  Working...
                  X