Announcement

Collapse
No announcement yet.

Čuo sam da je 2x tjedno program bolji za dobivanje mišićne mase i snage za naturalce nego 1x

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Čuo sam da je 2x tjedno program bolji za dobivanje mišićne mase i snage za naturalce nego 1x

    Pozdrav !
    Čuo sam da je 2x tjedno program bolji za dobivanje mišićne mase i snage za naturalce nego 1x tjedno program a i radio sam kojih 6 mj. program 1x tjedno i onda sam ubacio prsa 2xtjedno samo zato sto su mi bila nerazvijenija od ostaloga kojih 2 mj. i dosta sam napredovao bolje nego u ovih prvih 6 mj. tako da evo sastavio sam si nekakav svoj pa rate pls jel dobar i što bih trebao izmjeniti ako nešto nevalja.
    PON prsa biceps listovi
    UTO noge ramena
    SRI leđa prsa
    ČET noge ramena
    PET leđa triceps listovi
    SUB -
    NED -
    Imam između svake skupine 48 h pauze i radim po danu 9 vježbi, prsa,leđa,ramena i noge 4-5 vježbi i listovi,biceps i triceps 2-3 vježbe. Po meni jedini nedostatak je možda što radim ramena poslje prsa ali neću nikada ići do maximuma da nebi jedan trening napravio max. što mogu i drugi onda nebi mogao ništa... I da sa ramenima sam već donekle zadovoljan tako da to nebi uopće forsirao previše.

  • #2
    Re: 2x tjedno trening

    Bolje jednu stvar napraviti pošteno nego dvije na pola.
    Isto i tu. Da si bilder s višegodišnjim stažom u teretani, da si na nekoj prednatjecateljskoj definiciji, nakemijan.... možda bi rasprava o ovom treningu imala nekog smisla.
    Ali ovako... odmah da kažem da nema šanse da ćeš ti napraviti pošteni trening nogu i onda za dva dana opet. Jednostavno no way.

    Moj bi izbor, za 5-dnevni program, bio: 1. prsa 2. leđa 3. ramena 4. ruke 5. noge
    Tako ćeš si dati vremena da pošteno izmrcvariš svaku skupinu samu za sebe jer ćeš po treningu raditi samo jednu (veću) skupinu.

    Ukratko, osnovni način za progresiju u treningu bi bilo povećanje volumena i intenziteta treninga, a ne frekvencije.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #3
      Re: 2x tjedno trening

      baš o tome i razgovaram ovdje pričao sam sa jednim iskusniji vježbačem i on mi je preporučio ako sam naturalac da radim programe većih frekvencija, ali hvala na savjetu u svakom slučaju.

      Comment


      • #4
        Re: 2x tjedno trening

        Originally posted by Dida View Post
        Bolje jednu stvar napraviti pošteno nego dvije na pola.
        Isto i tu. Da si bilder s višegodišnjim stažom u teretani, da si na nekoj prednatjecateljskoj definiciji, nakemijan.... možda bi rasprava o ovom treningu imala nekog smisla.
        Ali ovako... odmah da kažem da nema šanse da ćeš ti napraviti pošteni trening nogu i onda za dva dana opet. Jednostavno no way.

        Moj bi izbor, za 5-dnevni program, bio: 1. prsa 2. leđa 3. ramena 4. ruke 5. noge
        Tako ćeš si dati vremena da pošteno izmrcvariš svaku skupinu samu za sebe jer ćeš po treningu raditi samo jednu (veću) skupinu.

        Ukratko, osnovni način za progresiju u treningu bi bilo povećanje volumena i intenziteta treninga, a ne frekvencije.
        Ne bi se složia. MOžda on neće napravit trening tolikog volumena, ali će odradit vježbe s većim intezitetom jer će imat više snage zbog manjeg broja serija/vježbi.

        Npr... radimo trening prsiju. Nakon 3 radne serije ravnog i 3 radne serije kosog, (ako su dobro napravljene) ne ostaje previše snage da se ostale vježbe (npr potisak bučicama) odradi sa ni približno onom težinom s kojom bi se napravia da ga se radi kao prvu vježbu, pa je samim time i stimulacija vlakana od te vježbe sada slabija.
        Više učinka ima manje serija, ali sa većim opterećenjem i intezitetom, nego više serija i vježbi sa manjim. Pogotovo ako se radi češče.

        Ono šta želim reć je da se full benefit od jedne vježbe dobije kad se radi prva, kada smo najjači. Dakle:
        pon - kosi bench, ravni bench, kosa letenja, pec deck. Srijeda - kosi potisak bučicama, ravni potisak bučicama, ravna letenja.... Dakle napravljen je čak veći broj vježbi nego kad bi se radilo sve u jednom treningu i to sa većim intezitetom.

        Comment


        • #5
          Re: 2x tjedno trening

          Pa gle, svaka čast ako čovjek može toliko treninga odraditi kvalitetno. Jer da, ovo što si opisao doista ne zvuči neizvedivo, ali znam u praksi kako takvi treninzi izgledaju. Jay Cutler će tri serije ravnog i tri serije kosog odraditi tako da se izmori, ali prosječni gym rat neće. A prvenstveno će mu motivacija biti u banani kad će praktički svaka tri dana odraditi sve teške vježbe, bez imalo psihičkog odmora. Još ajde kad su prsa u pitanju. Al da vidim čučanj s dva dana pauze. Nije to problem "odraditi", ispuniti sve vježbe koje su napisane na papiru. Problem je odraditi to pošteno.

          Aj ajd, ja sam inače zagovornik što većih split treninga. Možda se čovjek nađe u ovakvom sistemu.

          Originally posted by marko1003 View Post
          baš o tome i razgovaram ovdje pričao sam sa jednim iskusniji vježbačem i on mi je preporučio ako sam naturalac da radim programe većih frekvencija, ali hvala na savjetu u svakom slučaju.
          To doista ima smisla i u jednom dijelu je tako. Ali opet nije nešto čega se treba držati kao pijan plota. Prvenstveno se tu misli na ono kad kemičari znaju raditi treninge sa serijama koje idu u nedogled što bi pak bilo potpuno besmisleno i kontraproduktivno kod naturalaca. Ali jesi li ti "on" ili "off" nije prebitno ako gledaš hoćeš li malo više ili manje odvojiti mišićne skupine.
          Last edited by Dida; 23-09-13, 09:30.
          Originally posted by magarac
          pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
          dzaba mu sve

          Comment


          • #6
            Re: 2x tjedno trening

            Dida je vecinu toga dobro rekao, no treba na to gledati ovako, malo cu se koristiti drugacijim kontekstom. Ako si tek u startu sto se tice treninga veca frekvencija treninga ce ti dobro doci jer kao vec spomenuto, lose gađanje misica, jedino i ima smisla, zasto? Da sto prije naucis pogađati misice i stvarati sto bolju umno misicnu vezu. Ti ces napredovat i nakon jednog vremena udarit u zid i treba mijenjat onda. E sad vec onda imas "znanje" pogađati misic u toj mjeri da ni ne pomislis na sljedeci trening unutar istog tjedna, ajd ok da imas recimo 3 dana treninga, pa 2 dana odmora i ponovis krug ili eventualno 1 dan odmora jer dosta toga ovisi o trenutnom nacinu ishrane, samoj konstituciji treninga pa moras pratit sta ti tijelo govori. Trebas se naucit na individualnost u ovome, sve ovo su samo smjernice, zapamti, nikakva zlatna pravila, samo dobronamjerne smjernice. Na tebi je da probas i vidis kako ti odgovara, a u samom procesu probavanja ocekuj sve i svasta, zato i je car ovog sporta sto nikad sa sigurnoscu ne mozes reci sta najbolje odgovara ni tebi ni drugima, no ipak postoje neke osnove. Da sam slusao samo druge nikad nebi dopustio sebi da izađem iz kutije "kvazi" razmisljanja i dopustim si da koristim zdravu logiku. Skužiti kako ti tijelo funkcionira, je dug proces i to, ali nemoj zivjet u zabludama tuđih savjeta stalno, nekad i "skreni" malo pa radije sje.bi nego da se stalno zivciras, preispitujes i ovisis o tuđem misljenju sto ces poduzeti.
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • #7
              Re: 2x tjedno trening

              ja samo znam da mi nikad ni jedan dio tijela nije rastao kao noge kad sam cucanj radio svakih 48 sata, od najgore skupine do najbolje

              sad radim 1 u 5 dana(najmanje sto sam radio u zadnjih 1,5g.), po mogucnosti 2x...ali kad zavrsis sa jos par ciklusa ovog treninga idem na smolov i bench/cucanj 4x sedmicno


              sve je stvar navike i pametnog rasporedjivanja volumena....meni kad neko kaze da je danas radio ramena i mu je ''neophodno'' 7 dana odmora to je mena nespremna osoba, ili neko ko nije u formi, kao ja kad nisam trcao mjesec dana pa odjednom i sutradan jedva hodam, a kada sam u formi taman da trcim svaki dan dva puta nemam nikakvih problema - a i ja sam nekad prije tako trenirao da se razumijemo
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • #8
                Re: 2x tjedno trening

                pa nisam baš totalni početnik idem već 9 mjeseci u teretanu stvar je u tome da ja ispitujem za ovaj 2x tjedno program samo zato sto kada sam sada ubacio prsa pon i petak znaci 2x tjedno prsa jer su mi nerazmjerna s ostalim puno bolje sam napredovao i u izgledu a normalno i podigao sam kilaze drasticno u samo 1 mjesec rada takvog programa

                Comment

                Working...
                X