Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

    Pozdrav, iako sam se vec predstavio, reci cu ono o osnovno o sebi, dakle..
    16 godina, 186 cm, 75kg..
    Nisam debel ni mršav, prosječan moglo bi se rec, no taj prosjek mi kvare prsa koja su salasta, nije ginekomastija/lipomastija, posavjetovao sam se sa doktorom oko toga vec je jednostavno genetika, ima ih i moj stari i njegov itd itd.. Trcim vec mjesec dana nakon duze stanke i polako ulazim u formu, vrijeme je da se ubace utezi..
    Od opreme imam 1 kosu štangu(nisam siguran kolko je teska, al manje od 10kg je),1 ravnu(10kg), 2 utega od 10kg,2 od 15kg, i tezim ka tome da nabavim klupu, ako nista makar neku improviziranu..
    Iz malog sam mjesta u kom nema teretane nazalost, pa mi je ovo jedina opcija. Trazim pomoc pri sastavljanju treninga, ja sam nesto sam radio no volio bih cut pokoji savjet iskusnijih. Ovako je izgledao moj plan
    PONEDJELJAK: prsa i triceps, UTORAK: leđa i biceps SRIJEDA: odmor ČETVRTAK: noge PETAK: ramena, listovi,trbuh
    te SUBOTA ili NEDJELJA kardio..

    Zahvaljujem se unaprijed, e i da odavde sam gledao vjezbe koje da radim..

  • #2
    Re: Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

    Samo treniraj i jedi pravilno, imaš sve napisano na forumu i portalu. Ubaci bw vježbe ako si ograničen sa utezima.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

      evo proslo je skoro 2 tjedna od mog posta pa da se javim malo..dakle ovih 12 dana sam radio ovako.
      1. dan - prsa,triceps,biceps - radim sa utezima, a od bwa sklekove
      2. dan - Leđa - trapez i latimus dorsi
      3. dan - noge - čučanj i mrtvo
      4. dan - odmor

      i tako u krug..trebao bih ubacit nesto za ramena, trbusne i listove(po mom misljenju) ..jos jednom da ponovim nazalost nemam teretane ali imam 2x10kg, ravnu i kosu sipku,2x20kg.. klupica bi trebala doc sljedeci tjedan a lat masina kroz ovaj mjesec..
      bilo kakvi savjeti, promjene, pljuvanja i vrijedanja su dobro dosla

      Comment


      • #4
        Re: Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

        Evo da javim malo svoj "napredak"

        Dakle drzim se sad za stalno onog programa 1. Dan - Prsa,triceps,ramena
        2. Dan - Ledja,biceps,podlaktice
        3. Dan - Noge

        Sve je super, upale vise nisu toliko strasne, stovise pase mi onaj osjecaj poslje treninga kad znam da sam ubio mišić.
        Danas je bio chest day, nabavio sam EZ sipku nesto novih utega, ubacio sam i vjezbu lastikom, imam improviziranu klupicu dok bi bench i lat masina trebale doci tokom ovog mjeseca(sto opet nije sigurno)..
        Upravo sam smazo 250g posnog i 110g tune, tu ima 80-ak grama proteina ako se ne varam. To mi je rutina poslje treninga, zna varirati nekad jedem i mozarelu i meso iz juhe, nekad samo maznem grčki jogurt i neku salamu.

        Suma sumarum zadovoljan sam, neki sitni rezultati se primjete, sto u snazi,sto u eksplozivnosti, fleksibilnosti, 3 cm je porasla nadlaktica od 01.02.2014. sto mi daje dodatnu motivaciju da nastavim.

        Comment


        • #5
          Re: Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

          Samo naprijed, vježbaj, jedi i čitaj forum

          Comment


          • #6
            Re: Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

            Pozdrav..

            evo da se javim malo. Sve vise i vise volim treninge, stovise dan mi se sastoji od treninga i preostali dio dana kad razmisljam o treningu.. Sprave sam nabavio ( vecinu fali mi lat masina no to zasad nadoknadujem sipkom za zgibove)..
            trebao bih vas savjet u vezi prehrane, imam jos malo sala na trbuhu (mogu izracunat postotak ako bude bilo potrebno) i neznam sta da radim, nebi se htio bacat u deficit da ne gubim misice, a opet bi htio skinut to salo do neke granice da se mogu trbusni vidjeti..
            sta mi preporucujete.. dal mogu ja samo smanjit malo prehranu pa to bude otislo dok plivam sad po ljeti, i idem radit + vruce je jako( znojim se ko svinja) + trening?

            hvala unaprijed

            Comment


            • #7
              Re: Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

              drzi neko kalorijsko odrzavanje, znaci vjezbaj i gledaj da ne dobijas na kilazi. Kako budu rasli misici tako ces gubiti salo.

              Comment


              • #8
                Re: Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

                Iskreno, ako možeš raditi zgibove lat mašina ti i ne treba previše...opet, ovisi koliko ih možeš, pa razne druge stvari itd itd

                Sent from my LT22i using Tapatalk

                Comment


                • #9
                  Re: Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

                  6-7 pravilnih i jos 2 s trzajem, becham 45kg, cucanj 65, mrtvo 80

                  i zaboravio sam napomenut, neki dan mi je dijagnozirana varikocela pa cu morat to vjerovatno operirat pa necu moc trenirat neko vrijeme nazalost (

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

                    Originally posted by Somer View Post
                    6-7 pravilnih i jos 2 s trzajem, becham 45kg, cucanj 65, mrtvo 80

                    i zaboravio sam napomenut, neki dan mi je dijagnozirana varikocela pa cu morat to vjerovatno operirat pa necu moc trenirat neko vrijeme nazalost (
                    Varikokela* nadam se da znas kaj radis s tom operacijom
                    https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                    https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                    Instagram: @shredded_dario

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

                      varikocela, varikokela ovisi kakav izvor imas, moj urolog kaze varikocela..

                      ne razumijem sta mislis pod tim znam li sta radim, to je manja operacija nakon mjesec dana bi trebo polako pocet ponovo trenirat, iskreno nije mi ugodno da mi stranac prcka po genitalijama, ali sto se mora mora se, radje cu potrpit to malo nego ne trenirat nego zezat se s tim do kraja zivota

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

                        moj bed!
                        paa jel ti na oba prosireno ? ak ti je nizeg stupnja ili ti na jednom nije tak kriticno svejedno mozes normalno imat djecu
                        https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                        https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                        Instagram: @shredded_dario

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

                          Originally posted by DARICA View Post
                          moj bed!
                          paa jel ti na oba prosireno ? ak ti je nizeg stupnja ili ti na jednom nije tak kriticno svejedno mozes normalno imat djecu
                          Na lijevom testisu je proširenje nije toliko strasno al poslje jačeg treninga npr čučnjevi i mrtva, zna nekad bolit. Urolog mi je reko da se nebi trebao uopće naprezat jer svaka napetost abdomena tj trbušnog zida povećava tlak u veni i to nije dobro jer mogu ostat neplodan, no ovaj tjedan bi trebao ići privatno u Rijeku kod još jednog doktora po drugo mišljenje i da odma sredim operaciju jer bi se htio toga riješit.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

                            Originally posted by DARICA View Post
                            moj bed!
                            paa jel ti na oba prosireno ? ak ti je nizeg stupnja ili ti na jednom nije tak kriticno svejedno mozes normalno imat djecu
                            Djeca su precjenjena
                            ISUS PAPA KRŠČANIN !!!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pocetnicki trening, ogranicen sa spravama

                              evo da se javim malo..
                              gotova je skola, dakle 120% sam u treningu pa da vas pitam za savjet..
                              dakle drzim se svog programa i dalje, ubacim koju varijaciju ( ne mjenjam puno, uglavnom je isto uvijek, promjenim hvat,redosljed, ubacim neku drugu slicnu vjezbu itd) misici rastu sto se primjeti, sala je ostalo malo na trbuhu pa da vas pitam, dakle sad je ljeto, idem radit, znojim se stalno, plivam 2-3km dnevno iako se to da pojacat, i treniram .. posto je to dosta stresno jer mi uzme cijeli dan zanima me prehrana, dali da ju pojacam ili ostavim na istom? jer htio bi da potrosim to salo a da ne izgubim puno na misicima..
                              hvala unaprijed

                              Comment

                              Working...
                              X