Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koliko je važna voda kada se trenira?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koliko je važna voda kada se trenira?

    Čuo sam da je voda važna dok se trenira, pa me zanima koliko.
    Ako je, koliko je treba popit, pol litre? I kada? Izmecu ponavljanja? Napit se ili samo nakvasit usta?
    "Blood, sweat & respect. First two you give, last one you earn" -Dwayne "The Rock" Johnson

  • #2
    Re: Voda uz treniranje

    Što više to bolje, nismo mi svi isti tako ni nemamo istu potrebnu za vodom dok treniramo, ja lično popijem 1,5l.

    Comment


    • #3
      Re: Voda uz treniranje

      Originally posted by Markan031 View Post
      Čuo sam da je voda važna dok se trenira, pa me zanima koliko.
      Ako je, koliko je treba popit, pol litre? I kada? Izmecu ponavljanja? Napit se ili samo nakvasit usta?
      Pa vode uzimas koliko mislis da ti treba Boze mili,pijes kad si zedan kad osjetis to,recimo meni treba skoro litra dok treniram,i ne napijes se neg popijes pomalo,malo vise od tog "nakvasit usta" nebitno kad je pijes...makar ja mislim
      "Veni,Vidi,Vici"

      Comment


      • #4
        Re: Voda uz treniranje

        "kad si žedan" da već dehidracija lagano nastupa, to si ne smijemo dopuštati. Dakle vode treba piti konstantno kad god možemo i to tako da nikada neosjetimo žeđ. Možda je malo tlaka to, i meni je bilo u početku ali za par dana to postane rutina i navika. To se odnosi i na trening i tokom cijelog dana.
        Tokom treninga popijem 1L vode, to mi bude taman za tih 1h, između serija i vježbi rutinski po gutljaj-dva. Tokom dana još dodatne 3-4L. Neračunajući vodu iz shejkova i drugih napitaka.
        Od viška vode glava ne boli (boli kad je nema )

        Comment


        • #5
          Re: Voda uz treniranje

          Treba slušati svoje tijelo, piješ koliko si žedan.
          Nemojte sad raditi filozofiju od najobičnijih stvari...sutra ćete pitati koliko zraka treba disati.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Voda uz treniranje

            Samo se zelim nadovezati da od kad se sopam vodom oko 4l dnevno ali ne odjednom nego malo po malo i pijem vodu u skoli da se puno bolje osjecam i puno sam svjeziji, vecina ljudi pije premalo vode
            https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
            https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

            Instagram: @shredded_dario

            Comment


            • #7
              Re: Voda uz treniranje

              Ja popijem pred pocetak treninga litru vode ,a kada završim trening nisam preterano zedan.. Kada treniram zimi slabo pijem vodu, a kada su velike vrucine svakih 5 minuta..
              Formula je volja!

              Comment


              • #8
                Re: Voda uz treniranje

                Ja isto tak. Danas na treningu sam točno tri gutljaja popio, a ono kad zaprži sunce po ljeti između svake serije popijem toliko.
                Originally posted by magarac
                pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                dzaba mu sve

                Comment


                • #9
                  Re: Voda uz treniranje

                  Tokom treninga 3,4 deca pijuckam, ako se nalijem vode onda se mucka sve i nista od toga, ljeti se ipak malo vise popije...a tokom dana 2-3 litre je neki minimum

                  Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

                  Comment


                  • #10
                    Re: Voda uz treniranje

                    Originally posted by antonio89 View Post
                    Tokom treninga 3,4 deca pijuckam, ako se nalijem vode onda se mucka sve i nista od toga, ljeti se ipak malo vise popije...a tokom dana 2-3 litre je neki minimum

                    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
                    Prije treninga 5dcl Tokom treninga jos 5-6dcl uz BCAA/Glutamin i za kraj volim da mi je shake gust zbog cega ne idem preko 3dcl
                    I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                    ----------------------------------------------------------------
                    Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                    Comment


                    • #11
                      Re: Voda uz treniranje

                      Ja sam primetio sledeće, kad kupim u teretani izotonični napitak, mnogo ga brže popijem, i posle sam još žedan...

                      Pivo za masu, rakija za defku...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Voda uz treniranje

                        A sve zavisi od intenziteta treninga i vremenskih uslova... Nekad popijem litar za vreme treninga, nekad par gutljaja...
                        Pivo za masu, rakija za defku...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Voda uz treniranje

                          Originally posted by Dača View Post
                          A sve zavisi od intenziteta treninga i vremenskih uslova... Nekad popijem litar za vreme treninga, nekad par gutljaja...
                          Nigdje bez tekucine, tokom treninga stalno pijem jer ako mi se usta osuše onda sam nervozan i pijem ljudima krv. True story.


                          Originally posted by Dača View Post
                          Ja sam primetio sledeće, kad kupim u teretani izotonični napitak, mnogo ga brže popijem, i posle sam još žedan...

                          Bogataš
                          I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                          ----------------------------------------------------------------
                          Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                          Comment


                          • #14
                            Re: Voda uz treniranje

                            Originally posted by Premium.Better View Post
                            Nigdje bez tekucine, tokom treninga stalno pijem jer ako mi se usta osuše onda sam nervozan i pijem ljudima krv. True story.




                            Bogataš
                            E bas to lol, ako sam ne pijem dovoljno tekucine tokom treninga postanem zivcan pa nekad pijem i na silu lol

                            Comment


                            • #15
                              Re: Voda uz treniranje

                              Originally posted by Premium.Better View Post
                              Nigdje bez tekucine, tokom treninga stalno pijem jer ako mi se usta osuše onda sam nervozan i pijem ljudima krv. True story.




                              Bogataš
                              Iz tvojih usta u Božje uši.....

                              Bogat sam znanjem, iskustvom, dobrotom, dobrim smislom za humor....
                              Pivo za masu, rakija za defku...

                              Comment

                              Working...
                              X