Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vaš savjet oko mojeg treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vaš savjet oko mojeg treninga

    Prije svega pozdrav svima, novi sam na forumu, vidim da ovdje ima poštenih ljudi kojima je cilj pomoći početnicima pa se tako nadam da ćete i meni pomoći sa par savjeta....

    Prije svega, imam 24 godine, 180/80, i idem u teretanu nekih dva mjeseca, moglo bi se reci više rekreativno nego s nekim ekstra ciljem, mada želim nabaciti nešto mišićne mase i smanjiti potkožno salo... Ta teretana je u sklopu škole pa u njoj nema nešto pretjerano sprava, ali i sa tim što ima pokušavam izvuć maksimum...Od sprava koje se u njoj nalaze su: traka za trčanje, bicikl, ravna klupa, bučice do 25kg po jednoj,sprava za zgibove, te multifunkcionalna sprava.

    Moj tjedni trening izgleda otprilike ovako:
    Ponedjeljak: Zagrijavanje: 20min bicikl. PRSA: potisak bučicama na ravnoj klupi(3-4 serije po 10-12), letenje bučicama na klupi(3serije po 8-10), dizanje šipke na multif. spravi na kosoj klupi(3 serije po 6-. TRICEPS: Podizanje bučice iza glave(3/12), razvlačenje užeta za dolje(3/8-10), kickback bučicama (3/6-
    Utorak: Zagrijavanje: 20 min bicikl. BICEPS: naizmjenično podizanje bučica sjedečki (3/12), pregib bučicama s laktom na kosoj klupi(3/8-10), podizanje užeta stoječki (3/6-
    Srijeda: ODMOR
    Četvrtak: Zagrijavanje 20min bicikl. RAMENA:stoječi rameni potisak bučicama(3/12), okomito veslanje bučicama(3/8-10), predručenje bučicama(3/6-
    Petak: Zagrijavanje 20min bicikl. LEĐA: zgibovi na spravi sa mjenjanjem težine (3/12), povlačenje sajle (3/8-10), lat puldown(3/6- NOGE: stadardne vježbe razvlačenja sajle na multif spravi
    Subota: 10min bicikl(25km/h)+50 trbušnjaka ->tako vozim sat vremena bicikl sa trbušnjacima između

    Eto otprilke ovako izgleda moj tjedni trening, imao sam strašne upale prvih tri tjedna, sad je to fala bogu prošlo sve, i ne osjećam neke probleme veće osim standardnog zatezanaj drugi i treci dan. Isto tako moram reci da je postalo vidiljivo da su mi se misici poceli oblikovat i jačat, posebno prsa...

    E sad mene zanima vaš savjet na ovo moje opširno izlaganje tu, što ne valja, što bi se dalo izbacit a što dodat na ovo. Posebno me zanima dio za biceps jer osjecam da to ne pogađam dovoljno dobro kao ostale mišiće. I opcenito da li je dobro ovoliko serija i ponavljanja radit dnevno, ili bi bilo bolje fokusirat se na recimo 3 serije po 6-8 ponavljanja uz veće težine nego koje koristim trenutno. Kakav bi bio učinak toga.

    Hvala na savjetima i strpljenju

  • #2
    Re: Vaš savjet oko mojeg treninga

    trening katastrofa

    uzmi ovaj: http://oldschooltrainer.com/bill-starrs-5-x-5-training/

    ili ovaj:http://oldschooltrainer.com/bill-starrs-5-x-5-training/

    Comment


    • #3
      Re: Vaš savjet oko mojeg treninga

      http://www.building-body.com/Bodybui...po%C4%8Detnici
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment

      Working...
      X