Announcement

Collapse
No announcement yet.

5x5 program snage

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: 5x5 program snage

    Originally posted by Stafeen View Post
    Idem 7 meseci u teretanu,išao sam i prije toga godinu dana,ali sam pauzirao zbog ozlede.Ja ne sumnjam u tvoje znanje nikako, znam šta je testosteron.Jednostavno imam i bodyweight treninge,jer nema mi smisla izbacivati besmislenu kilazu na bencu, te ne moci napraviti 50 sklekova.Eto za tih 7 meseci na bencu sam skocio 20-tak kila, sto mi je najgora stvar i ne znam zasto ali najteze napredujem na bencu.Mrtvo dizanje i cucanj sam 60 kg napredovao, s tim sto imam veliki broj ponavljanja sa postepenim dizanjem kilaze, i kontam da kad bi sa malim brojem ponavljanja mogao jos minimum 20-30 kg gore, ali opet kazem nije mi bit izbacivati nenormalne kilaze, a biti trom.
    Ako ojačaš na benču, sasvim sigurno nećeš moć napravit manje sklekova, nego više. I ako si razbia prsa kako treba, onda ih moraš odmarat, a ne kad bi treba da odmaraš, dodatno ih oštećivat sklekovima. Možda zato najteže napreduješ na benchu? Si razmislia o tome?
    Povećanje apsolutne snage sigurno neće dovest do tromosti, razvijaš brzokontrahirajuća vlakna i možeš jedino dobit na explozivnosti i brzini.

    Comment


    • #32
      Re: 5x5 program snage

      Originally posted by Kahn View Post
      Ako ojačaš na benču, sasvim sigurno nećeš moć napravit manje sklekova, nego više. I ako si razbia prsa kako treba, onda ih moraš odmarat, a ne kad bi treba da odmaraš, dodatno ih oštećivat sklekovima. Možda zato najteže napreduješ na benchu? Si razmislia o tome?
      Povećanje apsolutne snage sigurno neće dovest do tromosti, razvijaš brzokontrahirajuća vlakna i možeš jedino dobit na explozivnosti i brzini.
      Jednostavno strašno, kako god gledao, ne isplati se trenirati svaki dan.Eto malopre sam odradio trening i zadovoljan sam,iako sam mogao jos 5kg bez problema gore i odradio bi trening kako treba,ali neka svaki put cu po 2,5kg.Jedino kontam da sam preterao sa bicepsom, radio sam 5x5 36kg stojeći pregib sa ez šipkom, nakon toga 4x18 ponavljanja,tj 6 uskih,6 srednjih,6širokih (hvat) isto stojeći pregib,to sam baš video na ovoj stranici i jako mi se zanimljivo učinilo,ali to sam sa 27kg radio.I nakon toga sa jednoručnim tegom 8kg dokrajčio biceps.Nisam ga previše uništio, ali dovoljno.Moraću malo smanjiti te vežbe,iću postepeno jer meni je mučno smanjiti nešto ili potpuno izbaciti..:S
      Najveci problem tu je sto sam ovisan o treningu, ja moram trenirati svaki dan bar nešto.Imam osećaj krivice kao kad pojedem nešto što ne trebam(junk) tako i kad preskočim jedan trening,osim ako sam mrtav umoran i nemogu ga odraditi kako spada.
      Onda udaranje vreće ne bi trebao biti problem između barem to?

      P.S.Napisao si da više od 45min treninga za mišiće nije dobro.Meni sad ne ide u glavu imam kolegu koji radi street workout svaki dan, ali bukvalno svaki dan po 3-5 sati.Znam bio sam i nije moguce za poverovati,ali decko je lud za tim i stvarno vec skoro 2 godine se ubija od treniranja,ali ništa tegovi samo SW.Uglavnom meni nije jasno on je bio mršav,počeo je jesti više,uglavnom tuče po UH, da ima energije za trening a gradjen je sada kao zmaj.Ruke,leđa,prsa ubijaju,a podlaktica da ne pričam.Znači čiste mišiće je dobio, a rastura se od treninga i nema uopšte sređenu prehranu,tj. fokusira se na zdravu hranu,ali nije izbirljiv baš.Ovo mi nije niko ispričao,nego znam dečka baš i to me zanima, na koju foru nije dobro mojih jedan ipo sat treniranja a on ima napredak sa 3h minimum svaki dan.

      Comment


      • #33
        Re: 5x5 program snage

        Nemoj razbijati glavu o tome zasto ti je frend takav jer neces nista s time postici. Jednostavan odgovor je genetika. Takvi kao on su rijetkost, vjerovatno bi bio puno veci i jaci da si sredi trening i prehranu, ali to je vec druga prica
        Nemoj se usporedivati s drugima jer to ne vodi nigdje

        Imas mnogo odlicnih programa na forumu. Odaberi jedan i drzi ga se neko vrijeme. Nemoj radit izolacijske vjezbe 5x5, to je *****ana

        Comment


        • #34
          Re: 5x5 program snage

          Originally posted by crazy View Post
          Nemoj razbijati glavu o tome zasto ti je frend takav jer neces nista s time postici. Jednostavan odgovor je genetika. Takvi kao on su rijetkost, vjerovatno bi bio puno veci i jaci da si sredi trening i prehranu, ali to je vec druga prica
          Nemoj se usporedivati s drugima jer to ne vodi nigdje

          Imas mnogo odlicnih programa na forumu. Odaberi jedan i drzi ga se neko vrijeme. Nemoj radit izolacijske vjezbe 5x5, to je *****ana
          Izabrao sam taj 5x5 i guram ga do kraja, i ja mislim da je u pitanju genetika.Meni genetika nije ništa poklonila.., zato ja otkidam guzicu od treniranja, žuljam light jogurte i ražena peciva u školi, dok dečko jede burek, popije kolu i ima pločice.Ja cim ubacim junk malo odma kile gore.Imao sam cheat day prije preko vikenda, smanjio sam ga na 1 dan nedeljno, sad sam ga skoro potpuno izbacio, mozda bi jednom u 2 nedelje imao,ali i to mozda jedan obrok,ne dan.

          Comment


          • #35
            Re: 5x5 program snage

            Imam još jednu nedoumicu.Pošto radim pon i pet cucanj,benc,veslanje u pretklonu i sredom cucanj,mrtvo,vojni potisak.E sad citao sam da treba izmenjivati,a opet neki govore da ne treba tj.jednu nedelju ovu verziju, a drugu nedeljnu zamenim 2x cucanj,mrtvo,potisak, a 1xcucanj benc i veslanja.E sad po vama sta je bolje?

            Comment


            • #36
              Re: 5x5 program snage

              Originally posted by Stafeen View Post
              Imam još jednu nedoumicu.Pošto radim pon i pet cucanj,benc,veslanje u pretklonu i sredom cucanj,mrtvo,vojni potisak.E sad citao sam da treba izmenjivati,a opet neki govore da ne treba tj.jednu nedelju ovu verziju, a drugu nedeljnu zamenim 2x cucanj,mrtvo,potisak, a 1xcucanj benc i veslanja.E sad po vama sta je bolje?
              Pa ako imas A i B trening a vidim da imas pon i pet su ti npr a a sri ti je B to ti je vec izmijenjeno xd

              Comment


              • #37
                Re: 5x5 program snage

                Originally posted by Stafeen View Post
                Imam još jednu nedoumicu.Pošto radim pon i pet cucanj,benc,veslanje u pretklonu i sredom cucanj,mrtvo,vojni potisak.E sad citao sam da treba izmenjivati,a opet neki govore da ne treba tj.jednu nedelju ovu verziju, a drugu nedeljnu zamenim 2x cucanj,mrtvo,potisak, a 1xcucanj benc i veslanja.E sad po vama sta je bolje?


                trening A:

                1. cucnjevi
                2.bench
                3.veslanje
                4.dips

                trening B:

                1.mrtvo
                2.military press
                3.zgibovi
                4.bench press uski hvat

                Comment


                • #38
                  Re: 5x5 program snage

                  Po meni bench press ne moze stati u istu recenicu sa deadliftom i squatom, neko puno je veci stres na tijelo po meni sa dl i sq. Jel se ko slaze samnom?

                  Comment


                  • #39
                    Re: 5x5 program snage

                    Originally posted by madmax22 View Post
                    Po meni bench press ne moze stati u istu recenicu sa deadliftom i squatom, neko puno je veci stres na tijelo po meni sa dl i sq. Jel se ko slaze samnom?
                    govoriš o jednakoj težini na sve tri vježbe?

                    Comment


                    • #40
                      Re: 5x5 program snage

                      Evo furam 5x5 treća nedelja već, ali imam problem što mi se noge povećavaju.Tj. ja sam uvek imao jake noge i sad su mi baš počele rasti.Jesam se svakako malo udebljao i dobio sala, ali nikad nisam imao tolike noge jer uvek su mi struk i noge rasli zajedno.Najgore je sad što sve farmerke me užasno stežu u nogama nekada ih jedva skinem.I ne verujem da je to baš salo, ne primećujem na njima više sala nego inače, i nije samo u butinama problem nego i listovima..:S.Može li nekako nastaviti da se dobija snaga, a noge da ostanu normalne.Mislio sam to trčanjem pokušati rešiti, ali opet si pravim magareću uslugu.

                      Comment


                      • #41
                        Re: 5x5 program snage

                        Originally posted by Stafeen View Post
                        Može li nekako nastaviti da se dobija snaga, a noge da ostanu normalne.
                        Radi 1-3 ponavljanja, sa 4 i više se već raste.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment

                        Working...
                        X