Announcement

Collapse
No announcement yet.

hiit nakon utega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • hiit nakon utega

    Pozz svima, molio bi odgovor na slijedece pitanje od iskusnijih clanova... Naime znam da se hiit trening nikako ne preporucuje nakon treninga utega i da postaje kontraproduktivan itd ali zaista nemam mogucnosti ga izvoditi zasebno vec ubaciti nakon utega po 15-20 min. Suplementacija sa amino kiselinama prije, u toku i nakon treninga uz standardno wey i deks nakon pa me zanima u kojem otprilike omjeru ce takav nacin hiita utjecati na izgaranje masti u odnosu na mišice, tj u kolikoj ce mjeri u cijeloj toj prici stradati mišicna masa? hvala.

  • #2
    Re: hiit nakon utega

    zasto ne radis LI kardio?

    Comment


    • #3
      Re: hiit nakon utega

      hmm, ovako iskreno radio sam ga ali presporo primjecujem rezultate, zahtjeva puno više vremena a nastojim trening opcenito odradit u što kracem vremenu a i ne odgovara mi taj intezitet, monoton porilicno dok s druge strane eksplozivniji treninzi mi puno više odgovaraju pogotovo što s njima dolazi i kondicija koja mi je potrebna na svakodnevnom poslu.

      Comment


      • #4
        Re: hiit nakon utega

        Originally posted by dado974 View Post
        Pozz svima, molio bi odgovor na slijedece pitanje od iskusnijih clanova... Naime znam da se hiit trening nikako ne preporucuje nakon treninga utega i da postaje kontraproduktivan itd ali zaista nemam mogucnosti ga izvoditi zasebno vec ubaciti nakon utega po 15-20 min. Suplementacija sa amino kiselinama prije, u toku i nakon treninga uz standardno wey i deks nakon pa me zanima u kojem otprilike omjeru ce takav nacin hiita utjecati na izgaranje masti u odnosu na mišice, tj u kolikoj ce mjeri u cijeloj toj prici stradati mišicna masa? hvala.

        Zasto se hiit trenin ne preporucuje nakon utega?

        Shawn Crawford redovito radi hiit nakon gyma pa ne vidim da uopce lose izgleda

        image.jpg
        Originally posted by madmax22
        da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
        Originally posted by jocker77
        Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
        Originally posted by Hajduk
        isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

        Comment


        • #5
          Re: hiit nakon utega

          a jbg vecinom ga ne preporucuju bar na našim portalima jer zbog nedostatka glikogena uzrokovanog gym treningom poseže za mišicima kao gorivom za energiju... iako ovo sa Shawnom djeluje utješno da i nije sve tako crno

          Comment


          • #6
            Re: hiit nakon utega

            Osim sto na trenigu utezima potrosis jedva polovinu glikogena a kamoli cijeli glilogen lol

            Sent from my Coolpad 8297_4.4 using Tapatalk
            http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
            BB AND THIS !

            Comment


            • #7
              Re: hiit nakon utega

              Originally posted by emperor View Post
              Osim sto na trenigu utezima potrosis jedva polovinu glikogena a kamoli cijeli glilogen lol

              Sent from my Coolpad 8297_4.4 using Tapatalk
              onda po tebi hiit nakon utega nebi trebao uzrokovat baš toliki gubitak mišicne mase ?

              Comment


              • #8
                Re: hiit nakon utega

                Originally posted by neuk View Post
                Zasto se hiit trenin ne preporucuje nakon utega?
                Zato što recimo na treningu razvališ noge tako da jedva hodaš, pa onda ne možeš šprintati i da hoćeš...
                HIIT je visoko intenzivni trening pa ga možemo usporediti sa npr: čučnjem, ako nakon treninga nemaš snage za još koju seriju čučnja onda nemaš ni za šprinteve, tu se naravno podrazumijeva da si dao sve na treningu.
                Druga je stvar ako ćeš kombinirati utege i HIIT; ako možeš 60 minuta (sat vremena) biti na utezima, onda možeš napraviti npr: 45 +15 minuta.
                Znači nema generaliziranja može ili ne može, sve ovisi o više varijabli treninga. I nemoj uspoređivati profesionalce sa rekreativcima, jer se zna da oni uzimaju antikatabolike...
                Last edited by kelly; 17-09-14, 13:53.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: hiit nakon utega

                  tnx Kelly, ako sam dobro shvatio u suštini bitnije je ukupno vrijeme trajanja treninga od toga dali je podjeljen na npr utege i hiit?

                  Comment


                  • #10
                    Re: hiit nakon utega

                    Da, ako si na utezima dao 100% onda nemaš što tražiti nigdje više, ako si na utezima dao 80% onda se možeš dokrajčiti sa HIIT-om.
                    Isto je kad ljudi pitaju; HIIT ili LI aerobni? A ja kažem zašto ne oboje. Nakon treninga možeš još malo hodati...
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: hiit nakon utega

                      Originally posted by kelly View Post
                      Zato što recimo na treningu razvališ noge tako da jedva hodaš, pa onda ne možeš šprintati i da hoćeš...
                      HIIT je visoko intenzivni trening pa ga možemo usporediti sa npr: čučnjem, ako nakon treninga nemaš snage za još koju seriju čučnja onda nemaš ni za šprinteve, tu se naravno podrazumijeva da si dao sve na treningu.
                      Druga je stvar ako ćeš kombinirati utege i HIIT; ako možeš 60 minuta (sat vremena) biti na utezima, onda možeš napraviti npr: 45 +15 minuta.
                      Znači nema generaliziranja može ili ne može, sve ovisi o više varijabli treninga. I nemoj uspoređivati profesionalce sa rekreativcima, jer se zna da oni uzimaju antikatabolike...
                      Valjda se podrazumijeva da se hiit ne moze kvalitetno odraditi nakon treninga nogu, tu se slazemo
                      Ali sto te sprjecava da nakon treninga gornjeg dijela tijela napravis hiit? Ove price o glikogenu i iskoristavanju misica kao gorivo ne drze vodu i to je prozvakano puno puta. Slicno kao i trening na taste jer se preko noci ispraznio glikogen .. (?)

                      Slika ovog profesionalca je stavljena da ljudi povuku paralelu izmedju "sto kazu strani forumi" i "znanost je dokazala". Htio sam pokazati da nije sve crno na bijelo. Tebi ce mozda odgovarati hiit prije spavanja, meni mozda vise nakon gyma ujutro. Nema pravila.

                      Na stranu antikatabolika, trening profesionalaca i rekreativaca je neusporediv.

                      Tijelo se navikne na puno gore rezime od hiita prije/nakon treninga utezima.
                      Originally posted by madmax22
                      da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                      Originally posted by jocker77
                      Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                      Originally posted by Hajduk
                      isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                      Comment


                      • #12
                        Re: hiit nakon utega

                        Originally posted by neuk View Post
                        Valjda se podrazumijeva da se hiit ne moze kvalitetno odraditi nakon treninga nogu, tu se slazemo
                        Ali sto te sprjecava da nakon treninga gornjeg dijela tijela napravis hiit? Ove price o glikogenu i iskoristavanju misica kao gorivo ne drze vodu i to je prozvakano puno puta. Slicno kao i trening na taste jer se preko noci ispraznio glikogen .. (?)

                        Slika ovog profesionalca je stavljena da ljudi povuku paralelu izmedju "sto kazu strani forumi" i "znanost je dokazala". Htio sam pokazati da nije sve crno na bijelo. Tebi ce mozda odgovarati hiit prije spavanja, meni mozda vise nakon gyma ujutro. Nema pravila.

                        Na stranu antikatabolika, trening profesionalaca i rekreativaca je neusporediv.

                        Tijelo se navikne na puno gore rezime od hiita prije/nakon treninga utezima.
                        Slažem se s tobom, ali mi smo na forumu BB pa se podrazumijeva da nam je cilj mišićna masa, previše treninga vodi u katabolizam, mišiće treba trenirati a ne iscrpljivati jer ćemo dobiti kontraefekat -katabolizam, najbolji primjer je maratonac a možemo navesti i bauštelce koji cijeli dan rade fizički pa nemaju baš neku masu itd, a na ovo sam odgovorio u postu iznad. I nije u pitanju samo glikogen, nego i CNS i još neke stvari.
                        Last edited by kelly; 17-09-14, 15:46.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #13
                          Re: hiit nakon utega

                          Nemoj imati previse treninga u tjednu. Ja sam recimo bio pretreniran godinu dana i trebalo mi je sad preko ljeta 3 tjedna da se vratim....a skuzio sam da mi se stalno spava, nemotivacija, nikakav progres na tezinama, i cesto sam bio bolestan, slab apetit...

                          inace radio sam 5x5 3 puta tjedno + 5 nogometnih treniga tjedno (hiit) nisam bio normalan

                          tako da hiit probaj 2 puta tjedno kad ti pase ali nemoj pretjerivat, a ovo amino prije poslje za vrijeme treninga ti ne igra veliku ulogu jer je bitan unos p,uh,m na kraju dana...

                          Comment

                          Working...
                          X