Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nekoliko pitanja o treningu za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nekoliko pitanja o treningu za masu

    Pozdrav. Dosta sam čitao o ovoj temi, ali nikako se odlučiti, da li da treniram posebno po mišićnim skupinama ili podijeljeno na gornji i donji dio tijela?
    Po meni je bolje trenirati na ovaj prvi način, a i više mi se sviđa. Pa sam si tako i sastavio program. Što mislite o ovom rasporedu mišićnih skupina po danima ? Ako je dobar, uskoro ću objaviti i vježbe pa da me savjetujete i što se toga tiče. Molio bih vas za bilo kakav savjet, bez obzira bio on negativan ili pozitivan. U ponedjeljak počinjem aktivno trenirati pa da sve sredim do tada. Hvala!

    RASPORED:

    Ponedjeljak- ramena, trapez, listovi, trbuh
    Utorak- prsa, biceps
    Srijeda- odmor
    Četvrtak- leđa, triceps
    Subota- noge, trbuh
    Nedjelja- triceps, biceps(supersetovi)

    Pitanja:
    1. Da li razdvajati triceps i prsa(trenirati prsa i biceps) kao što sam naveo gore ili je bolje ostaviti prsa i triceps zajedno u treningu ?
    2. Jesu li mi potrebni ovi supersetovi, odnosno dodatan trening za ruke u ned. ?
    3. Da li da umjesto trbuha u pon. ga ubacim u sri. ? Tada ne bih imao dan odmora, ali sam trbuh kao trening nije toliko naporan.

    Ponovno ću se u potpunosti posvetiti treniranju nakon stanke od 3 mjeseca. Stoga će i prehrana biti u potpunosti posvećena ovakom režimu treninga.

  • #2
    Re: Treninga za masu

    Izostaviše ja petak. To bi bio odmor takodjer. Onda ću staviti ovaj trening trbuha od ponedjeljka na srijedu.

    Comment


    • #3
      Re: Treninga za masu

      Po meni nije bas pametno radit 1 dan ramena i drugi dan odma prsa posto dok radis prsa zna vecinom sudjelovat prednje rame
      I bolje bi bilo Leda/Bices Prsa/Triceps
      Your future is created
      by what you do today,
      not tomorrow.

      Comment


      • #4
        Re: Treninga za masu

        U pravu si. Zamijeniti cu onda utorak i četvrtak.
        A što se tiče tricepsa i prsa i bicepsa i leđa, molio bih jos savjeta. Nekako sam više za bic i prsa i tric i leđa, iako takav trening još nisam isprobao, ali čini mi se učinkovitije.

        Comment


        • #5
          Re: Treninga za masu

          Stvar je u tome sto npr tijekom zgibova sudjeluje bices a recimo kod prsa kod propadanja sudjeluje triceps i tako
          Your future is created
          by what you do today,
          not tomorrow.

          Comment


          • #6
            Re: Treninga za masu

            Radi slobodno prsa,triceps ili obrnuto... Zavisi od misicne partije koja ti je slabija. Meni je triceps prije jedno pola godine bas bio vidno slabiji nego sad dok su mi prsa dosta dobra tj genetski jaca,i kad sam poceo raditi triceps,pa tek onda prsa poceo sam napredovati. Isto tako biceps i leđa...
            Nije ti lose ni tako kao sto si rekao,ali ja bi ti radije savjetovao ovako... Sto jednostavnije,to bolje
            "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

            "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

            Comment


            • #7
              Re: Treninga za masu

              Vucko, znam to. Zato sam razmisljao o odvajanju ovih manjih mišića od većih kako bi ih što bolje ubio.
              Ali dobro, za sada cu ostaviti prsa, triceps i leđa, biceps.
              Hvala na savjetima. I ako bi mi još netko mogao reći vezano za ovaj dodatni trening ruku u ned.?
              Ovo bi bio konačan raspored, s obzirom na odmor 48h između treninga određenog mišića. Pa sada nabacite jos koji komentar ako nešto ne valja.


              Ponedjeljak- ramena, trapez, listovi
              Utorak- trbuh
              Srijeda- leđa, biceps
              Četvrtak- prsa, triceps
              Petak- odmor
              Subota- noge, trbuh
              Nedjelja- triceps, biceps(supersetovi)

              Comment


              • #8
                Re: Treninga za masu

                U utorak će ti trening trajati koliko, 20-30 minuta? Ubaci to neki drugi dan zavisno o tome kako ćeš biti raspoložen ako baš moraš dvaput tjedno raditi trbuh i to je to, a utorak onda uzmi kao rest day da ne treniraš 6 dana za redom jer ćeš poginuti vrlo brzo

                Comment


                • #9
                  Re: Treninga za masu

                  Planirao sam taj treninga odradjivati doma. Ali cu ga ipak ubaciti s jos jednim treningom vjerojatno, kako bi mi utorak bio jos jedan u potpunosti rest day.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Nekoliko pitanja o treningu za masu

                    Moj savjet, nemoj si ovako po danima raspoređivat treninge, sta dogodi se neki blagdan ili nesto pa teretana ne radi i znaci preskaces taj trening ?

                    1. trening - Ramena, trapez
                    2. trening - Leđa, biceps
                    3. trening - Prsa, triceps
                    4. trening - noge, trbuh

                    Ovakve treninge radim, kuzis, cjelo vrijeme vrtis od 1. do 4. i to je to.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Nekoliko pitanja o treningu za masu

                      Probaj ovako:
                      1.prsa/triceps
                      2.leđa/biceps
                      3.noge
                      4.ramena trapez

                      S tim da nakon treninga leđa i bicepsa stavi jedan dan odmor...
                      Last edited by ivan93zg; 05-11-14, 11:45.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Nekoliko pitanja o treningu za masu

                        Hvala na pomoci. Zanima me jos, mogu li trenirati noge i listove u istom treningu?
                        I je li dovoljan 1 trening trbuha tjedno ?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Nekoliko pitanja o treningu za masu

                          Naravno da možeš listove raditi s nogama, bar ja tak radim...

                          Trbuh ti je dosta jednom tjedno..

                          Comment


                          • #14
                            Re: Nekoliko pitanja o treningu za masu

                            Zavisi od trenutnog stanja. Ako ti je cilj da nalijepis mesa savjetovao bih ti da svaki dan radis samo jednu partiju. To bi dakle bilo pet dana treninga u sedmici (ramena, ruke, prsa, ledja, noge), te dva dana odmora. Tri dana treninga, dan odmora, dva dana trening i dan odmora. Smatram da je to optimalna formula za rast misica, jer se taj dan fokus svodi samo na tu skupinu misica. Govorim iz iskustva. Bilo bi pametno napraviti dvije varijante treninga za jednu skupinu, pa na osnovu toga vrsiti rotaciju nakon dvije sedmice, jer je tijelo potrebno sokirati da bi se stimulisao misicni rast.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Nekoliko pitanja o treningu za masu

                              Hvala na savjetima. Do nove godine ću odraditi po ovom rasporedu kojeg sam već priredio, a onda ću dalje mijenjati.
                              Ovo sam sada napravio na brzinu, prema sjećanju na neki stari program i malo čitanja. Ima puno grešaka pretpostavljam, ali zato ga i stavljam da to ispravim i što prije krenem na trening jer još nisam krenuo. Tako da bih od pon. krenuo s ovim radom. Serije i broj ponavljanja nisam jos nisam stavio, ali o tome sam čitao jedan odličan članak tako da ću to tijekom ovih dana dopuniti, sada ne stignem baš.
                              Što se tiče treninga trbuha, ovako ću ga raditi dok se malo ne vratim u formu, a onda ću krenuti s težim vježbama.
                              Ovako bi to izgledalo za sada, negdje ima više, negdje manje vježbi. Negdje redoslijed nije dobar, i još puno toga. Zato želim da mi pomognete u svim pogledima da od pon. krenem u pravi trening.

                              POPIS VJEŽBI

                              Tjedan 1, 3, 5: Ponedjeljak Naziv vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe
                              Ramena: Millitary press
                              Odručenje bučicama
                              Odručenje u pretklonu
                              Arnoldov potisak
                              Trapezius: Slijeganje ramenima(Šipka)
                              Listovi: Stojeći listovi(Mašina)
                              Donkey calf podizanja
                              Trbuh: https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

                              Utorak: ODMOR!

                              Srijeda Naziv vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe
                              Leđa: Mrtvo dizanje
                              Veslanje u pretklonu
                              Povlačenje lat-mašine naprijed
                              Jednoručno veslanje bučicama
                              Biceps: Stojeći pregib šipkom
                              Kontrakcijski pregib bučicom
                              Stojeći pregib sajlom

                              Četvrtak Naziv vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe
                              Prsa: Bench press
                              Kosi potisak bučicama
                              Kontra-koso razvljačenje
                              Kosi potisak na spravi
                              Triceps: Francuski potisak
                              Kick back
                              Potisak kablom

                              Petak ODMOR!

                              Subota Naziv vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe
                              Noge: Čučanj
                              Iskorak
                              Leg press
                              Nožna ekstenzija
                              Ležeći nožni pregib
                              Trbuh: https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

                              Nedjelja Naziv vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe
                              Ruke: Supersetovi


                              Tjedan 2, 4, 6: Ponedjeljak Naziv vježbe
                              Ramena: Rameni potisak bučicama Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe
                              Odručenje u pretklonu
                              Odručenje bučicama
                              Potisak na spravi
                              Trapezius: Slijeganje ramenima(Bučice)
                              Listovi: Stojeći listovi(Šipka)
                              Sjedeći listovi(Mašina)
                              Trbuh: https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

                              Utorak: ODMOR!

                              Srijeda Naziv vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe
                              Leđa: Zgibovi
                              Veslanje T-šipkom
                              Veslanje na donjoj koloturi
                              Jednoručno veslanje bučicama
                              Biceps: Pregib bučicama
                              Hammer curl
                              Pregib na mašini

                              Četvrtak Naziv vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe
                              Prsa: Kosi bench press
                              Ravni potisak bučicama
                              Kontra-kosi pullover
                              Potisak na spravi
                              Triceps: Propadanja
                              Izolacija tricepsa
                              Potisak kablom

                              Petak ODMOR!

                              Subota Naziv vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe
                              Noge: Čučanj
                              Iskorak
                              Leg press
                              Nožna ekstenzija
                              Ležeći nožni pregib
                              Trbuh: https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

                              Nedjelja Naziv vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe Serija/Vježbe
                              Ruke: Supersetovi
                              Last edited by kelly; 22-11-14, 04:10.

                              Comment

                              Working...
                              X