Announcement

Collapse
No announcement yet.

Boks i BB

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Boks i BB

    Treniram boks i htio bih imati više mase. Početnik sam i mršav sam, ali imam dosta masnoće na sebi jer sam bio neaktivan jako dugo.

    Imam 5 treninga tjedno, htio bi da mi 2-3 treninga budu orjentirana na masu i snagu više nego na boks. I da traju možda 30-40 minuta.

    Razmišljao sam da radim uglavnom mrtva ditanja, čučnjeve i bench press. Te vježbe pogađaju puno mišića.

    Kako da si sastavim plan treninga? Treniram 1 sat, prvih 20-30 minuta bi bio boks jer je dobar za zagrijavanje. Ne želim da mi rad s utezima bude u prvom planu, samo želim da s njima dobijem više mase i unaprijedim svoje boksačke mogućnosti. Predpostavljam da osim mase budem bio okretniji, brži i eksplozivniji. A to je i cilj.

  • #2
    Re: Boks i BB

    Eo ti plan da jednostavniji ne moze biti,ali ako hoces masu,nece ti samo utezi pridonijet tome nego prehrana i san...
    Znaci vodi racuna o visoookom unosu proteina jer sam po sebi boks je naporan i uglavnom je orjentiran na kardio,a nakon tolikog trosenja moras unijeti dovoljan broj proteina,moja preporuka ti je 2gr/kg... Ajmo sad na UH,posto zelis masu broj ugljikohidrata ce biti malo veci,ali i sam si rekao da imas masnih naslaga zbog duge neaktivnosti tako da ti je moj savjet da sada neko vrijeme (ovisi koliko si se usalio) drzis proteine visoko kako sam ti rekao,a UH ne povecavas jos kako bi skinuo te masne naslage.

    Kad skines masne naslage slobodno povecaj UH jer ti treba masa i snaga,znaci idi postepeno.
    Jer bolje ti je da ne skaces sa UH odmah jer neces skinut to salo lako... Znaci skines salo i ides u suficit

    Sto se treninga tice dobro si se opredjelio.
    Od bencha,cucnja i deadlifta mozes ocekivat samo najbolje,a uz to ces i biti eksplozivniji,snazniji a i veci naravno.

    Ali ja bih to malo upotpunio...

    Necu ti napisati dane jer ne znam kad ti odgavara da radis nego ti to sam odredi. Ja cu ti samo dati vjezbe koje bih ja radio za odredene misicne skupine

    -Leđa

    Veslanja,deadlift,siroki zgibovi

    -Ramena,prsa

    Bench,propadanja,millitary press

    -Noge

    Cucanj i iskorak
    "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

    "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

    Comment


    • #3
      Re: Boks i BB

      Neznam koliko ti znači boks i šta želiš postići u njemu, ali ozbiljan boks i trening za masu neidu skupa. Treniranjem za razvitak mišića nečeš biti dovoljno brz s rukama i napredovati u boksu. Za trening u teretanu paralelno s boksom postoji poseban program, raspitaj se kod svog trenera ili potraži na netu. Prije 10ak godina kada sam se bavio boksom počeo sam ići u teretanu i razvio mišića nešto ali jako pao u boksu, kad je trener shvatio šta radim rekao mi je da se odlučim ili za masu ili za boks (govorim o natjecateljskom boksu).
      Također pravi boksački treninzi dosta te pojedu, mislim da će ti biti vrlo teško postići i drugi cilj - masu, uz treniranje boksa. Toplo ti savjetujem da se odlučiš za jedno ili drugo ako neželiš tapkati u mjestu. Ako želiš izgraditi masu, posveti se teretani, i osobito prehrani. Kad završiš sa masom u procesu definicije ili održavanja vrati se na boks.
      Evo to ti je nekakvo moje iskustvo od prije 10ak godina, nebavim se boksom već dugo, možda ovdje ima momaka koji ga treniraju i možda je danas smišljen neki novi program i plan koji obuhvaća i boks i masu, ali u moje vrijeme i moji treneri su nam zabranjivali masu uz ozbiljan boks.

      Comment


      • #4
        Re: Boks i BB

        Originally posted by Spearhead View Post
        Neznam koliko ti znači boks i šta želiš postići u njemu, ali ozbiljan boks i trening za masu neidu skupa. Treniranjem za razvitak mišića nečeš biti dovoljno brz s rukama i napredovati u boksu. Za trening u teretanu paralelno s boksom postoji poseban program, raspitaj se kod svog trenera ili potraži na netu. Prije 10ak godina kada sam se bavio boksom počeo sam ići u teretanu i razvio mišića nešto ali jako pao u boksu, kad je trener shvatio šta radim rekao mi je da se odlučim ili za masu ili za boks (govorim o natjecateljskom boksu).
        Također pravi boksački treninzi dosta te pojedu, mislim da će ti biti vrlo teško postići i drugi cilj - masu, uz treniranje boksa. Toplo ti savjetujem da se odlučiš za jedno ili drugo ako neželiš tapkati u mjestu. Ako želiš izgraditi masu, posveti se teretani, i osobito prehrani. Kad završiš sa masom u procesu definicije ili održavanja vrati se na boks.
        Evo to ti je nekakvo moje iskustvo od prije 10ak godina, nebavim se boksom već dugo, možda ovdje ima momaka koji ga treniraju i možda je danas smišljen neki novi program i plan koji obuhvaća i boks i masu, ali u moje vrijeme i moji treneri su nam zabranjivali masu uz ozbiljan boks.


        Dobro razmišljaš!

        1. puno kalorija, puno proteina
        2. radi 2 treninga tjedno s utezima jedan posveti mrtvom i push pressu, a drugi cucnjevima i benchu... mali rep range radi znaci od 3-6 ponavljanja
        3. radi marince, skokove na nesto, preskakanje vijače itd...

        Comment


        • #5
          Re: Boks i BB

          post se odnosio na sky15 ne na spearheada.... isprika

          Comment


          • #6
            Re: Boks i BB

            Originally posted by Spearhead View Post
            Neznam koliko ti znači boks i šta želiš postići u njemu, ali ozbiljan boks i trening za masu neidu skupa. Treniranjem za razvitak mišića nečeš biti dovoljno brz s rukama i napredovati u boksu. ali u moje vrijeme i moji treneri su nam zabranjivali masu uz ozbiljan boks.
            proslo je tvoje vrijeme stari i takvih "old school" trenera.

            sprinteri rade cucnjeve pa su najbrzi na svijetu, sumnjam da ih bezveze rade.

            svi boksaci(fajteri)[sportasi gdje brzina/eksplozivnost/snaga nesto znaci] danas rokaju u gymu..type 2 muscle fiber biatchhh ftw



            inace boks+masa. preporucio bih puno UH i neki powerlifterski novice program ( 5x5 ili tako nesto ).
            Do Whatever the Fuck You Wanna Do

            progressive overload, squat, deadlift, bench press.
            kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

            Youtube:

            Primjer treninga snage/hipertrofije
            Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
            Sve o prehrani
            Sve o treningu

            Comment


            • #7
              Re: Boks i BB

              Slažem se sa gardom...

              Box i masa i te kako idu skupa... Box i teretana - podrazumeva se!

              E sad, to sigurno neće biti masa u lifterskom ili bilderskom smislu, ali kako drugačije nabaciti masu nego u teretani (ishrana i dodaci ishrani se podrazumevaju)....
              Pivo za masu, rakija za defku...

              Comment


              • #8
                Re: Boks i BB

                Ja sam isto počea sa boksom... i u dvorani su nam bili utezi i bench... i s vremena na vrijeme sam sve više bia na utezima, nego boksa D I onda me trener potra ća hahahah.
                Ako si skinny fat, itekako trebaš poradit na kompoziciji tijela. Uz vježbe koje si navea, ubaci još i zgibove, ako ne moš, onda lat mašinu, ubaci neku vrstu veslanja i propadanja ako te ne **** rame.
                Radi serije po 5, 8 i 10 ponavljanja. Nema smisla držat ponavljanja niskim, treba ti volumena, početnik si, treba izgradit te mišiće. sve vježbe izvodi pravilno, ali šta explozivnije u koncentričnom dijelu pokreta.

                Comment


                • #9
                  Re: Boks i BB

                  Originally posted by staragarda View Post
                  proslo je tvoje vrijeme stari i takvih "old school" trenera.
                  Hahhahah
                  Eto znači da sam dobro naslutio u postu. Sky onda zanemari moj post, dečki evo znaju kak se radi. Živili!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Boks i BB

                    Danas svi sportaši idu u teretanu, samo što nemaju svi isti cilj, nekom treba masa, nekome snaga, eksplozivnost itd...
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Boks i BB

                      Originally posted by kelly View Post
                      Danas svi sportaši idu u teretanu, samo što nemaju svi isti cilj, nekom treba masa, nekome snaga, eksplozivnost itd...
                      Pa da to sam i mislio reći, tj. da se uz boks u teretani radi eksplozivnost. Teorija koju mi je trener zagovarao je da ako radim masu da mi se mišići skupljaju i zaokružuju i time mi ruke postaju sporije. Da trebam raditi puno ponavljanja s manjim kilažama, i puno istezanja kako bi dobio "kubanski" izgled mišića i brzinu. Doduše to je bila laka i velter kategorija pa me možda zato forsirao na to. No eto to je neka pregažena priča očito pa nema veze.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Boks i BB

                        Yap..pregazena )
                        Ja sam isto prije nekad radio defku sa 20+ ponavljanja ehh...hahahaha
                        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                        Youtube:

                        Primjer treninga snage/hipertrofije
                        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                        Sve o prehrani
                        Sve o treningu

                        Comment


                        • #13
                          Re: Boks i BB

                          Ja imam 78kg, nešto sam viši od 185. A imam i dosta sala na sebi, meni bi bilo idealno kada bi imao negdje oko 85kg s jako malo sala. Mislim da bi te ciljeve mogo ostvariti i ako samo treniram boks, stalno poslje treninga radimo vježbe itd. I od toga dobijem upale.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Boks i BB

                            Mozes oboje kombinirat, u zadnje vrijeme skoro svi sportovi samo jos zive od snage i brzine..

                            jedan od mojih bivsih trenera (nandor guelmino, naci ces dosta o njemu na netu) je takoder bio poprilicno jak sa 170 iz bencha, 240 iz cucnja i 210 na mrtvom... a isao je samo tri puta tjedno. po mom misljenju je kombinacija hrvanja ili boksa sa dizanjem nesto najbolje sto tijelu mozes uciniti

                            Comment

                            Working...
                            X