Announcement

Collapse
No announcement yet.

Savjeti za novi početak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Savjeti za novi početak

    Originally posted by jozo13 View Post
    sto se tice ovog da je prehrana no.1, da je ona 70% a trening i odmor skupa 30% i te sheme mi stvarno nisu jasne...

    za mene je trening no.1 i uvijek ce biti... mada naravno trening bez solidne prehrane ti nece jamciti dobre rezultate, osim ako nisi geneticar
    Uvijek bilo i uvijek ostalo.

    Comment


    • #17
      Re: Savjeti za novi početak

      Originally posted by zendra007 View Post
      Ukratko masivno hranjenje. Eh sad po tome pitanju,sto koristiti od suplemenata i u kojoj kolicini i kada najbolje? Sto se tice vjezbi s cim poceti i na sto se orijentirati(cijelo tijelo ili odredjeni dijelovi)?
      Nije isto dobiti na masnoj masi i na misicnoj masi
      Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

      Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

      Comment


      • #18
        Re: Savjeti za novi početak

        @Alexx zato sam tu i trazim smjernice. znaci posto je moj cilj debljanje meni je logicno traziti vjezbe za masu. Eh sad najbolje i najefikasnije vjezbe za masu(napominjem samo da sam ogranicen na gladijator,bench i utege).

        Comment


        • #19
          Re: Savjeti za novi početak

          Originally posted by zendra007 View Post
          @Alexx zato sam tu i trazim smjernice. znaci posto je moj cilj debljanje meni je logicno traziti vjezbe za masu. Eh sad najbolje i najefikasnije vjezbe za masu(napominjem samo da sam ogranicen na gladijator,bench i utege).
          Nema vjezbi za masu ili definiciju, ali ti kao pocetnik se drzi compound vjezbi : zgibovi,veslanja,bench,propadanja,ohp,cucnjevi, mrtva dizanja i mozes nesto izolacijskih za biceps i triceps

          Comment


          • #20
            Re: Savjeti za novi početak

            Originally posted by zendra007 View Post
            @Alexx zato sam tu i trazim smjernice. znaci posto je moj cilj debljanje meni je logicno traziti vjezbe za masu. Eh sad najbolje i najefikasnije vjezbe za masu(napominjem samo da sam ogranicen na gladijator,bench i utege).
            Radi full body 3 puta sedmicno sto se treninga tice,a za prehranu ja mislim da niko nebi htio masnu masu,vec misicnu masu sa sto manje masti a za to je potrebna odredjena prehrana nemozes jesti sada svasta vec ti se prehrana bazira na zdravu hranu toga imas na forumu koliko hoces
            Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

            Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

            Comment


            • #21
              Re: Savjeti za novi početak

              pokusao sam ponovno citati i samo sam se izgubio.. dobro ajmo reci da sam ovaj dio sa treninzima shvatio. pokusati cu sloziti nekakav trening pa napisati. a sad sto se tice prehrane.. za debljanje cega najvise uzimati.. i da li da kupujem suplemente? koji su recimo meni potrebni za moj cilj? i kada ih koristiti?

              Comment


              • #22
                Re: Savjeti za novi početak

                Originally posted by zendra007 View Post
                pokusao sam ponovno citati i samo sam se izgubio.. dobro ajmo reci da sam ovaj dio sa treninzima shvatio. pokusati cu sloziti nekakav trening pa napisati. a sad sto se tice prehrane.. za debljanje cega najvise uzimati.. i da li da kupujem suplemente? koji su recimo meni potrebni za moj cilj? i kada ih koristiti?
                Napisi svoju prehranu za 1 dan pa da vidimo sta treba i kako Ali ne ulazi mi u mozak to debljanje.
                Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                Comment


                • #23
                  Re: Savjeti za novi početak

                  Originally posted by alexxx View Post
                  Napisi svoju prehranu za 1 dan pa da vidimo sta treba i kako Ali ne ulazi mi u mozak to debljanje.
                  decko ne shvaca radzlicku izmedu pojma "debljanje" i "masa"
                  This is your life and it’s ending one minute at a time

                  Comment


                  • #24
                    Re: Savjeti za novi početak

                    @dominik11 zato sam ovdje da me navodite..cemu poanta foruma ako ne iznositi misljenja i pomoci..da sve razumijem ne bih bio ovdje vec bi radio. ili bi se pravio pametan i radio po svome. zato trazim smjernice. ovako sam zamislio klopu

                    Dorucak:
                    150 g zobenih
                    40g wheya
                    pola l mlijeka


                    Međuobrok:
                    50g badema
                    Jogurt
                    Jabuka

                    Rucak:
                    100g rize
                    150g piletine
                    50g Povrca

                    Popodnevni obrok:
                    100 sardine
                    50 g kruha

                    Pwm:
                    50 wheya
                    50 dextroze

                    Vecera:
                    5 jaja
                    150g rize

                    Prije spavanja:
                    250 g posnog il 30g wheya s pola l mlijeka. ???

                    Comment


                    • #25
                      Re: Savjeti za novi početak

                      Originally posted by zendra007 View Post
                      @dominik11 zato sam ovdje da me navodite..cemu poanta foruma ako ne iznositi misljenja i pomoci..da sve razumijem ne bih bio ovdje vec bi radio. ili bi se pravio pametan i radio po svome. zato trazim smjernice. ovako sam zamislio klopu

                      Dorucak:
                      150 g zobenih
                      40g wheya
                      pola l mlijeka


                      Međuobrok:
                      50g badema
                      Jogurt
                      Jabuka

                      Rucak:
                      100g rize
                      150g piletine
                      50g Povrca

                      Popodnevni obrok:
                      100 sardine
                      50 g kruha

                      Pwm:
                      50 wheya
                      50 dextroze

                      Vecera:
                      5 jaja
                      150g rize

                      Prije spavanja:
                      250 g posnog il 30g wheya s pola l mlijeka. ???
                      pitao si za "debljanje" i ja sam ti rekao kako da se zdebljas...nisi rekao da hoces radit na masi. bar nauci baratat s pojmovima...za to ti se ne ztreba objasnjavat na forumu nego imas Google za tako jednostavne stvari. reci cu ti samo da nemas ni jednog misica...uzimas toliko UH a nemas sta hranit....jetra ce ti to sve u mast pretvorit....jer tijelo nema potrebe za toliko UH i masti....nadi neku normalnu prehranu sa umjerenim umjerenim UH i mastima i dobij malo misica i onda pocni razmisljat o "strucnim " pojmovima kao sto su defka i masa....takve stvari rade pro BB ..ti bi trebao trenirat umjereno jesti i dobit nesto misica....ovako ces pokupit 80% sala i nes sitno misica....ides u teretanu par mj i vec si na masi .ne znam ...to je moje misljenje toliko kalorija za k.... jer nist ne hranis s njima
                      This is your life and it’s ending one minute at a time

                      Comment


                      • #26
                        Re: Savjeti za novi početak

                        za pocetnika dosta dobar izbor hrane jedi samo to bice rezultata samo smanji porcije za cetvrtinu otprilike moras izracunat ako oces napredak bez masnoca.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Savjeti za novi početak

                          @Dominik bez uvrede. Rekao sam da mi trebaju smjernice. Znam da sam zbunio pojmove. Htio sam reci da zelim sa vjezbanjem da dobijem na kilazi. Nije mi u planu da se zdebljam. Pa pretpostavljam da to zelim,ali se nisam izrazio kako treba. Eh sad sto se tice prehrane koju sam napisao. Trebam umanjiti porcije ili da maknem pojedinu hranu?

                          Comment


                          • #28
                            Re: Savjeti za novi početak

                            Originally posted by zendra007 View Post
                            @Dominik bez uvrede. Rekao sam da mi trebaju smjernice. Znam da sam zbunio pojmove. Htio sam reci da zelim sa vjezbanjem da dobijem na kilazi. Nije mi u planu da se zdebljam. Pa pretpostavljam da to zelim,ali se nisam izrazio kako treba. Eh sad sto se tice prehrane koju sam napisao. Trebam umanjiti porcije ili da maknem pojedinu hranu?
                            naravno..ja sam ti rekao svoje misljenje. ti hoces gradit kucu,a nemas temelje na kojoj bi gradio....ides radit masu,a nemas ni jednog misica......eto neka te pametniji i iskusniji tu savjetuju....mozda oni bolje znaju
                            This is your life and it’s ending one minute at a time

                            Comment


                            • #29
                              Re: Savjeti za novi početak

                              Originally posted by zendra007 View Post
                              Evo ........[ATTACH=CONFIG]19510[/ATTACH]
                              Meni je baš simpatično što si nam pokazao i dupe.... I taj specifični friz iznad dupeta...
                              Pivo za masu, rakija za defku...

                              Comment


                              • #30
                                Re: Savjeti za novi početak

                                Originally posted by dominik11 View Post
                                naravno..ja sam ti rekao svoje misljenje. ti hoces gradit kucu,a nemas temelje na kojoj bi gradio....ides radit masu,a nemas ni jednog misica......eto neka te pametniji i iskusniji tu savjetuju....mozda oni bolje znaju
                                Pa zar se na masi ne "rade" mišići? Ili već trebaš imat temelje da bi sagradio temelje.. Ne kužim te haha

                                @nikol: nepismen si

                                @autor teme: broji kalorije. Izračunaj kolika ti je potrošnja (Google) i onda gledaj da jedeš da si u suficitu sa kalorijama i eto ti mase.

                                Sumplementi ti ne trebaju a mogu dobro doći.

                                Proteine oko 2g po kg.
                                Masti od 0.8g po kg pa naviše.
                                Ugljikohidrati popunjavaju ostale kalorije.
                                (Ovo su neke osnove smjernice koje se s vremenom mijenjaju, al eto da imaš od nekud krenuti)

                                Čitaj forum, portal! Nisi jedini koji ne zna a hoće nešto.
                                The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                                Fak me, right?

                                Comment

                                Working...
                                X