Announcement

Collapse
No announcement yet.

Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

    Idem u teretanu vec 40 dana, svaki drugi dan. Trcim svaki put po 6min i vjezbam cijelo tijelo kroz tjedan. Na pocetku sam izmjerio da imam 17% tjelesne masnoce i evo nakon 40 dana i dalje imam 17%. Ja na tjelu vidim promjene u izgledu al u mjerenjima bas i ne. Ima tko kakav savjet kako da spustim masnocu ispod 15%?

  • #2
    Re: Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

    Kako si izmerio tih 17 i 15%????
    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • #3
      Re: Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

      Želiš izgubiti Body fat. Trčanje laganim tempom 30-40 minuta. Vožnja bicikle na duže vrijeem , recimo sat, nekim normalnim tempom. Salo se gubi da se otkucaji srca dignu do 128 ( ako si od 20-30 godina) i tako održe duže vrijeme, ne veći otkucaj srca , da se glikogen iz mišića ne aktivira, nego da se trosi salo... 6 minuta je premalo , i da sprintaš tih 6 minuta, neće ti pomoci da izgoriš salo...

      Comment


      • #4
        Re: Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

        već 40 dana treniraš i trčiš čak 6 min dnevno a bf je isti??kako je to moguće?

        Comment


        • #5
          Re: Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

          Ako bi vozio svaki drugi dan bicikl po 1h, bili s time uspio smanjiti % masnoce, ili bi trebao i neki rezim prehrane?
          Sad imam 75kg, i visok sam 184cm.

          Comment


          • #6
            Re: Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

            Originally posted by tleon View Post
            Ako bi vozio svaki drugi dan bicikl po 1h, bili s time uspio smanjiti % masnoce, ili bi trebao i neki rezim prehrane?
            Sad imam 75kg, i visok sam 184cm.
            uspio bi biti jako dobar u tome kako mozes dugo vozit bicil
            This is your life and it’s ending one minute at a time

            Comment


            • #7
              Re: Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

              Originally posted by tleon View Post
              Ako bi vozio svaki drugi dan bicikl po 1h, bili s time uspio smanjiti % masnoce, ili bi trebao i neki rezim prehrane?
              Sad imam 75kg, i visok sam 184cm.
              Ne bez kalorijskog deficita.

              Comment


              • #8
                Re: Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

                U koliki bi deficit morao ici? Znam da se u deficitu gubi na masi misica, a to je mali problem posto

                Comment


                • #9
                  Re: Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

                  Pocni sa oko 300kcal, i onda postepeno povecavaj deficit.
                  Ides li u teretanu?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

                    Svaki 2. dan

                    Comment


                    • #11
                      Re: Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

                      Prijatelju trebao si ti jos malo PUNO prouciti o svemu prije nego si se odlučio za definiciju. Definicija nije samo trčanje, nego je 85% prehrana. To sto si izgubio su vjerovatno bili misici i nesto sitno sala. Nije dovoljan samo kalorijski deficit, treba se voditi briga o omjeru makronutrijenata. I to se sve ne moze objasniti u 2 rečenice već o tome ovisi jako mnogo varijabli, kod svake osobe je različito. Ne znam što da ti kažem više nego da počneš čitati članke na forumu i educirati se.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

                        Dap,kolega ti je dobro rekao...
                        Nije stvar u cardiu,u treningu itd.. Stvar je u prehrani
                        Oces se definirat? Postepeno smanjuj kalorije (povecaj proteine,smanji ugljikohidrate)
                        Oces masu? Postepeno povecavaj kalorije (proteine drzi visoko,uh povecaj)
                        Simple as that
                        "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

                        "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

                        Comment


                        • #13
                          Re: Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

                          Originally posted by George St-Pierre View Post
                          Dap,kolega ti je dobro rekao...
                          Nije stvar u cardiu,u treningu itd.. Stvar je u prehrani
                          Oces se definirat? Postepeno smanjuj kalorije (povecaj proteine,smanji ugljikohidrate)
                          Oces masu? Postepeno povecavaj kalorije (proteine drzi visoko,uh povecaj)
                          Simple as that
                          Bolje povecavati aktivnost nego smanjivati kalorije...
                          Wenn schon, denn schon!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

                            Hvala svima na odgovorima, na pocetku kad sam poceo ici u teretanu izmjerio sam 18.7% masti, i evo sad nakon mjesec i pol imam 16.4%. Poceo sam malo pazit kako jedem da se bas ne prejedam i ide to kak treba.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Smanjivanje postotka tjelesne masnoce

                              Originally posted by knightrider View Post
                              Bolje povecavati aktivnost nego smanjivati kalorije...
                              Ovo. Ovo i samo ovo.

                              Comment

                              Working...
                              X