Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koliko koncentrična i ekcentrična faza ovise o napretku mase koad nas mršavaca?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koliko koncentrična i ekcentrična faza ovise o napretku mase koad nas mršavaca?

    Dobar dan. Imam nekoliko pitanja..dakle, počeo sam trenirati s utezima u 9. mj 2009 god. Tada sam imao 14 god, 183 cm visok i 62 kg. Znači ektomorf. u 5 mj 2010 sam došao do 74 kg, znači 12 kg u otprilike 8 mj..nisam imao plan prehrane nego sam trpao u sebe sve što mi je došlo pod ruku..xD Nastavio sam s treninzima i u 10 mj sam imao 80 kg s malom količinom masnih naslaga..zaboravio sam kraticu za to.xD I dalje sam trenirao ali jednostavno sam stao napredovati što se tiče mišične mase..iza toga sam počeo trenirati veslanje, tu sam dobio na snazi ali masa ni gore ni dolje..čak sam dobio malo ,,špeka" po cijelom tijelu...kako na ljeto nije bilo treninga išao sam u teretanu i 3x tjedno se ubijao, umirao..PONrsa,triceps, trbušni...SRI leđa, biceps, podlaktice...PET Noge,ramena....dobio sam puno snage ali na masi ništa..os suplementacije sam koristio whey iza treninga..dnevno sam znao pojest pol kile mesa, puno riže, krumpira ili tijesta, voća, mlijeka, posnog sra, zobene, stvarno sve znaci otprilike 3000 kalorija..U benchu 60 kg mogu dici 15 puta, max nisam probao jer sam se bojao, čučnjeve sam radio s 40 kg bicepse s 12..snaga je narasla ali masa ne..sad imam pitaje..koliko koncentrična i ekcentrična faza ovise o napretku mase koad nas ,,mršavaca"?? Nikada dosad nisam obraco paznju na to..otprilike sam radio 1 sek ekcentričnu, a 1,5 koncentričnu fazu jer vise volim ,,pumpat" nego polako dizat i spustat...Jel ima ko iskustvo s tim? Jer bi mi masa pocela rast kad bi uteg podizao 2 sek a spustao 3-4 sek i da radim samo osnovne vjezbe tipa čučanj, bench, veslanje itd??? Trener mi je rekao da sam za svoju strukturu tijela odlicno građen ali ja bi ipak htio jos.. Trenutno sam na 82-83 kg (imam malo po cijelom tijelu podjednako sto mi jako smeta jer imam i po rukama a na trbuhu nekaj malo znaci trbusni mi se vide cijeli) i 186 cm (16 god)..Slozio bih prehranu makar je i sad solidna i od suplementacije bi uzeo whey i nesto kaj ima omjer P i UH 1:1 za poslije treninga...Jel mi moze neko ko ima iskustva sa slicnim stvarima pomoc oko treninga ili u cemu je vec problem? ?

  • #2
    Re: Trening

    ovako prva stvar koja meni ovde pari da nije u redu je trening,ti bi trebao počet s osnovnim početničkim treningom koji ima smisla,i s ovim kad napišeš bojao sam se dignit vise od 60 kg bench wtf O.o?imaš tema s početničkim treninzima na forumu , ako zelis masu npr. trebaš radit veće tezine manji broj ponavljanja,mada još veću ulogu tu ima prehrana,napisi tu svoju solidnu prehranu da vidimo...od suplementacije uzmi osnovno whey + dekstroza,sam sortiraj omjer koji ti odgovara,mos povecavat i smanjivat uh,s vrimenon vidiš kako ti najviše odgovara,dosta si mlad ima tu vrimena za napredak,nemoj se forsirat s tim sporim i brzim spuštanjem,radi normalno spustanje 2 sec,dizanje eksplozivno,al ne pretjerano

    Comment


    • #3
      Re: Trening

      Ma nisam se usudio jer sam trenirao sam pa čim stavim 10 kg više broj ponavljanja mi drastično pada pa da nebi bilo bum..da imam asistenciju stavio bih više pa bih provjerio i koliko mogu max dić.. Hm solidna prehrana..mislio sam solidna u onom smislu jer sam znao čitat po forumu da ekipa na temelju buhtli i kroasana žeili dobiti na masi..evo
      DORUČAK: 100g zobenih s mlijekom,30 g whey, banana
      MEĐUOBROK: 4,5 jaja, kukuruzni kruh
      RUČAK:Što mama skuha.znači Krumpir, riža ili tijesto + cca 25,30 dag mesa (piletina, crveno meso, šnicli, ponekad zec jer ih uzgajamo doma), salata, cikla ili nesto od povrca
      PRIJE TRENINGA (cca 1-1.5 sat): Tu ponovim rucak ali s vise UH a manje mesa..
      NANKON TRENINGA: 30 g whey proteina
      PRIJE SPAVANJA: Kukuruzni kruh+cca 250,300 g posnog sira koji pomijesam s kiselim vrhnjem jer ga samog ne mogu jest
      To je otprilike to, nekad kao međuobrok ubacim topli sendvić ili veću porciju voća..znam da nije savršeno ali mislim da nije ni toliko lose..budem se botrudio jos bolje to sredit kad pocnem ozbiljnije s treninzima i ubacit cu grožđani šećer nakon treninga....Znači da počnem neki početnički trening?? To sam i ja razmišljao ali mi je bilo malo čudno jer već treniram 2 god i nabacio sam skoro 20 kg mišića i u zadnje vrijeme 1,2 kile sala jbg :/...Koliko sam razumio brzina ponavljanja i nije toliko bitna ali koliko ponavljanja i jer mi serije moraju biti do otkaza ili blizu otkaza pa tek onih par zadnjih napravit do kraja??

      Comment


      • #4
        Re: Koliko koncentrična i ekcentrična faza ovise o napretku mase koad nas mršavaca?

        Time under tension guglaj
        DR. Lonnie Lowery

        Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

        Comment


        • #5
          Re: Koliko koncentrična i ekcentrična faza ovise o napretku mase koad nas mršavaca?

          hmm..jel ni mi mogao objasniti to malo.onak ukratko...neide mi bas engleski.. ..kolko sam skuzio mišić bi trebao biti opterećen ukupno 40-60 sek..znači 6 ponavljanja x 7 sek = ukupno 42 sek ili 15 ponavljanja x 3 sek = ukupno 45 sek..ako sam dobro shvatio.??.

          Comment


          • #6
            Re: Koliko koncentrična i ekcentrična faza ovise o napretku mase koad nas mršavaca?

            ajde ti radije napisi koje tocno vjezbe radis, koliko serija i ponavljanja pa da prvo probamo ustvrditi u cemu je problem...

            Comment


            • #7
              Re: Koliko koncentrična i ekcentrična faza ovise o napretku mase koad nas mršavaca?

              Brzina (jedan od faktora intenziteta) izvodenja bit ce jedan od faktora o kojem ce ovisit kolicini aktiviranih motornih jedinica kao i tipu aktiviranih misicnih vlakana koje aktiviraju motorni neuroni. Imamo 3 tipa misicnih vlakana, Slow twitch (Tip 1) i Fast twitch (Tip 2a i 2b). Tako da, trenirati sporo je 'glupo' ukoliko ti je cilj napredovati u sportu posto brzi pokreti imaju veliki potencijal aktivacije brzih misicnih vlakana koja su, ujedno, i najveca. Opterecenje misica takoder ovisi o cilju koji zelis postic.

              Inace, za omogucavanje hipertrofije potrebno je zadovoljit 2 faktora:
              - opterecenje unutar misica
              - vrijeme provedeno pod opterecenjem
              "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

              Youtube shit
              Web

              Comment


              • #8
                Re: Koliko koncentrična i ekcentrična faza ovise o napretku mase koad nas mršavaca?

                Originally posted by 123 View Post
                Brzina (jedan od faktora intenziteta) izvodenja bit ce jedan od faktora o kojem ce ovisit kolicini aktiviranih motornih jedinica kao i tipu aktiviranih misicnih vlakana koje aktiviraju motorni neuroni. Imamo 3 tipa misicnih vlakana, Slow twitch (Tip 1) i Fast twitch (Tip 2a i 2b). Tako da, trenirati sporo je 'glupo' ukoliko ti je cilj napredovati u sportu posto brzi pokreti imaju veliki potencijal aktivacije brzih misicnih vlakana koja su, ujedno, i najveca. Opterecenje misica takoder ovisi o cilju koji zelis postic.

                Inace, za omogucavanje hipertrofije potrebno je zadovoljit 2 faktora:
                - opterecenje unutar misica
                - vrijeme provedeno pod opterecenjem
                Tako je.

                Dizati treba brzo i eksplozivno, a spuštati polako i kontrolirano.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Koliko koncentrična i ekcentrična faza ovise o napretku mase koad nas mršavaca?

                  Vježbe su: Čučanj, Mrtvo dizanje, mrtvo dizanje na ravne noge, veslanje u pretklonu sa šipkom, bench press, potisak iznad glave, biceps pregib šipkom/bućicama, propadanja, pullover bućicama, zgibovi, sklekovi(na kraju treninga kad su mišići već umorni)..dok sam išao u teretanu znao sam raditi i neke vježbe na spravama ali držim se najviše slobodnih utega...radio bih oko 15 serija na treningu (npr 5 bench, 5 propadanja te 5 pullover) po 10-15 ponavljanja..mozda je u tome problem?? nisam imao neki određen plan treninga..uvijek mi je bilo na prvoj mjestu razvaliti se u teretani i poslje navaliti po hrani.tj nikad nisam imao tocno program bas detaljno pa su mi misici rasli..jel bi trebalo sloziti program i tocno sve po njemu raditi??.pri kraju bih znao smanjiti težinu i napraviti par serija do otkaza pa istezanje...dobio sam na snazi ali takavim treningom nisam dobio na masi pa sam zato postavio pitanje koliko ovisi kon. i ekc. faza u dobivanju na masi!!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Koliko koncentrična i ekcentrična faza ovise o napretku mase koad nas mršavaca?

                    Trenutno mi je u cilju nabacit jedno 4,5 kg mišićne mase, ne žuri mi se samo želim vidjet da napredujem..veslanje sam trenirao rekreativno samo kaj tamo nemogu dobiti na masi jer su ugl. kruzni teninzi i puno anaerobnih aktivnosti pa sam odlucio prestati to trenirat i probat dobit na masi..nisam mršav, dapače, ali bi se htio još malo popuniti ...znači mogu dobiti na masi ako ekspluzivno podižem i polako i kontrolirano spuštam??

                    Comment


                    • #11
                      Re: Koliko koncentrična i ekcentrična faza ovise o napretku mase koad nas mršavaca?

                      fala bogu da mozes dobit na masi ako eksplozivno podizes i kontorlirano spustas,sta neznaci da npr ako radis s puno kila "dizanje" nebude jako brzo,bitno je dat sve od sebe pri tom "dizanju"...Prvi i osnovni problem koji se meni čini je treninzi s malim kilazama a velikim brojem ponavljanja,10-15 ponavljanja nije trening za masu...povećaj tezine smanji broj ponavljanja ,koliki ti inače budu odmori na vjezbama(pauze izmedu serija)?

                      p.s ubaci orašastih plodova prije spavanja da ti uspore probavu..da se još duze razgraduje kazein

                      Comment


                      • #12
                        Re: Koliko koncentrična i ekcentrična faza ovise o napretku mase koad nas mršavaca?

                        Oke, dizat cu najbrze sto mogu i kontrolirano sporije spustat, smanjit cu broj ponavljanja na otprilike 8 i povecati tezine...sto se tice prehrane ubacit cu orasne plodove ali cu jos malo proucit prehranu tu na forumu i poslozit ju max koliko mogu..nadam se da cu se napokon pomaknuti s mrtve točke i nabaciti jos par kila mesa na sebe!! Hvala na odgovorima i ako neko jos ima nesto korisno za reci sto se tice ovoga svega da kaze i da mi olaksa posao!

                        Comment

                        Working...
                        X