Announcement

Collapse
No announcement yet.

Istezanje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Istezanje

    Pozdrav forumasi.
    Zanima me samo jedna stvar. Znam da je potrebno istezat misic koji smo vjezbali nakon treninga,ali cuo sam da dosta njih istezu misic i usred vjezbanja,znaci dok odmaraju izmedu serija tako da ga mogu bolje osjetit i pumpat krv u njih. Zanima me da li je to istina,jer sam negdje drugdje cuo da nije dobro istezat misic usred vjezbanja

  • #2
    Re: Istezanje

    Istezanje mišića usred treninga nije poželjno jer ga na taj način hladimo, tj opuštamo i pri većim kilažama može doći do ozljeda. Isteži se na kraju, a obavezno zagrij na početku treninga.
    ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

    Comment


    • #3
      Re: Istezanje

      Znao sam za zagrevanje pre treninga i to pod obavezno, mislim da moze i da se odradi sa buchama od 1kg cisto malo da se ramena zagreju i sve to, ali ovo za istezanje usred vezbanja nisam......Hvala sthool

      Comment


      • #4
        Re: Istezanje

        Originally posted by sthooligan View Post
        Istezanje mišića usred treninga nije poželjno jer ga na taj način hladimo, tj opuštamo i pri većim kilažama može doći do ozljeda. Isteži se na kraju, a obavezno zagrij na početku treninga.
        Oke,hvala na odgovoru.

        Comment


        • #5
          Re: Istezanje

          http://www.building-body.com/forum/e...aravno-da-nisu!

          Imaš ovdje nešto i o istezanju.
          "Your body is your biggest artwork."

          DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
          DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
          BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

          SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

          https://www.facebook.com/MBbodybuilding

          Comment


          • #6
            Re: Istezanje

            Originally posted by sthooligan View Post
            Istezanje mišića usred treninga nije poželjno jer ga na taj način hladimo, tj opuštamo i pri većim kilažama može doći do ozljeda. Isteži se na kraju, a obavezno zagrij na početku treninga.
            Ovo nije točno, prilikom istezanja se sigurno mišić ne hladi, nego se poboljšava prokrvljenost mišića i dotok hranjivih tvari. Uzmimo za primjer yogu koju prakticiram, ne bi baš rekao da si "hladan" prilikom yoge koja i je vrsta istezanja. Sigurno ce mu pomoci ako se istegne malo tokom treninga, i ja to radim i olaksava mi sljedecu seriju i mogu je napraviti sa punom parom. Puno bodybuildera trenira na taj način, neću spominjati ime, ali i naš državni prvak u BB-u također to radi.

            I da, to sto si napisao istina je, istezi se!
            "Your body is your biggest artwork."

            DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
            DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
            BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

            SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

            https://www.facebook.com/MBbodybuilding

            Comment


            • #7
              Re: Istezanje

              Staticko istezanje misica koji ce radit u pokretu negativno utjece na jacinu i silinu misicne kontrakcije pa kao takvo definitivno nije pogodno za radit ALI staticko istezanje antagonista ce definitivno pomoci jer ce omoguciti veci ROM i tako aktivirati bolje misic.
              "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

              Youtube shit
              Web

              Comment


              • #8
                Re: Istezanje

                Originally posted by MarkoPolo View Post
                Ovo nije točno, prilikom istezanja se sigurno mišić ne hladi, nego se poboljšava prokrvljenost mišića i dotok hranjivih tvari. Uzmimo za primjer yogu koju prakticiram, ne bi baš rekao da si "hladan" prilikom yoge koja i je vrsta istezanja. Sigurno ce mu pomoci ako se istegne malo tokom treninga, i ja to radim i olaksava mi sljedecu seriju i mogu je napraviti sa punom parom. Puno bodybuildera trenira na taj način, neću spominjati ime, ali i naš državni prvak u BB-u također to radi.

                I da, to sto si napisao istina je, istezi se!
                Preformulirat ću ovo ''hladi''.....rekao bi da se smanjuje mišićna napetost. Primjer...radit čučanj sa 200kg i između serija ić istezat kvad i ložu hm smanjila bi se mišićna napetost i moglo bi vrlo lako doći do ozljede kod sljedeće serije, pogotovo ako su velike težine u pitanju.

                123 je dobro rekao.... agoniste ne istezat, a antagonista možemo, tj poželjno je između serija.
                ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                Comment


                • #9
                  Re: Istezanje

                  Originally posted by sthooligan View Post
                  Preformulirat ću ovo ''hladi''.....rekao bi da se smanjuje mišićna napetost. Primjer...radit čučanj sa 200kg i između serija ić istezat kvad i ložu hm smanjila bi se mišićna napetost i moglo bi vrlo lako doći do ozljede kod sljedeće serije, pogotovo ako su velike težine u pitanju.

                  123 je dobro rekao.... agoniste ne istezat, a antagonista možemo, tj poželjno je između serija.
                  Opet primjer jer mi je tako najlakše objasniti i jer se govori o praksi: Kai Greene radi čučanj sa 200+ kila, pa se nakon toga ISTEŽE..
                  "Your body is your biggest artwork."

                  DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                  DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                  BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                  SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                  https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                  Comment


                  • #10
                    Re: Istezanje

                    pa istezanje izmedju serija i kontrakcija msicia koj se radi moze pozitivno djelovat na buduci rast msicica siguran sam na to fst-7 guglajte..jay i heath su trenkali s tom semom

                    Comment


                    • #11
                      Re: Istezanje

                      Originally posted by 123 View Post
                      Staticko istezanje misica koji ce radit u pokretu negativno utjece na jacinu i silinu misicne kontrakcije pa kao takvo definitivno nije pogodno za radit ALI staticko istezanje antagonista ce definitivno pomoci jer ce omoguciti veci ROM i tako aktivirati bolje misic.
                      Mozes ovo malo bolje objasniti?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Istezanje

                        Pričekat ćemo da se još netko uključi u temu.... kao i ti i dalje stojim pored svog mišljenja.....
                        ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Istezanje

                          Originally posted by goso View Post
                          Mozes ovo malo bolje objasniti?
                          Uzmimo primjer da radiš biceps koji je ujedno i agonist. Antagonist je u ovom slučaju triceps kojeg je poželjno istezati u pauzi između serija bicepsa jer vode do povečanja snage, do puno lakseg opsega kretnje agonista(bicepsa) koji tada djeluju slobodno,neusporeno u svojoj putanji od inace neistegnutih antagonista i puno bolje se pogadja mišić. Kod bencha i čučnja je to teže postići.....npr kod bencha kako istegnut biceps koji je antagonist a ne istegnut prsa koji su glavni agonist.
                          ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Istezanje

                            Range of motion-RoM, veći range, veće istezanje agoniste, veće istezanje-jače opterećenje- veća proizvedena sila- veća količina mikrotraume, tj. Veći potencijal za Hiperšta?
                            DR. Lonnie Lowery

                            Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Istezanje

                              Osobno mi istezanje ciljanog mišića prije treninga dobro dođe jer ga prokrvim, a nakon toga se zagrijem, dok mi istezanje ciljanog mišića između serija ne paše jer gubim - kako je 123 rekao - mišićnu kontrakciju. U biomehaniku toga kaj se deševa ne ulazim jer nemem pojma, no s mojim tijelom slučaj je kao naveden u opisu.
                              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                              Comment

                              Working...
                              X