Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tjedni program treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tjedni program treninga

    Pozdrav! Novi sam na ovom forumu i ne mogu otvoriti temu u Bodybuilding sekciji te bih zamolio admina da premjesti ovo ako nije problem. Hvala!

    Sastavio sam sebi nekakav program treniranja, pa me zanimaju vasa misljenja. Program se sastoji od 4 faze, svaka po 1 tjedan. Prve 3 faze su iste, 4. faza je drugacija, odnosno recovery faza. Princip nesto slican P90x-u, ali je napravljen po mojoj volji jer mi ne pasu neke vjezbe iz P90x. Ubacio sam i dosta Cardio vjezbi zbog toga sto moram skinuti i malo sala sa stomaka.

    Zanimaju me vasa misljenja. Hvala!

    FAZA 1-3:
    1. dan - Prsa, ramena, trbusnjaci
    2. dan - Cardio
    3. dan - Leđa i ruke, trbusnjaci
    4. dan - Cardio
    5. dan - Noge i leđa, trbusnjaci
    6. dan - Cardio
    7. dan - Odmor

    FAZA 4:
    1. dan - Rastezanje (u P90x slicno kao Core Synergetics)
    2. dan - Cardio
    3. dan - Rastezanje
    4. dan - Cardio
    5. dan - Rastezanje
    6. dan - Cardio
    7. dan - Odmor

  • #2
    Re: Tjedni program treninga

    previse trbusnjaka
    zasto dva puta tjedno ledja?
    koliko imas kg? sto ce ti toliko cardia?
    i imas 3 puta tjedno gym, sto ce ti cijeli četvrti tjedan odmora?

    Comment


    • #3
      Re: Tjedni program treninga

      Visok sam 180cm imam 73kila, od toga misicne mase - velika 0. Cardio mi treba da skinem to malo sala. Kad to rjesim, gym cu rasporediti 5 puta tjedno

      Comment


      • #4
        Re: Tjedni program treninga

        Trbusnjaci 3 puta i leđa dva puta jer mi je glavni cilj razviti to. Ovo ostalo vise manje imam.

        Comment


        • #5
          Re: Tjedni program treninga

          ne treba ti taj cardio
          samo ti sredi prehranu i vjezbaj u teretani

          Comment


          • #6
            Re: Tjedni program treninga

            a sto lupetate, ne treba kardio... najzdravija aktivnost koja postoji a vi momka odgovarate od nje... samo ti radi kardio, nemoj preintenzivno u pocetku, kasnije ces vidjeti koliko mozes kardia raditi a da ti ne utjece previse na oporavak... ukoliko ti je cilj dobiti na misicnoj masi onda prakticiraj setnju ili laganu voznju na biciklu, ukoliko zelis mrsaviti, trcanje i bicikl su najidealnija opcija ali ako mislis trcati po vani, drzi se staza predvidjenih za to...

            Comment


            • #7
              Re: Tjedni program treninga

              Bicikl - na selu mi je mtb od 4k kn, nemam ga gdje u stanu u Splitu drzati.
              Setnja - setam svaki dan kuca-skola, skola-kuca, te izlazim van na igraliste bacimo na nogometa rekreativno.
              Staza - daleko od kuce

              Tako da mi je cardio neophodan. Radio sam ga i prije, nisam pocetnik. Samo me zanimalo jel valja sta program ovaj :P

              Comment


              • #8
                Re: Tjedni program treninga

                naravno da valja samo ti radi tako u toku trenninga ces sam vidjeti sta treba mjenjati jedino neznam kako ces odradit kardio nakon treninga nogu, naravno ako je kvalitetan, osim ako namjeravas pedalirat rukama
                Dont drink, dont smoke just eat and work

                Comment


                • #9
                  Re: Tjedni program treninga

                  S cime je bolje raditi ramena sa nogama ili sa prsima-tricepsom/ledima-bicepsom

                  Comment


                  • #10
                    Re: Tjedni program treninga

                    Originally posted by Whatissomething View Post
                    S cime je bolje raditi ramena sa nogama ili sa prsima-tricepsom/ledima-bicepsom
                    Noge treba raditi same, ramena podjeli sa leđima i prsima.

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Tjedni program treninga

                      Originally posted by builder1950 View Post
                      Pozdrav! Novi sam na ovom forumu i ne mogu otvoriti temu u Bodybuilding sekciji te bih zamolio admina da premjesti ovo ako nije problem. Hvala!

                      Sastavio sam sebi nekakav program treniranja, pa me zanimaju vasa misljenja. Program se sastoji od 4 faze, svaka po 1 tjedan. Prve 3 faze su iste, 4. faza je drugacija, odnosno recovery faza. Princip nesto slican P90x-u, ali je napravljen po mojoj volji jer mi ne pasu neke vjezbe iz P90x. Ubacio sam i dosta Cardio vjezbi zbog toga sto moram skinuti i malo sala sa stomaka.

                      Zanimaju me vasa misljenja. Hvala!

                      FAZA 1-3:
                      1. dan - Prsa, ramena, trbusnjaci
                      2. dan - Cardio
                      3. dan - Leđa i ruke, trbusnjaci
                      4. dan - Cardio
                      5. dan - Noge i leđa, trbusnjaci
                      6. dan - Cardio
                      7. dan - Odmor

                      FAZA 4:
                      1. dan - Rastezanje (u P90x slicno kao Core Synergetics)
                      2. dan - Cardio
                      3. dan - Rastezanje
                      4. dan - Cardio
                      5. dan - Rastezanje
                      6. dan - Cardio
                      7. dan - Odmor
                      Koji je točno tvoj cilj? Dobiti mišiće i skinuti salo ili samo skinuti salo? Jer ako
                      želiš dobiti mišiće ja bi ti preporučio da se ne zamaraš sa kardiom prvih godinu dana. Mišići su najveći potrošači energije u tijeli, znači što više mišića imaš lakše češ skinuti salo. Program bi ti se trebao temeljiti na složenim vježbama, tu i tamo ubaciš koju izolacijsku vježbu na kraju treninga. I naravno moraš si složiti prehranu

                      Comment


                      • #12
                        Re: Tjedni program treninga

                        prehrana je daleko najbitnija stavka u gubljenju sala
                        zasto se moriti oko kardia ako moze uci u kuhinji u lagani deficit i gubiti salo bez pol muke
                        Originally posted by servantess
                        Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                        Comment


                        • #13
                          Re: Tjedni program treninga

                          imaš 73 kg na 180,po meni ti netriba toliko kardija,noge ni slučajno kombinirat s leđima to su najveće 2 mišićne skupine...čista glupost.Eventualno mozda noge s ramenima ili najbolje noge skroz same! Daji sve od sebe na treninzima i to salo će se gubit i stvarat mišićna masa,u početku su najbolji rezultati tako da

                          Comment


                          • #14
                            Re: Tjedni program treninga

                            Originally posted by Mario1707 View Post
                            prehrana je daleko najbitnija stavka u gubljenju sala
                            zasto se moriti oko kardia ako moze uci u kuhinji u lagani deficit i gubiti salo bez pol muke
                            Lijepo to zvuči u teoriji, ali u praksi to baš i nije tako, pa ne bi onda svi natjecatelji radili dodatni LI aerobni.
                            Kad u startu odeš u deficit sa hranom moraš ispušiti puno mišića, zato je uvijek bolje dizati aktivnosti nego smanjivati uobičajeni unos hrane.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: Tjedni program treninga

                              ma govorim ovom builder1950
                              previse me 3 puta tjedno fokusirati se na kardio
                              to ide sve usputno na defki
                              LI cijeli bozji dan nek hoda i rjesen problem
                              Originally posted by servantess
                              Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                              Comment

                              Working...
                              X