Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gornji dio tijela u jednom treningu ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

    sto se upale tice dosadasnje iskustvo mi ej pokazalo kad sam u dijeti krenuo trenirati 2xtjedno cijelo tijelo 6 treninga tjedno od pon do sub.. po principu abcabc..u pocetku su upale bile brutalne i malo su ''ometale'' trening jer nije zabavno trenirat noge za 3 dana opet a jos uvijek jedva hodas,ali tijelo se prilagodi povecanom frekvenciji i upale se unormale upravo na neki normalan rok za odlicne treninge..

    Comment


    • #17
      Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

      Originally posted by 123 View Post
      Ja uopce ne razumijem neke ljude. Po cemu je trening nogu toliko nemoguc da se odradi minimalno 2xtjedno. Radio sam MadCow (cucanj 3xtjedno, bench 2x tjedno, deadlift 1x tjedno) 14 tjedana, treninzi su trajali sigurno sat i pol. Radio sam Smolov za cucanj i bench u isto vrijeme. 4xtjedno, u zoni 80+1Rma. Treninzi su nekad trajali i preko 2 sata. U svakom tom programu sam napredovao. Prehrana je bila svakakva, od dana u kojma je bilo deficita do dana u kojima je bilo suficita. Upala je bilo svakakvih, bolova takoder. Kako sam ja onda napredovao? Na temelju cega?
      ajde postaj slike da vidimo svi koliko si napredovo

      Comment


      • #18
        Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

        Haha, nisam bilder. Ja sam lifter. Brojke su isle ovako:
        Cucanj 130x3->160x3
        Bench 100x5-> 120x3
        Deadlift 180x1->190x3
        BW 82kg
        I da, upale nisam imao nikakve tokom ciklusa. Odnoso jesam jednom kada sam ubacio 2x15 nozne fleksije. Ocito je to zasluzno za napredak onda.....
        "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

        Youtube shit
        Web

        Comment


        • #19
          Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

          Ja sam jučer dobro odradio gornji dio tijela i osjećam neke 'upale'. Jel to dobar znak ili loš ?

          Nego, vidite kako je raspoređeno

          Pon: Gornji
          Uto: Donji
          Sri: Odmor
          Čet: Gornji
          Pet: Donji
          Sub: Odmor
          Ned: Odmor

          Comment


          • #20
            Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

            Dobar znak dobar, znaci da si pogodio misic...
            Najjace mi kad mi dode frend, kao bio u teretani nakon 10 godina i kaze da nema upalu... ma nema *****e sanse, ako pravilno radis ima upale ima, mora biti!

            Comment


            • #21
              Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

              Originally posted by WTF View Post
              Dobar znak dobar, znaci da si pogodio misic...
              Najjace mi kad mi dode frend, kao bio u teretani nakon 10 godina i kaze da nema upalu... ma nema *****e sanse, ako pravilno radis ima upale ima, mora biti!
              Dobro je onda, nije uzalud

              Comment


              • #22
                Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                Ako dobijete upalu poslje svakog treninga i ona vam traje relativno dugo, to je samo znak loseg oporavka, a ne dobrog treninga. Zasto ste se uhvatili upale nije mi jasno. Ona nije ta koja ce potaknut misice na rast, ona je jednostavno produkt mikrotrauma zadanim tijekom treninga.

                Primjer:
                Osoba A
                Odradila trening i nakon njega odradila mjere oporavka, ima optimalnu prehranu i odmor. Upale nema.
                Osoba B
                Odradila je isti trening samo nije odradila mjere oporavka, ima optimalnu prehranu i odmor. Upala je jaka i traje nekoliko dana.

                Hoce li B bolje napredovat samo na racun upale?

                Isto tako mozete uzet ovaj primjer:
                Osoba A pocetnik
                Odradila trening i nakon njega odradila mjere oporavka, ima optimalnu prehranu i odmor. Upala je jaka.
                Osoba B napredni pocetnik
                Odradila trening i nakon njega odradila mjere oporavka, ima optimalnu prehranu i odmor. Upale nema.

                Hoce li osoba A bolje napredovat od osobe B samo zbog jace upale?

                Ljudi, nemojte ganjat upale. Progresivnost opterecenja i kontinuiranost treninga su daleko bitnije stavke.
                "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

                Youtube shit
                Web

                Comment


                • #23
                  Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                  Originally posted by 123 View Post
                  Ako dobijete upalu poslje svakog treninga i ona vam traje relativno dugo, to je samo znak loseg oporavka, a ne dobrog treninga. Zasto ste se uhvatili upale nije mi jasno. Ona nije ta koja ce potaknut misice na rast, ona je jednostavno produkt mikrotrauma zadanim tijekom treninga.

                  Primjer:
                  Osoba A
                  Odradila trening i nakon njega odradila mjere oporavka, ima optimalnu prehranu i odmor. Upale nema.

                  Osoba B
                  Odradila je isti trening samo nije odradila mjere oporavka, ima optimalnu prehranu i odmor. Upala je jaka i traje nekoliko dana.

                  Hoce li B bolje napredovat samo na racun upale?

                  Isto tako mozete uzet ovaj primjer:
                  Osoba A pocetnik
                  Odradila trening i nakon njega odradila mjere oporavka, ima optimalnu prehranu i odmor. Upala je jaka.
                  Osoba B napredni pocetnik
                  Odradila trening i nakon njega odradila mjere oporavka, ima optimalnu prehranu i odmor. Upale nema.

                  Hoce li osoba A bolje napredovat od osobe B samo zbog jace upale?

                  Ljudi, nemojte ganjat upale. Progresivnost opterecenja i kontinuiranost treninga su daleko bitnije stavke.
                  Ja ganjam upale razne vec 3 mjeseca... jedem normalno i hranim se normalno

                  Comment


                  • #24
                    Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                    btw...posto se svakim treningom opterecujem sve vise, tako mi i upale dolaze i odlaze..iskreno, ne sjecam se dugo trenutka da me bas nijedan misic nije bolio, uvijek je nesto...

                    Comment


                    • #25
                      Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                      Originally posted by WTF View Post
                      btw...posto se svakim treningom opterecujem sve vise, tako mi i upale dolaze i odlaze..iskreno, ne sjecam se dugo trenutka da me bas nijedan misic nije bolio, uvijek je nesto...
                      Vidim ti napreduješ sa upalama kao što kažeš, pa onda je uredu što ih imam

                      Comment


                      • #26
                        Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                        Sizifov posel radim. Odustajem.
                        "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

                        Youtube shit
                        Web

                        Comment


                        • #27
                          Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                          Originally posted by 123 View Post
                          Sizifov posel radim. Odustajem.
                          Ili sto bi se reklo: lakse metar u g**** nego centimetar u glavu
                          I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                          Comment


                          • #28
                            Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                            Ako se ne dobije upala ne znači da mišić neće rasti. Ja skoro nikada ne dobijem upalu ramena i bicepsa, a smatram da su mi ramena najbolji dio tijela, rastu bez beda. U zadnje vrijeme uopće ne radim prednje rame jer mi mi previše napreduje pa mi ramena idu prema naprijed, zbog toga prsa izgledaju manje. Radim samo srednje i zadnje rame.

                            Što se tiče trajanja treninga smatram da se u teretani nema šta bit duže od sat i pol (ako se radi intezivno i ne zajebava okolo). Meni treninzi traju oko sat vremena i napredujem. U teretani sam 4-5 puta tjedno.

                            Comment


                            • #29
                              Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                              Originally posted by 123 View Post
                              Haha, nisam bilder. Ja sam lifter. Brojke su isle ovako:
                              Cucanj 130x3->160x3
                              Bench 100x5-> 120x3
                              Deadlift 180x1->190x3
                              BW 82kg
                              I da, upale nisam imao nikakve tokom ciklusa. Odnoso jesam jednom kada sam ubacio 2x15 nozne fleksije. Ocito je to zasluzno za napredak onda.....
                              oprosti ali ti kao lifter imas drukciji koncept treninga nego mi, neznam koliko vjezbi radis ali sudeci po onima koje sam do sada vidio bas se i ne rade leđa sa 5,6 vježbi vec puno manje s niskim ponavljanjima, ja doslovno na svakom treningu potrosim misic sto je vise moguce u to vrijeme dok sam tamo i unutar tih serija...pa mislim da je zbog toga rijec o ne upali . a upalu si imao radi te nozne fleksije zato sto nisi naviko na taj broj ponavljaja i potrosio si vise glikogena iz misica nego inace. al radje se vratite na temu xd nek decko pokusa radit ovakav trening al nevjerujem da ce dugo bit zadovoljan, svi mi sto smo duze tamo sve vise rascjepkavamo trening na manje misicne skupine da bi bolje pogodili taj misic.
                              Dont drink, dont smoke just eat and work

                              Comment

                              Working...
                              X