Announcement

Collapse
No announcement yet.

Blento :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Blento :)

    Ovako, imam 16 godina, visok sam priblizno 173,4 cm (otprilike), imam 56 kg. Znam da je to malo kg, ali radim na tome i napredujem. Poceo sam ici u teretanu u devetom mjesecu ove godine, i od tada sam dobio 8 kg. Prije par sedmica sam shvatio da sam uradio najvecu pocetnicku gresku, nisam radio noge. Bio sam u zabludi, rekli su mi da ne trebam i eto Kad sam dosao na forum i procitao neke stvario, poceo sam. Isto tako sam dosta sredio prehranu kako sam dosao na ovaj forum.
    Uglavnom, trening je 4-odnevni, sa dva dana odmora. Svaki trening nastojim odraditi razlicite vjezbe.
    Stomak uvijek radim u jednom od dana odmora, kod kuce. Za vecu misicnu skupinu radim najcesce 5 vjezbi, 3x8, a za manju 3 vjezbe, 3x8. U ovaj koji dan cu postaviti slike, mada mi fali jos nekih 12-13 kg. Jedino sto mene zanima je da li je broj ponavljanja ( 8 ) dovoljan ili da povecam ? Znam da je optimalan broj 8-12, ali posto sam ja na masi, dobio sam savjet da radim toliki broj ponavljanja. Zahvalan onom ko god procita, i ako gdje grijesim ispravite me. I stvarno mi je zao sto ne znam imena vjezbi, ali mislim da ce vas vecina razumjeti o cemu govorim kad vidi misicnu skupinu i moj opis Pozz

    Prvi dan: prsa/biceps. Prsa: najcesce je to BP i jos jedan bench (mijenjam svaki trening), i svaki trening kombiniram: letenje sa bucicama na ravnoj klupi, potisak bucicama na kosoj klupi, pec-deck, letenje na kosoj klupi, potisak bucicama na ravnoj, razvlacenje kablovima i nekad radim dips, ali rijetko.
    Biceps: isto kombiniram, ali veoma cesto radim zgibove (3x, pregib bucicama, na Z sipci, hummer pregib, koncentracioni pregib (mislim da se tako zove), radim na nekoj masini isto ne znam kako se zove, i radim sa kablovima.

    Drugi dan: ledja/triceps. Ledja: zgibovi na lat masini, veslanje, pocet cu raditi DL, isto su mi rekli da ne trebam, medjutim forum i citanje cine cuda Tzv. zaganje sa bucicama, tako kod nas u teretani kazu, usko vucenje na lat masini, i jos druga ali nezz kako se zovu.
    Triceps: kombiniram uvijek, radim sa Z sipkom, triceps ekstenziju, sa spagom na lat masini, sa sipkom na lat masini, na cross masini

    Treci dan: ramena: potisak iza glave na smith masini, potisak naprijed na smith masini, potisak bucicama, razvlacenje sa kablovima, letenje bucicama (nisam siguran), dizanje bucica prema gore, dizanje u stranu.

    Cetvrti dan: noge: posto je problem u teretani da ima malo sprava za noge onda sam uskracen. Radim cucanj na smith masini jer drukcije ne mogu, radim leg press na masini i tu isto radim listove (4 serije do otkaza), pregib na nekoj masini isto, i radim noznu ekstenziju (mislim da se tako zove). Trening nogu mi je uvijek isti.
    I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

  • #2
    Re: Blento

    Svaki program neka ti sadrži osnovne vježbe:
    http://www.building-body.com/Sto-su-...i-pokreti.html
    njih možeš raditi 7-8 ponavljanja. Ostale vježbe radi desetak ponavljanja.

    Prehrana mora biti kvalitetna jer od smeća se ne raste.

    Još dovoljno odmaraj i moraš rasti.

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Blento

      Smece sam izbacio cim sam poceo citati Do zime 2012 nadam se da cu srediti svoju tezinu
      I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

      Comment


      • #4
        Re: Blento

        Originally posted by blento View Post
        Smece sam izbacio cim sam poceo citati
        Bravo!

        Originally posted by blento View Post
        Do zime 2012 nadam se da cu srediti svoju tezinu
        Sretno!

        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Blento

          Sad sam se prebacio, odnosno tek cu na 5-odnevnuu podjelu. Sve vise pocinjem primjecivati da dobijam na masi polako, sve manje se vide rebra a to mi je bio neki cilj do nove godine.
          Pon-prsa
          Uto-ledja
          Sri-odmor
          Cet-ruke
          Pet-ramena
          Sub-odmor
          Ned-noge
          I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

          Comment


          • #6
            Re: Blento

            radis ruke i dan poslej toga ramena, ako dobro odradis ruke neces moc kvalitetno odradit ramena, triceps ce ti bit izmoren i svi potisci nece izgledat kako bi trebali, ubaci ramena pa onda ruke.. ili vec nekako drukcije podjeli
            Dont drink, dont smoke just eat and work

            Comment


            • #7
              Re: Blento

              Pon-prsa
              Uto-ramena
              Sri-odmor
              Cet-ledja
              pet-ruke
              sub-odmor
              ned-noge
              I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

              Comment

              Working...
              X