Announcement

Collapse
No announcement yet.

Broj ponavljanja za masu misica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Broj ponavljanja za masu misica

    Dakle jel uredu za masu misica broj ponavljanja izvoditi od 8-6. Dakle ja sam podjelio treninge na lahke srednje i teske. Znaci teski od 6-8 ponavljanja srednji od 8-10 i lahki 10-12 jel to u redu za masu ili se treba drzati 12-10 ponavljanja.
    Molim da mi malo iskusniji odgovore i hvala unaprijed na odvojenom vremenu
    PS: treniram 2 godine imam 15 godina .

  • #2
    Re: Broj ponavljanja za masu misica

    ne postoji broj ponavljanja za masu/definiciju, isto tako ne postoji trening za masu/definiciju..
    cardio - prehrana

    Comment


    • #3
      Re: Broj ponavljanja za masu misica

      Koklko znam postoji , ali upravi si tu za prehranu

      Comment


      • #4
        Re: Broj ponavljanja za masu misica

        do 3-4 je snaga, 8-12 pnavljanja su misici, iznad toga je izdrzljivost

        Comment


        • #5
          Re: Broj ponavljanja za masu misica

          Originally posted by Viper View Post
          Dakle jel uredu za masu misica broj ponavljanja izvoditi od 8-6. Dakle ja sam podjelio treninge na lahke srednje i teske. Znaci teski od 6-8 ponavljanja srednji od 8-10 i lahki 10-12 jel to u redu za masu ili se treba drzati 12-10 ponavljanja.
          Molim da mi malo iskusniji odgovore i hvala unaprijed na odvojenom vremenu
          PS: treniram 2 godine imam 15 godina .
          ne postoji trening za masu Viper
          postoji kalorijski suficit za masu
          trening bi ti trebao biti slican kao i svaki
          mozda dodati koju vise izolacijsku vjezbu i to je to
          logike ima da veci broj ponavljanja ce potrositi vise kalorija
          al to nema smisla uopce raditi
          osim ako hoces malo razbiti rutinu
          jednom mjesecno
          tipa drop outovi, supersetovi, megasetovi itd...
          Originally posted by servantess
          Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

          Comment


          • #6
            Re: Broj ponavljanja za masu misica

            et vidiš, kontaj napravit od 8 do 12 ponavljanja u serijama.. niže od toga je da iskušaš svoje limite, a više je npr. za zagrijavanje..

            masa - definicija ; suficit - deficit => prehrana + cardio u slučaju definicije, u slučaju mase nije poželjno jer se pale kalorije a bit je da si u suficitu, no možeš ako hoćeš ponekad čisto radi kondicije

            Comment


            • #7
              Re: Broj ponavljanja za masu misica

              Ako govorimo o hipertrofiji, neki uobičajeni raspon koji se spominje je od 6 - 12, je'l. Međutim, bitno je prepoznati broj ponavljanja koji odgovara kojoj skupini, kao i koji broj ponavljanja koje vježbe. Recimo osobno za ložu ne idem preko 8, a za kvad se ne spuštam ispod 10 (kao zadani broj ponavljanja, koji je sa serijama manji, znači npr. 10, 10, 9, 7, 7) S druge strane, zadnje rame je 3*20, 3*15, 3*10 i 1*max.
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • #8
                Re: Broj ponavljanja za masu misica

                upravo ovo sto vam je patrik rekao rep range 6-12 je hipertrofija no valja povremeno ubacit nize i vise! btw slazem se da bi se za lozu trebalo u teoriji radit nizi broj ponavljanja al ja sam oduvijek radio vidio 12-10 a loza mi je jedna od boljih partija.. tak da je vjerojatno i to opet iondividualno..omjer misicnih vlakana

                Comment


                • #9
                  Re: Broj ponavljanja za masu misica

                  kakva crna podjela na lake teske i srednje teske treninge.

                  svaki trening tezak neka ti bude, imas 15 godina. treniraj 3-4 puta tjedno.

                  3-4 vjezbe po grupi misica, 3-4 serije, +/- 8 ponavljanja. jedi puno, citaj sta trebas tocno, spavaj, istezi se i zagrijavaj.

                  i da, citaj.
                  Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                  progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                  kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                  Youtube:

                  Primjer treninga snage/hipertrofije
                  Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                  Sve o prehrani
                  Sve o treningu

                  Comment


                  • #10
                    Re: Broj ponavljanja za masu misica

                    ima razlog zašto određeni tempo i zašto 6 a ne 20 ili zašto pak 20 a ne 6 ponavljanja...
                    ne da mi se pisati iznova jedno te isto. stranica vezana uz ovaj forum je puna informacija, a tu je i odgovor na tvoje pitanje, pa evo ti link:
                    http://www.building-body.com/SAIS-trening-program.html
                    tu ti lijepo piše o vlaknima i njihovom treningu...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Broj ponavljanja za masu misica

                      jako fin clanak!
                      Originally posted by servantess
                      Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                      Comment


                      • #12
                        Re: Broj ponavljanja za masu misica

                        Originally posted by staragarda View Post
                        kakva crna podjela na lake teske i srednje teske treninge.

                        svaki trening tezak neka ti bude, imas 15 godina. treniraj 3-4 puta tjedno.

                        3-4 vjezbe po grupi misica, 3-4 serije, +/- 8 ponavljanja. jedi puno, citaj sta trebas tocno, spavaj, istezi se i zagrijavaj.

                        i da, citaj.
                        Ako nisi znao ima ta podjela, i odkad je radim ima vise napretka sigurno, nego stalno na 8-6 ponavljanja, ali u svakom slucaju hvala na komentaru staragarda i ostali, pomogli ste mi

                        Comment


                        • #13
                          Re: Broj ponavljanja za masu misica

                          radicu onda pretezno 8-6 s tim da cu nekad malo za promjenu ubaciti i 12-10 ponavljanja i naravno prehrana.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Broj ponavljanja za masu misica

                            Da ne otvaram novu temu, imam jedno pitanje:

                            Dakle, imam 22 godine, počeo sam ići u teretanu sredinom 10 mjeseca, što bi značilo da sad oko 3 mjeseca treniram.
                            Prema nekim člancima koje sam pročitao rekao bi da sam endomorf (jake ruke i ramena, široki bokovi, sklonost debljanu)
                            E sad, u ta 3 mjeseca sam pokušao srediti prehranu, izbacio sam masnoće kolko je to god bilo moguće, u prehranu sam ubacio puno piletine, riže, raznog povrća, žitarice, jaja, mlijeko itd. U teretanu idem 3-4 puta tjedno, složio sam si program vježbi koji mi najviše odgovara. Kardio radim jednom do dva puta tjedno po sat, sat i pol (većinom nogomet)
                            Kad sam krenuo u teretanu imao sam 73 kg (na svojih 175 cm visine). Jučer sam se vagao i sad imam 78 kg. Nisam na sebi primjetio da sam se udebljao, tj da mi se negdje nakupilo sala (više nego što sam ga prije imao, jer imam sala)
                            E sad, moje pitanje je dali je moguće da su ta 5 kg viška mišićna masa?
                            Možda da napomenem da ne koristim nikakve suplemente, znači samo sam sredio prehranu i redovito vježbam...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Broj ponavljanja za masu misica

                              tesko da je to misicna masa i u tolikom obliku za tako malo vremena..navukao si vode u sebe vjerovatno iz razloga sto si pojacao UH....ja bih ti savjetovao da ne izbacujes masnoce..naprotiv...moras unositi masti ali one prave...ako si sklon debljanju moras paziti na kolicinu UH koje unosis i u koje doba..

                              Comment

                              Working...
                              X