Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dizanje kilaže za 20 kg, vježbam kod kuće

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dizanje kilaže za 20 kg, vježbam kod kuće

    Treba mi pomoc oko dizanja kilaze,zelim ju podici za 20kg ali nikako da mi uspije trebam savjete od iskusnih oko svega znaci koja hrana,koliko kalorija,koliko puta na dan da se jede itd itd itd

  • #2
    Re: Trebam pomoc i savjete

    Nadam se da nećeš zamjerit:

    Originally posted by mali_marek
    Originally posted by jebateigzde
    pozdrav,trebam pomoc oko podizanja tezine...imam 20 godina,180cm i 62kg,trebao bih bar jos 20kg gore...jel mi mozes dati nekakve savjete,dijete,sto da jedem,kada da jedem sto vise to bolje...
    Iste smo visine, prošle godine sam tvojih godina krenio na masu (doduše sa 60kg)...
    Ja sam mislio da puno jedem (ali iz ove današnje perpektive shvatiš kako je ono bilo mizerno malo)...trebaš jesti obilne obroke na dulji rok i rezultati neće ponestati. Uvjek je poželjno da ne ideš prekasno u krevet i da ranije ustaješ; recimo izmedju 8 i 10 sati ujutro je poželjno. Zašto ovo govorim? Ako gledamo na dulji rok (ne jedan dan, ne jedan tjedan, već nekoliko mjeseci), i ako idem za pretpostavkom da nisi u stanju SVAKI DAN unijeti 3 obilna obroka dnevno na način da budeš u kalorijskom SUFICITU, onda 3 obroka možeš rasporediti na 4-5 manjih obroka (ali da se zadovolji kalorijski unos). Recimo, ja uopće ne brojim kalorije nego se svaku večer do dvije pred spavanje izmjerim na vagi. Ako vaga pokazuje jednako kao i večer prije to je ok..a ako pokaže više onda još bolje. Recimo, dogodit će se da ćeš jednu večer imat 62,4 kg, drugu večer 62,8kg, treću večer 62,6kg,..itd O tome je dosta pisano na forumu a to ti ovisi o količini vode i hrane u tijelu koja nije konstatna odnosno uvjek podjednaka. Ali iz vlastitog iskustva mogu potvrdit da bi vaga trebala biti u "stabilnom plusu" nakon tri-četiri večeri
    Ja sam jučer recimo pojeo 2 naranče ujutro, 4 kuhana jaja s vrhnjem i mlijekom, pa shake (za vrijeme teretane ispijam mjericu wheya i mjericu grožđ. šećera s 7deci vode) pa 2 pohana oslića s krumpirom i salatom, u međuvremenu 2 šnite nutele, pa navečer tjestenina + bečki odrezak i piletina sa žara, pred spavanje još 250g posnog sa vrhnjem i mlijekom..i to je to. Nekad ćeš jest više, nekad malo manje,..ali uvjek probaj pravovremeno razmisljat...nemoj dozvolit da nastupi trenutak odnosno trenutci gladi (o tome nećeš ni morati razmisljati ako svaki slijedeći obrok odgodiš za ca 3 sata...Ako se toga držiš nemaš problema...Ako vidiš recimo da ne stigneš jesti, a već je nastupila glad, gricni nešto, pojedi (makar i par komada kockica čokolade) i onda odi jest čim ti se pruži prilika. Zvuči dosta rigorozno (na neki način i jest), hrana će ti dozlogrdit al takav je put do uspjeha

    Nadam da sam ti razjasnio neke stvari..
    ...

    Originally posted by jebateigzde
    pa ja jedem vise od toga...za dorucak pojedem 4jaja na oko, poslije toga 4snite nutele ili litru mlijeka za zobenim pahuljicama uz nutelu...onda pauza 2-3 narance ili jabuke za rucak piletina,snicle ili grah ili nesto ugl masivno pojedem,opet za meduobrok pojedem oko4-5 sendvica i onda za veceru jedem 4jaja ili 6hrenovki ili nesto lagano...samo sto ja ostajem dugo budan do 2-3 a ustajem se oko 11-13sati...i nejedem bas prije nego legnem...:/...vecera mi je oko 8-9 i do 1-2 nista nejedem...znaci moram se ustajati rano...oke oke probati cu i taj savjet...trenutno sam na 62kg digao sam uz pomoc 6 obroka dnevno...ali obilnih oko2500-3000kalorija sveukupno...:/ a whey sam prestao,pio sam whey pa sam digao za 5kg i naglo ih izgubio tako da sam prestao sa wheyom...
    Pazi, ti si sad napisao da ustajes izmedju 11 i 13 sati; dok operes zube i dodjes sebi već je 11ipo...dok pojedeš prvi obrok eto 12 sati...recimo da sat kasnije u 1 pojedes voće...slijedi ručak izmedju 2 i 3 sata...4-5 sendvica (neznam o kakvim je sendvicima riječ al prepotavimo to kao još jedan obilan obrok)....hrenovke nemaju nikakvu energetsku vrijednost (dodje k'o i pašteta), a jesti 8 jaja dnevno neznam koliko ti je to pametno (naročito ako se ne trošiš dovoljno, odnosno neznam da li odlazis u teretanu ili se baviš nekim sportom)...to su tri obilna obroka + što 4-5 sati, izmedju 8/9 sati navečer i 1/2 sata iza ponoći, iscrpljuješ svoje tijelo, nastupa katabolizam, ne unosiš sporo apsorbirajući protein (pr. posnog/svježeg sira)..i tvoje tijelo se dodatno iscrpljuje 8-9 sati koliko spavaš.

    Comment


    • #3
      Re: Trebam pomoc i savjete

      naravno da nezamjeram samo reci sto bih trebao raditi...potpuno sam nov u ovome...

      Comment


      • #4
        Re: Trebam pomoc i savjete

        Previse si pitanja postavio u jednom topicu, tebi treba objasniti izgleda ama bas sve pa ti toplo preporucam da barem tjedan dana zujis po forumu i citas malo a onda postavis pitanja koja ti nisu jasna....
        Pozz...

        Comment


        • #5
          Re: Trebam pomoc i savjete

          pa da ali zelim odmah poceti na izgradnji tijela nemam bas tijedan dana da zujim okolo,ionak sam previse zujio okolo pa nista...stvarno mi trebaju savjeti i konkretna pomoc...citao sam druge topic i nije mi bas jasno tamo sve zato i pitam sve ovo...pa ako nije tesko mozes mi bar neke pocetne savjete dati,za pocetak...

          Comment


          • #6
            Re: Trebam pomoc i savjete

            Daj se barem potrudi onda predstaviti dostojno i netko ce ti moooozda pomoci

            Comment


            • #7
              Re: Trebam pomoc i savjete

              kako mislis predstaviti dostojno...

              Comment


              • #8
                Re: Trebam pomoc i savjete

                Prehrana se slaze ovisno o cilju, mi neznamo ni visinu ni tezinu, ni godine, ni koliko treniras i dali treniras, ides u teretanu ili kuci? Ama bas nista zivo nisi napisao osim da bi 20 kila nabacio... Nemas vremena i zuri ti se? Uzmi osobnog trenera i baci mozak na pašu...

                Comment


                • #9
                  Re: Trebam pomoc i savjete

                  odakle mi vremena i love za osobnog trenera, odakle mi vremena za teretanu...kod kuce vjezbam 3-4puta ali vecinom radim pa radom i vjezbam...20godina,62kg 180cm...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trebam pomoc i savjete

                    uffff... ok
                    Sto reci... jedi brate...jedi jedi i jedi. Ubij se u rizi svaki dan...Ne zamaraj se brojkama vec jedi i kad nisi gladan.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Trebam pomoc i savjete

                      znaci riza je ultimativno jelo?...jos neko jelo da nejedem svaki dan isto...koliko rize na dan otprilike da imam 75-80kg...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Trebam pomoc i savjete

                        Pola kile riže ili više,samo trpaj.
                        Originally posted by Mir7a
                        koji je sad ovaj i tko mu je ugradio te ploče u trbuh

                        Comment


                        • #13
                          Re: Trebam pomoc i savjete

                          to pola kile dnevno ili???...sto jos uz to da jedem? kada,koliko cesto itd...novi sam u ovome trebam da mi se objasni kao djetetu...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Trebam pomoc i savjete

                            Trolerska tema.

                            Čitaj portal i forum.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment

                            Working...
                            X