Announcement

Collapse
No announcement yet.

Htio bi smrsaviti tj. izdefinirati se - poceo s bodyweightom - savijeti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Htio bi smrsaviti tj. izdefinirati se - poceo s bodyweightom - savijeti?

    Pozdrav ljudi
    Pratim ovu stranicu vec mjesec dana tj. otkako sam poceo s bodyweightom i jako sam zadovoljan pa sam se odlucio regat
    Ovako, imam 16 godina,visok sam 181 i imam oko 81kg
    Bavio sam se kickboxom i nogometom,a street workoutom sam poceo prije mjesec dana
    Imam devijaciju septuma sto mi prestavlja velik problem u cardio treninzima i tako.
    To sam ugl. ja

  • #2
    Re: A gde je pecat

    wqhFUIHWEIUHNVC.jpg


    ovo sam ja 12.1.
    htio bi smrsaviti tj. izdefinirati se te doci na kilazu od oko 78kg
    ako imate kakve savjete dobro bi mi dosli hvala

    Comment


    • #3
      Re: A gde je pecat

      Rekao si savjet?

      Pumpaj dalje, masu masu masu, imaš odličnu podlogu i bila bi čista šteta definirat u ovom stadiju.
      Za 16god. napredniji si u muskulaturi od 95% nas ovdje (točnije, ne znam nikoga tko je napredniji, tako da može bit i 100%).

      Masa! A pred ljeto defka.
      Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

      http://www.facebook.com/adoni.costo
      http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
      http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

      Comment


      • #4
        Re: A gde je pecat

        hvala
        ali na slici se i ne vidi salo koje imam...jako mi smeta,a pogotovo otkad sam procitao da kad pumpas misice a imas salo,da misici i salo rastu proporcijalno :/
        to mi je jedini bed

        Comment


        • #5
          Re: A gde je pecat

          To je netocno , salo nastaje od viska kalorija , tj. od kalorijskog suficita , tocnije trening nema nikakve veze sa salom (ima, ali valjda razumijes sta hocu da kazem )
          There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
          - Aldous Huxley

          Comment


          • #6
            Re: A gde je pecat

            haha mislim da te razumijem
            al ono,cilj mi je do 4 mj. izgubiti svo salo koje imam i onda nabiti masu
            a za to mi je potreban plan prehrane kojeg ja neznam slozit haha

            Comment


            • #7
              Re: A gde je pecat

              Originally posted by seage View Post
              To je netocno , salo nastaje od viska kalorija , tj. od kalorijskog suficita , tocnije trening nema nikakve veze sa salom (ima, ali valjda razumijes sta hocu da kazem )
              Malo si glupo rekao, trening je stimulator, bez treninga nema gubitka sala. Ako odeš u deficit bez treniga izgubit ćeš više mišića nego sala, a i isto je suficitom bez trening, dobit ces ugl. salo. Ugl trening je ključ svega.

              Comment


              • #8
                Re: A gde je pecat

                Originally posted by j.j.k.k.e.-zg View Post
                hvala
                ali na slici se i ne vidi salo koje imam...jako mi smeta,a pogotovo otkad sam procitao da kad pumpas misice a imas salo,da misici i salo rastu proporcijalno :/
                to mi je jedini bed
                To nije istina, kao prvo, moraš imati složenu prehranu da bi dobio ono što želiš.
                A to su mišići, e pa onda moraš složiti prehranu za mišiće.

                Ukratko, puno proteina, i više kalorija moraš unjeti nego što ih potrošiš.
                Ali ne i previše, jer ako uneseš previše ONDA češ polako (ne puno, ali polako) dobivati na masti.

                Zato listaj forum, imaš milijardu tema posvećenih baš tome,
                izračunaš si koliko kalorija dnevno trošiš, pronađeš neki dobar jelovnik na forumu (pa pitaš nas da li je ok) i tim jelovnikom si povečaš unesene kalorije.....i to je sva mudrost (koliko god ja to komplicirano sveo, u stvarnosti je vrlo jednostavno...jedi prave hrane, više neg što potrošiš, i nemaš se kaj brinuti)


                (ovo sam sveo što kraće moguće, i što doslovnije...onako "internet for dummies" style xD, vrlo nepismeno, toliko da pohvataš)
                Last edited by ScuderiaBull; 31-01-13, 01:48.
                Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                http://www.facebook.com/adoni.costo
                http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                Comment


                • #9
                  Re: A gde je pecat

                  Pa svim pocetnicima je u pocetku veoma tesko jer je brdo informacija koje valja prikupiti i znam kako je , ali za pocetak bi ti preporucio da tjedan dana pokusavas zapisat i izvagati sve sto jedes i izracunati koliko kcal unosis dnevno i ako stagniras tu bi otprilike trebao biti tvoj kalorijski unos na kojem se ne mices sa vage (posto su djelomicno TDEE i BMR kalkulatori netocni) , i na to dodajes +500 za suficit ili oduzimas -500 za deficiti , to su naravno neke osnove , moze se vise dodavati i oduzimati kcal , ali za pocetak ne bih zelio ulaziti potpuno u detalje
                  There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                  - Aldous Huxley

                  Comment


                  • #10
                    Re: A gde je pecat

                    hvala puno
                    ali ovako...meni najbolji cardio trening je trcanje,ali nemogu odtrcat 1 km bez da sam zadihan i bez zraka(u prvoj poruci je razlog)...
                    mislio sma pocet sa strikom jel sam cuo da je efikasan i toko pola sata dnevno...zanima me misljenje

                    Comment


                    • #11
                      Re: A gde je pecat

                      Originally posted by diinnoo View Post
                      Malo si glupo rekao, trening je stimulator, bez treninga nema gubitka sala. Ako odeš u deficit bez treniga izgubit ćeš više mišića nego sala, a i isto je suficitom bez trening, dobit ces ugl. salo. Ugl trening je ključ svega.
                      Pa znam da je pomalo glupo , zato sam i stavio u zagradu da ima , samo sam mu htio predociti da 'pump' tokom treninga ne znaci da ce mu 'narasti' salo od toga.Normalno da trening igra veliku ulogu u tome , da nema treninga to bi onda bile klasicne top-shop dijete i ostale gluposti
                      There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                      - Aldous Huxley

                      Comment


                      • #12
                        Re: A gde je pecat

                        Originally posted by seage View Post
                        Pa svim pocetnicima je u pocetku veoma tesko jer je brdo informacija koje valja prikupiti i znam kako je , ali za pocetak bi ti preporucio da tjedan dana pokusavas zapisat i izvagati sve sto jedes i izracunati koliko kcal unosis dnevno i ako stagniras tu bi otprilike trebao biti tvoj kalorijski unos na kojem se ne mices sa vage (posto su djelomicno TDEE i BMR kalkulatori netocni) , i na to dodajes +500 za suficit ili oduzimas -500 za deficiti , to su naravno neke osnove , moze se vise dodavati i oduzimati kcal , ali za pocetak ne bih zelio ulaziti potpuno u detalje
                        znaci samo trebam nabavit vagu ;P

                        Comment


                        • #13
                          Re: A gde je pecat

                          Originally posted by ScuderiaBull View Post
                          To nije istina, kao prvo, moraš imati složenu prehranu da bi dobio ono što želiš.
                          A to su mišići, e pa onda moraš složiti prehranu za mišiće.

                          Ukratko, puno proteina, i više kalorija moraš unjeti nego što ih potrošiš.
                          Ali ne i previše, jer ako uneseš previše ONDA češ polako (ne puno, ali polako) dobivati na masti.

                          Zato listaj forum, imaš milijardu tema posvećenih baš tome,
                          izračunaš si koliko kalorija dnevno trošiš, pronađeš neki dobar jelovnik na forumu (pa pitaš nas da li je ok) i tim jelovnikom si povečaš unesene kalorije.....i to je sva mudrost (koliko god ja to komplicirano sveo, u stvarnosti je vrlo jednostavno...jedi prave hrane, više neg što potrošiš, i nemaš se kaj brinuti)


                          (ovo sam sveo što kraće moguće, i što doslovnije...onako "internet for dummies" style xD, vrlo nepismeno, toliko da pohvataš)
                          hvala
                          jel mogu bez suplemenata postic odlicno tijelo?

                          Comment


                          • #14
                            Re: A gde je pecat

                            Ukratko, bez dlaka u jajetu, možeš!
                            Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                            http://www.facebook.com/adoni.costo
                            http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                            http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                            Comment


                            • #15
                              Re: A gde je pecat

                              Originally posted by ScuderiaBull View Post
                              Ukratko, bez dlaka u jajetu, možeš!
                              To mi je najvaznije

                              Comment

                              Working...
                              X