Announcement

Collapse
No announcement yet.

Imam volju smršaviti (i tvrdoglave roditelje) moram trenirati kod kuće.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imam volju smršaviti (i tvrdoglave roditelje) moram trenirati kod kuće.

    Imama 14 godina i dolazim iz Šibenika.
    Visok sam 168 cm i težim 74 kg.
    Trenirao sam plivanje i tu su moji problemi počeli.
    Naime kako sam plivao davao sam 110% na treninzima.
    I normalno razvila su mi se bedra prsa....
    Uglavnom prestao sam trenirati zbog škole i to su sad nakupine sala.
    S obzirom da imam volju da smršaviti (i tvrdoglave roditelje) moram trenirati kod kuće.
    Zabranjena mi je uporaba suplemenata ikakve vrste (čak i whey-a ).
    Već neko vrijeme vježbam (šprintovi uz stepenice, sklekovi, trbušnjaci, mountain climberi...) i pokazujem napredak.
    Odlučio sam isprovati eat-not-eat metodu jer se čini privlačna.
    I eto. To bi bilo sve.
    SVAKI BROJ JE OGRANIČENJE, DOK SAVRŠENSTVO NEMA GRANICA

  • #2
    Re: Tema za upoznavanje.

    rano ti je za teretanu jos, mlad si i zelen. Pričekaj barem jos dvi godine i onda polagano u city life-a

    Comment


    • #3
      Re: Tema za upoznavanje.

      Nikad nije rano za teretanu i treninge. Ne brini se za whey- i bez njega se moze zivit,napredovat i uspjet-bitnija je prehrana kroz ostatak dana. Nema veze ni za teretanu-odlicni se rezultati mogu postici i kod kuce te oko kuce-tko ima volju naci ce nacin U svakom slucaju dobrodosao
      MYPROTEIN

      Comment


      • #4
        Re: Tema za upoznavanje.

        Originally posted by Inferno View Post
        rano ti je za teretanu jos, mlad si i zelen. Pričekaj barem jos dvi godine i onda polagano u city life-a
        Znam da sam mlad za teretanu, ali nisam mislio dizati apsurdne težine. Traka za trčanje bučice.... Nisu jedino utezi od 50 kila u teretani
        hvala na dobrodošlici Corry (slažem se s navedenim, ali opet suplementi postoje za olakšati posao )
        SVAKI BROJ JE OGRANIČENJE, DOK SAVRŠENSTVO NEMA GRANICA

        Comment


        • #5
          Re: Tema za upoznavanje.

          Poz

          Tu pogledaj ukratko:
          http://www.building-body.com/Tinejdz...ybuilding.html

          Dodao bi da ako ćeš imati mogućnosti ići u teretanu svakako si nabavi trenera (narvno ako je finacijski moguće). Težine nikako nabacivat da bi impresionirao nekoga ili neku. Svladavanje pravilnog izvođenje vježbi (pogotov čučnjeva, bench presa) sa manjim kilažama je najbitnije što se tiče treninga.
          The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

          Comment


          • #6
            Re: Tema za upoznavanje.

            Originally posted by dizajner View Post
            Poz

            Tu pogledaj ukratko:
            http://www.building-body.com/Tinejdz...ybuilding.html

            Dodao bi da ako ćeš imati mogućnosti ići u teretanu svakako si nabavi trenera (narvno ako je finacijski moguće). Težine nikako nabacivat da bi impresionirao nekoga ili neku. Svladavanje pravilnog izvođenje vježbi (pogotov čučnjeva, bench presa) sa manjim kilažama je najbitnije što se tiče treninga.
            Pročitao sam taj post
            Ipak je važno informirati se o nečemu što te zanima.
            Smatram da dizanje utega i vježbanje je nešto što treba raditi isključivo zbog sebe ne zbog drugih.
            Ionako da je zbog cure njoj bi bila svejedna kilaža samo čin bi gledala
            SVAKI BROJ JE OGRANIČENJE, DOK SAVRŠENSTVO NEMA GRANICA

            Comment


            • #7
              Re: Tema za upoznavanje.

              radi sklekove, trbušnjake, čučnjeve, zgibove i trči . ajde u park trčat to ti je najbolje, polako doce vrime i za teretanu i sve. smanji unos kalorija i ti si dite jos nece ti bit problem smrsavit pogotovo sad ces se rastegnit jos 10-20 centimetara

              Comment


              • #8
                Re: Tema za upoznavanje.

                Ima smisla to šta govoriš Inferno, ali zgibovi mi nikako ne leže
                Imam šipku u dvorištu, ali slabe ruke. Zato sam planirao prvo salo pa onda definiciju.
                Istina imam puno vremena, ali sumnjam da ću narasti jer mi je otac nizak 176
                SVAKI BROJ JE OGRANIČENJE, DOK SAVRŠENSTVO NEMA GRANICA

                Comment


                • #9
                  Re: Tema za upoznavanje.

                  a prehrana je najbitnija, mislin nisan ja neki ekspert dosa san tu na forum naucit stokoda novog. moran i ja prehranu prominit.

                  a vise manje mozes kuc dosta toga radit. trči po dvoristu, igraj nogomet kosarku. napravi trbusne i sklekove. pogledaj malo po internetu vjezbanje od kuce. Ima korisnih stvari. Nek ti dida il čača naprave šipku od dveta ili neceg. improviziraj malo kad vec nemas pristup teretani

                  Comment


                  • #10
                    Re: Tema za upoznavanje.

                    Upravo zato sto je dijete treba mu dati pametniji i korisnji savjet nego nekom kenjcu-kakve veze ima koliko mu je god????
                    ja kad sam bio njegovih godina imao sam cca 80 kg i da mi je bar netko znao reci sto i kako mozda bi manje danas imao problema s koljenima. Ali kao sto je napisano-puno sklekova, trbusnjaka, čučnjeva i zgibova-znaci, radi i vjezbe snage- imas tu i na forumu dosta tema tipa trening doma i sl. A evo mozes si i ovo malo proucit pa si preslozit po svome> http://www.madbarz.com/all-routines.html
                    Nakon treninga snage bacis lagani joging ili malo duzu setnju, mozes i trckaranje po stepenicam- tempo ti je takav da lagano pocnes ostajat bez daha al da opet mozes pricat- i slozis si tako da to sve skupa traje do nekih 90min. Ujutro prije dorucka bi bilo super isto ubacit kakav lagani joging ili setnju do nekih 45 min- malo pripazis na prehranu,ne se ici izgladnjivati-vise se odrzavat na nekoj granici ni gladan-ni sit i rezultati su jako brzo tu.
                    MYPROTEIN

                    Comment


                    • #11
                      Re: Tema za upoznavanje.

                      Originally posted by Corry View Post
                      Upravo zato sto je dijete treba mu dati pametniji i korisnji savjet nego nekom kenjcu-kakve veze ima koliko mu je god????
                      ja kad sam bio njegovih godina imao sam cca 80 kg i da mi je bar netko znao reci sto i kako mozda bi manje danas imao problema s koljenima. Ali kao sto je napisano-puno sklekova, trbusnjaka, čučnjeva i zgibova-znaci, radi i vjezbe snage- imas tu i na forumu dosta tema tipa trening doma i sl. A evo mozes si i ovo malo proucit pa si preslozit po svome> http://www.madbarz.com/all-routines.html
                      Nakon treninga snage bacis lagani joging ili malo duzu setnju, mozes i trckaranje po stepenicam- tempo ti je takav da lagano pocnes ostajat bez daha al da opet mozes pricat- i slozis si tako da to sve skupa traje do nekih 90min. Ujutro prije dorucka bi bilo super isto ubacit kakav lagani joging ili setnju do nekih 45 min- malo pripazis na prehranu,ne se ici izgladnjivati-vise se odrzavat na nekoj granici ni gladan-ni sit i rezultati su jako brzo tu.
                      Hvala na savjetu. Proučio sam ovo eat-not-eat i postenje po 24 sata i mislim da je to glupost.
                      Rađe ću se ja pridržavati savjeta odavde.
                      Puno sam čitao po forumu i našao korisne savjete.
                      A za trčanje sam riješio ovo : Imam 14 stepenica. Trčim potpuni sprint gore i odmor dolje. Tako 8 puta kombinacija aerobno i anaerobno. Lagano si rješavam hranu, ali čujte ipak sam dijete i želim kvalitetan savjet. Nije mi cilj izgledati dobro i zdravo nego biti zdrav. Hvala na savjetu
                      SVAKI BROJ JE OGRANIČENJE, DOK SAVRŠENSTVO NEMA GRANICA

                      Comment


                      • #12
                        Re: Tema za upoznavanje.

                        A da opet upišeš plivanje, čini mi se kao najbolja solucija. Rasteš i bilo kakva kalorijska restrikcija ne dolazi u obzir.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Imam volju smršaviti (i tvrdoglave roditelje) moram trenirati kod kuće.

                          Razmišljao sam o tome, ali nemaju grupu za mene. Imam slabu kondiciju i lošu tehniku, nemogu sa svojim godištem a opet nemogu sa manjima. Ma riješit ću ja to polagano smanjit unos kalorija. Tdee mi je 2100 pa ću unjeti 1900.... Ima ovdje dosta savjeta
                          SVAKI BROJ JE OGRANIČENJE, DOK SAVRŠENSTVO NEMA GRANICA

                          Comment


                          • #14
                            Re: Imam volju smršaviti (i tvrdoglave roditelje) moram trenirati kod kuće.

                            Evo imam još jedan upit i nadam se da ste mi voljni pomoći.
                            Tražio sam svugdje po forumu koje kombinacije mogu jesti za ručak i večeru (UH+P, UH+M....)
                            Evo da vam dam primjer jelovnika (nemam točne omjere nego onoliko koliko mi tijelo traži)
                            Doručak 7:15:
                            -Zeleni čaj
                            -Zobene
                            -Mlijeko (1.5% mm) ili voda
                            -Grožđice ( do 40 g) da mi zasladi zobene

                            Međuobrok 10:30:
                            -Jabuka (ili 2)
                            -Sendvić Crni kruh + zdenka

                            Ručak 13:30:
                            -Salata (zelena, cikla, kupus salata....)
                            -Meso (bez masti po mogućnosti) i povrče (raznovrsno) (spremano bez ulja ili s malo maslinova)

                            Užina 17:30:
                            -Jabuka/Naranča (ili posni kad sam od volje)

                            Večera 19:30:
                            -Posni s grožđicama (ili 1 put tjedno sendvić da malo ubrzam metabolizam)

                            P.S. Pijem užasno puno vode. Skoro litru uz svaki obrok i pola litre između (a po ljetu još i više)
                            Volio bih da mi točno izdvojite nepotrebno što je višak i potrebno što je manjak. Hvala
                            SVAKI BROJ JE OGRANIČENJE, DOK SAVRŠENSTVO NEMA GRANICA

                            Comment


                            • #15
                              Re: Imam volju smršaviti (i tvrdoglave roditelje) moram trenirati kod kuće.

                              masa ili definicija ?

                              jesi računao uopće koliko kalorija ti je ova tvoja prehrana ?
                              koliko proteina imaš u njoj? ugljikohidrata? masti?

                              šta ti znači: koliko mi tijelo traži? ti odluči koliko će tražit, ovisno o tvojim ciljevima!
                              The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                              Fak me, right?

                              Comment

                              Working...
                              X