Announcement

Collapse
No announcement yet.

Želim ojačati ruke vježbama kod kuće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Želim ojačati ruke vježbama kod kuće

    Pozdrav. Imam 16 godina, visok sam 185cm i tezak 75kg. Imam malo mesa oko trbuha, na dodir mogu osjetiti plocice, ali se nevide. Volio bih ojacati ruke, jer po mom misljenju nisu dovoljno razvijene. Nisam u mogucnosti ici u teretanu, ali kuci imam bucice 3-10kg. Trenutno vjezbam Zottman Curls, Alternate Biceps Curls, Dumbbell Press i dumbell kickbacks.
    Ponekad napravim i nekoliko sklekova. Molim misljenje. Hvala.
    P.S. oprostite zbog engleskih naziva, neznam na hrvatski.

  • #2
    Re: Pocetak

    http://www.building-body.com/forum/t...%A0to-da-jedem
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Pocetak

      Sve sam to procitao. zanima me sto mislite kakve su vjezbe u odnosu na moju dob i proporcije tijela

      Comment


      • #4
        Re: Pocetak

        Originally posted by Doctor Infinity View Post
        Sve sam to procitao. zanima me sto mislite kakve su vjezbe u odnosu na moju dob i proporcije tijela
        Navalja ti to sto radis samo biceps i triceps

        Comment


        • #5
          Re: Pocetak

          Originally posted by Doctor Infinity View Post
          Sve sam to procitao. zanima me sto mislite kakve su vjezbe u odnosu na moju dob i proporcije tijela
          moze se puno vise toga radit kod kuce,jos kad imas bucice pih
          "Veni,Vidi,Vici"

          Comment


          • #6
            Re: Pocetak

            radim i prsa.. sto mi od vjezbi jos mozete preporuciti?

            Comment


            • #7
              Re: Pocetak

              Originally posted by Doctor Infinity View Post
              radim i prsa.. sto mi od vjezbi jos mozete preporuciti?
              evo pogledaj sta sve ima...slobodno i sam nesto potrazis
              https://www.youtube.com/results?sear...dumbbells&sm=3
              This is your life and it’s ending one minute at a time

              Comment


              • #8
                Re: Pocetak

                ne samo za prsa, nego opcenito za snagu

                Comment


                • #9
                  Re: Pocetak

                  slucajno sam 3 puta napisao isto, a neznam kako obrisati

                  Comment


                  • #10
                    Re: Želim ojačati ruke vježbama kod kuće

                    Ja isto treniram doma sa podesivim bucicama dva i pol mjeseca i evo ti nekih vjezbi koje jaki dobro djeluju (bar na mene):
                    Prsa: ravni, kosi i kontrakosi bench, ravno razvlacenje
                    Ramena: rameni pregib bucicama, lateralno dizanje uz horizontalnu adukciju, lateralno odrucenje, letenje bucicama u pretklonu
                    Biceps: stojeci pregib bucicama, koncentracijsko dizanje i dvostruki hammer pregib.
                    Triceps: potisak bucicama uskim hvatom, jednorucna ekstenzija bucicom, propadanja

                    Nemam nikakvu podesivu klupu. Ravni bench slozim tako da legnem popreko na krevet, noge zakacim izmedju kreveta i zida, a gornji dio ledja i glava ti moraju prelazit preko kreveta i stavis ih na stolicu.
                    Kosi bench tak da sjednem na pod, noge uprem u zid a ledjima se ukoso naslonim na krevet.
                    Kontrakosi je malo sjebaniji. Sve isto ko i za ravni samo sto moras nesta stavit ispod ledja da ides u koso. Ja stavim torbu i jastuk.
                    Zvuci glupo, ali je kolko tolko dobra opcija, ako ne zelis dat masne pare za podesivu klupu

                    Sent from my GT-I8260 using Tapatalk

                    Comment


                    • #11
                      Re: Želim ojačati ruke vježbama kod kuće

                      Originally posted by Doctor Infinity View Post
                      Pozdrav. Imam 16 godina, visok sam 185cm i tezak 75kg. Imam malo mesa oko trbuha, na dodir mogu osjetiti plocice, ali se nevide. Volio bih ojacati ruke, jer po mom misljenju nisu dovoljno razvijene. Nisam u mogucnosti ici u teretanu, ali kuci imam bucice 3-10kg. Trenutno vjezbam Zottman Curls, Alternate Biceps Curls, Dumbbell Press i dumbell kickbacks.
                      Ponekad napravim i nekoliko sklekova. Molim misljenje. Hvala.
                      P.S. oprostite zbog engleskih naziva, neznam na hrvatski.
                      Ne zelim reci da gubis vrijeme,al cu reci da ides tezim putem ka vecim rukama... Biceps i triceps ce najmanje rasti od tih curlova i kickbackova jer to su sve izolirajuce vjezbe,znaci samo jedan misic pogađaju. Tijelo ti voli rast proporcialno tako da ce ti najbolje doci compound vjezbe... Meni osobno najdraza vjezba,al naravno sa dodatnim operecenjem su propadanja.
                      Sve tri glave tricepsa pogađa odjednom,zatim bench (kosi,ravni),millitary press bucicama.
                      Znaci radis ove vjezbe na dan prsa i ramena ajmo rec. U svakoj od navedenih vjezbi triceps je strasno aktiviran i na kraju odradis neku izolirajucu vjezbu za triceps da ga pogodi malo jace. Na dan leđa i bicepsa npr. nemoj cijelo vrijeme "curlati".Siroki zgibovi,lat masina,veslanja,deadlift i na kraju odradis bicep curl taman da ga pogodi malo.

                      E sad zasto ti ovo govorim? Zato sto ce ruke najvise narasti od ovakvih vjezbi. I ne kazem da ne radis izolirajuce vjezbe,ali trebas se fokusirati na compound vjezbe jer od njih najvise rastes
                      "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

                      "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

                      Comment


                      • #12
                        Re: Želim ojačati ruke vježbama kod kuće

                        hvala na informaciji, ali napisao sam da nemam mogucnost teretane.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Želim ojačati ruke vježbama kod kuće

                          Evo kupio sam u lidla sipku za chinupse, i zanima me imaju li koje vjezbe koje bih mogao raditi tako da mogu napraviti chin up

                          Comment


                          • #14
                            Re: Želim ojačati ruke vježbama kod kuće

                            Originally posted by Doctor Infinity View Post
                            Evo kupio sam u lidla sipku za chinupse, i zanima me imaju li koje vjezbe koje bih mogao raditi tako da mogu napraviti chin up
                            http://www.youtube.com/watch?v=QZF0U...Cybe5DA2OTuUsC evo nek ti kralj scooby objasni
                            "Veni,Vidi,Vici"

                            Comment


                            • #15
                              Re: Želim ojačati ruke vježbama kod kuće

                              nemogu na tome pullups, samo chinups

                              Comment

                              Working...
                              X