Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

    isao sam u teretanu nekih 5 mjeseci,ali sad nemogu da idem neko vrijeme,ali hocu da i dalje ostanem aktivan,nemam nikakve tegove ni sprave kod kuce nego sam mislio raditi kladicne vjezbe:sklekove,trbusnjake,kardio.
    eh sad dali bi ja trebao raditi sklekove,trbusnjake svaki dan ili 3-4 puta sedmicno vase preporuke,a u dane kad ovo predhodno neradim radio bih kardio.

  • #2
    Re: Nemam nikakve tegove, mislio raditi sklekove, trbušnjake...?

    Bolje je vježbati bilo što nego ništa.
    Raspodjeli si vježbe na dva dana i tako radi, nemoj svaki dan iste vježbe raditi.

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Nemam nikakve tegove, mislio raditi sklekove, trbušnjake...?

      Ima hrpa vježbi, pa vidi:
      Trening kod kuće
      http://building-body.com/forum/viewtopi ... =16&t=3663

      Comment


      • #4
        Re: Nemam nikakve tegove, mislio raditi sklekove, trbušnjake...?

        Originally posted by kelly
        Bolje je vježbati bilo što nego ništa.
        Raspodjeli si vježbe na dva dana i tako radi, nemoj svaki dan iste vježbe raditi.

        Odličan savjet, a što drugo i očekivat od kelly-a!
        Ako se odlučiš za sklekove kao vježbu koja če prevladavat treninzima, radi svaki dan drugu vrstu sklekova!
        Npr:

        Ponedjeljak: sklekovi (dlanovi u širini ramena) 20serija, ponavljanja su 50% od maximuma!
        znači ako radiš 50 sklekova, odradi 20 serija po 25kom a odmor između serija je 1min. kad uspiješ svih 20 serija napravit po 25 ponavljanja povečaj broj serija ili smanji odmor za 5sec! ja sam osobno radio po 70serija po 25-30pon. sa 50sec odmora!
        Ustvari moj cilj je bio u 1h napraviti što više sklekova pa sam si tako organiziro trenig kako nebi riknio več na početku ili na pola treninga!

        superman- ( http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... -superman/ ) odradi 5-6 serija po maximum!
        Preskakanje vijače- 10 min

        Utorak-odmor

        srijeda: uski sklekovi (http://www.fitness.com.hr/vjezbe/video/ ... -ruku.aspx ) isto kao i sa normalnim sklekovima rasporedi kroz 20 serija 1 min odmor ponavljanja s upola od maximuma USKIH SKLEKOVA

        trbušnjaci: MOja preporuka ti je da se ne zamaraš običnim trbušnjacima jer donose jako male rezultate a previše znoja se proljeva: evo ti tri vježbe koje možeš raditi ovim redosljedom:

        http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... nals/v-up/ (vježbu nemoraš raditi kao na videu da diraš rukama patike nego čisto da osjetiš tenziju u mišičima trbuha i bitno je da su noge i leđa stalno u zraku! Vježa be izvodi jako sporo jer nije bitno koliko češ pregiba napraviti nego konstantna tenzija u mišičima trbuha! Odradi 3 serije po manimum 1min odmor (ovu vježbu radiš prvu jer je najzahtjevnija od ove tri vježbe za stomak)


        druga vježba: http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... -to-chest/ ona dođe kako nadopuna sklopki i također uzima puno snage i potrebno ju je izvoditi što sporije! odradi 2-3 serije po maximum 1 min odmor

        Treča vježba: http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... te-sit-up/ izvodi se baš kako na snimci i nije potrebno improvizirati na vježbi! Ova se vježba izvodi zadnja jer su bočni mišiči slabiji od prednjih i ostatak snage je dovoljan za ovu vježbu! odradi 2 serije po maximum 1 min odmor

        četvrtak-odmor (ako imaš problema sa prekomjernom težinom ubaci cardio trening u trajanju od 45min sa intenzitetom trčanja od 60%

        petak: široki sklekovi (sve isto kao i prethodno, 20 serija, 1 min odmor ponavljanja su od 50%) nemoj uzimati jako širok hvat nego za širinu dlanova šire od ramena

        listovi: 5 serija sve su do otkaza osim prve serije koja služi kao zagrijavanje i uvod u vježbu http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... alf-raise/ odmor 1min

        bilo bi dobro ako imaš nešto za zgibove!
        zgibovi: 5serija, sve do otkaza osim prve serije koja je za zagrijavanje
        prednji hvat je više za leđa dok je zadnji za ruke (biceps prevladava + lastimusi)
        tako da bi bilo dobro da si sam uvidiš slabiju točku i ubaciš zgibove koje želiš! Bitno je da radiš sporo da nebi došlo do nepoželjnih ozljeda!

        Subota-Odmor

        Nedjelja- Cardio, 45 min laganog trčanja pred zadnji obrok koji če se sastojat od P+M, i poslje trčanja savjetujem sa odradiš trbušanjake malo i da istežeš prepone!


        eto ti dobrog programa, samo to poprati pametnom i kvalitetnom prehranom i sve če biti 5...Uživaj
        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

        Comment


        • #5
          Re: Nemam nikakve tegove, mislio raditi sklekove, trbušnjake...?

          Ako se odlučiš za sklekove kao vježbu koja če prevladavat treninzima, radi svaki dan drugu vrstu sklekova!
          Ipak mislim da mora imat odmor a nikako svaki dan, već svaki drugi dan, i to treba mjenjat mišićne skupine.

          Ponedjeljak: sklekovi (dlanovi u širini ramena) 20serija, ponavljanja su 50% od maximuma!
          znači ako radiš 50 sklekova, odradi 20 serija po 25kom a odmor između serija je 1min. kad uspiješ svih 20 serija napravit po 25 ponavljanja povečaj broj serija ili smanji odmor za 5sec! ja sam osobno radio po 70serija po 25-30pon. sa 50sec odmora!
          Ustvari moj cilj je bio u 1h napraviti što više sklekova pa sam si tako organiziro trenig kako nebi riknio več na početku ili na pola treninga!
          Ovo ne može nikako valjat po meni. Previše serija, previše ponavljanja. To ne može valjat prema mojem znanju.
          Ovo je pravilo:
          viewtopic.php?f=45&t=2573

          srijeda: uski sklekovi (http://www.fitness.com.hr/vjezbe/video/ ... -ruku.aspx ) isto kao i sa normalnim sklekovima rasporedi kroz 20 serija 1 min odmor ponavljanja s upola od maximuma USKIH SKLEKOVA
          Isto previše serija. Zašto toliko serija???????


          petak: široki sklekovi (sve isto kao i prethodno, 20 serija, 1 min odmor ponavljanja su od 50%) nemoj uzimati jako širok hvat nego za širinu dlanova šire od ramena
          Isto previše serija. Zašto toliko serija???????

          Comment


          • #6
            Re: Nemam nikakve tegove, mislio raditi sklekove, trbušnjake...?

            Neznam dali si ikad pokušala ovim metodama, ja sam se naime bavio time!
            Zašto misliš da je previše? To je zapravo premalo, i ne crpi se previše snaga kao što vjerojatno misliš!

            Ja sam iz treninga u trenig povečavo snagu za minimum 100 sklekova u 1h!
            Razumijem ja podjelu treninga ali dečko nema osnovne sprave, uostalom sklekovi se ne rade sa maximalnim težinama, tako da nemože brzo doči do pretreniranosti!
            Znao sam pod upalama oborit stari rekord! za 1mj sa 750 sam dogruro do 1500, ali ja sam radio i po 80 serija!
            IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

            Comment


            • #7
              Re: Nemam nikakve tegove, mislio raditi sklekove, trbušnjake...?

              Originally posted by Sisi
              Ako se odlučiš za sklekove kao vježbu koja če prevladavat treninzima, radi svaki dan drugu vrstu sklekova!
              Ipak mislim da mora imat odmor a nikako svaki dan, već svaki drugi dan, i to treba mjenjat mišićne skupine.

              [quote:2c75skau]Ponedjeljak: sklekovi (dlanovi u širini ramena) 20serija, ponavljanja su 50% od maximuma!
              znači ako radiš 50 sklekova, odradi 20 serija po 25kom a odmor između serija je 1min. kad uspiješ svih 20 serija napravit po 25 ponavljanja povečaj broj serija ili smanji odmor za 5sec! ja sam osobno radio po 70serija po 25-30pon. sa 50sec odmora!
              Ustvari moj cilj je bio u 1h napraviti što više sklekova pa sam si tako organiziro trenig kako nebi riknio več na početku ili na pola treninga!
              Ovo ne može nikako valjat po meni. Previše serija, previše ponavljanja. To ne može valjat prema mojem znanju.
              Ovo je pravilo:
              viewtopic.php?f=45&t=2573

              srijeda: uski sklekovi (http://www.fitness.com.hr/vjezbe/video/ ... -ruku.aspx ) isto kao i sa normalnim sklekovima rasporedi kroz 20 serija 1 min odmor ponavljanja s upola od maximuma USKIH SKLEKOVA
              Isto previše serija. Zašto toliko serija???????


              petak: široki sklekovi (sve isto kao i prethodno, 20 serija, 1 min odmor ponavljanja su od 50%) nemoj uzimati jako širok hvat nego za širinu dlanova šire od ramena
              Isto previše serija. Zašto toliko serija???????[/quote:2c75skau]

              Ovo hoću da mi netko potvrdi ili opovrgne, od znalaca, admina, moderatora...jer inače neću moć spavat od muke! Želim znat istinu! Ili zabludu razdrmat! Molim Vas, zašto toliko serija??????????

              Comment


              • #8
                Re: Nemam nikakve tegove, mislio raditi sklekove, trbušnjake...?

                20-25 ponavljanja je manji problem, veci su problem serije... nepotrebno je toliko serija icega!
                Takodjer, odmor mora biti...
                A ti sisi sad trk u krpe mirne duse
                Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                Comment


                • #9
                  Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

                  Takoder mislim da nema potrebe za tolikim serijama, radije nek radi sa nekim teretom manje serija

                  Comment


                  • #10
                    Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

                    Ok...kako god, ne želim se puno raspravljat ali očito sam jedini treniro onako kako tvrdim!
                    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

                      sto se tice vjezba sa vlastitom tezinom dolazi do navike na jedno te istu tezinu i tada vjezbe polako opadaju,a pod tim mislim da tijelo trazi vise ponavljanja da bi raslo...sada kada osjetis po mojoj nekoj procjeni da mos napravit 100 sklekova u komadu,pravilnih...mozes poceti sa dodatnim tezinama,samo kod skleka to nije lako izvesti jer ti netko treba pridrzavati uteg na ledima... sto se trbusnih tice mozes stavljati utege na drob i pici,ledne isto tako...treba bit mastovit nije potrebno milijun sprava za dobar trening vec masta i volja!
                      Infarkt, ma kakav da je, od srca je...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

                        Originally posted by filip1990
                        sto se tice vjezba sa vlastitom tezinom dolazi do navike na jedno te istu tezinu i tada vjezbe polako opadaju,a pod tim mislim da tijelo trazi vise ponavljanja da bi raslo...sada kada osjetis po mojoj nekoj procjeni da mos napravit 100 sklekova u komadu,pravilnih...mozes poceti sa dodatnim tezinama,samo kod skleka to nije lako izvesti jer ti netko treba pridrzavati uteg na ledima... sto se trbusnih tice mozes stavljati utege na drob i pici,ledne isto tako...treba bit mastovit nije potrebno milijun sprava za dobar trening vec masta i volja!
                        Istina, ali iz toga razloga povečaje broj ponavljanja ili smanjuje odmor između serija, ali povečaje broj ponavljanja a smanjuje broj serija, ili povečava broj serija a smanjuje ponavljanja! Postoji puno kombinacija, nemogu mu ja u jednom postu objasniti cijelu anatomiju mišiča! Dečko je do nedavno treniro u teretani i sada nije u toj mogučnosti, ova teorija je izvrsna kako bi održo prsa u formi ili ju čak ojačo (ovisno o razini njegove sadašnje forme)
                        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

                          Hvala. Igore oprosti ali morala sam čuti još mišljenja jer sam bila šokirana da sve što sam naučila na forumu o treningu nikako ne paše s tvojim prijedlogom. Pa sam htjela vidjeti što sam to krivo naučila, o katabolizmu u slučaju previše serija za istu miš. skupinu, pogotovo još tako dugo vremenski raditi sklekove! Pitat ću dalje stručnjake pa javim.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

                            normalni sklek- pogađa prsa (največim djelom)
                            široki sklek- ramena i leđa (prsa našto manje)
                            uski- triceps i leđa (prsa nešto manje)
                            IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Nemam nikakve tegove, mislio raditi sklekove, trbušnjake...?

                              Originally posted by kelly
                              Bolje je vježbati bilo što nego ništa.
                              Raspodjeli si vježbe na dva dana i tako radi, nemoj svaki dan iste vježbe raditi.

                              Comment

                              Working...
                              X