Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Nemam nikakve tegove, mislio raditi sklekove, trbušnjake...?

    Originally posted by dragankralj
    Originally posted by kelly
    Bolje je vježbati bilo što nego ništa.
    Raspodjeli si vježbe na dva dana i tako radi, nemoj svaki dan iste vježbe raditi.

    Radim sklekove 4 serije po 25 ponavljanja isto toliko i trbusnjake.Treba mi savet jel to malo,puno??Sta dalje?Mislim da mogu vise.Hvala unapred

    Comment


    • #17
      Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

      igore...slazem se s tobom....ja dok nisam imao ni bucice ni spiku...radio sam puno serija sklekova....mogu rec da je to prava stvar....jako se dobro pogode prsa...(bar sam ih ja dobro pogado...)....sad me zanima igore tvoje misljenje....trenutno sam na masi..(i mislim bit na njoj jos bar pola godine)..sto mislis jeli dobro da uz svoje bucice i bench presove...dodam jos i ovo za masu...???..hvala unaprijed...

      Comment


      • #18
        Re: Nemam nikakve tegove, mislio raditi sklekove, trbušnjake...?

        Originally posted by igor
        Originally posted by kelly
        Bolje je vježbati bilo što nego ništa.
        Raspodjeli si vježbe na dva dana i tako radi, nemoj svaki dan iste vježbe raditi.

        Odličan savjet, a što drugo i očekivat od kelly-a!
        Ako se odlučiš za sklekove kao vježbu koja če prevladavat treninzima, radi svaki dan drugu vrstu sklekova!
        Npr:

        Ponedjeljak: sklekovi (dlanovi u širini ramena) 20serija, ponavljanja su 50% od maximuma!
        znači ako radiš 50 sklekova, odradi 20 serija po 25kom a odmor između serija je 1min. kad uspiješ svih 20 serija napravit po 25 ponavljanja povečaj broj serija ili smanji odmor za 5sec! ja sam osobno radio po 70serija po 25-30pon. sa 50sec odmora!
        Ustvari moj cilj je bio u 1h napraviti što više sklekova pa sam si tako organiziro trenig kako nebi riknio več na početku ili na pola treninga!

        superman- ( http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... -superman/ ) odradi 5-6 serija po maximum!
        Preskakanje vijače- 10 min

        Utorak-odmor

        srijeda: uski sklekovi (http://www.fitness.com.hr/vjezbe/video/ ... -ruku.aspx ) isto kao i sa normalnim sklekovima rasporedi kroz 20 serija 1 min odmor ponavljanja s upola od maximuma USKIH SKLEKOVA

        trbušnjaci: MOja preporuka ti je da se ne zamaraš običnim trbušnjacima jer donose jako male rezultate a previše znoja se proljeva: evo ti tri vježbe koje možeš raditi ovim redosljedom:

        http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... nals/v-up/ (vježbu nemoraš raditi kao na videu da diraš rukama patike nego čisto da osjetiš tenziju u mišičima trbuha i bitno je da su noge i leđa stalno u zraku! Vježa be izvodi jako sporo jer nije bitno koliko češ pregiba napraviti nego konstantna tenzija u mišičima trbuha! Odradi 3 serije po manimum 1min odmor (ovu vježbu radiš prvu jer je najzahtjevnija od ove tri vježbe za stomak)


        druga vježba: http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... -to-chest/ ona dođe kako nadopuna sklopki i također uzima puno snage i potrebno ju je izvoditi što sporije! odradi 2-3 serije po maximum 1 min odmor

        Treča vježba: http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... te-sit-up/ izvodi se baš kako na snimci i nije potrebno improvizirati na vježbi! Ova se vježba izvodi zadnja jer su bočni mišiči slabiji od prednjih i ostatak snage je dovoljan za ovu vježbu! odradi 2 serije po maximum 1 min odmor

        četvrtak-odmor (ako imaš problema sa prekomjernom težinom ubaci cardio trening u trajanju od 45min sa intenzitetom trčanja od 60%

        petak: široki sklekovi (sve isto kao i prethodno, 20 serija, 1 min odmor ponavljanja su od 50%) nemoj uzimati jako širok hvat nego za širinu dlanova šire od ramena

        listovi: 5 serija sve su do otkaza osim prve serije koja služi kao zagrijavanje i uvod u vježbu http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... alf-raise/ odmor 1min

        bilo bi dobro ako imaš nešto za zgibove!
        zgibovi: 5serija, sve do otkaza osim prve serije koja je za zagrijavanje
        prednji hvat je više za leđa dok je zadnji za ruke (biceps prevladava + lastimusi)
        tako da bi bilo dobro da si sam uvidiš slabiju točku i ubaciš zgibove koje želiš! Bitno je da radiš sporo da nebi došlo do nepoželjnih ozljeda!

        Subota-Odmor

        Nedjelja- Cardio, 45 min laganog trčanja pred zadnji obrok koji če se sastojat od P+M, i poslje trčanja savjetujem sa odradiš trbušanjake malo i da istežeš prepone!


        eto ti dobrog programa, samo to poprati pametnom i kvalitetnom prehranom i sve če biti 5...Uživaj
        igore, dobar program ... budem ga morao probati ...

        Comment


        • #19
          Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

          To su body-weight vezbe(vezbe sa telesnom tezinom) na koju telo s vremenom navikne i zato je potrebno raditi mnogo serija i mnogo ponavljanja.Nije potrebno raditi 20 serija,dosta je 10 serija i da se u svakoj odradi maximalno sklekova i sa 1min odmora jer kako sam rekao dizes svoju tezinu tako da moras iscepati misic.
          Zgibovi se mogu raditi u 2 vrste,nad hvat i podhvat i tu je sasvim okej odraditi po 5 serija.Ako ste pocetnik,radite 5 serija do maximuma u svakoj seriji sa odmorom od 1min a kad dodjete do 20ak komada u jednoj seriji tada vec mozete da otezate vezbu,da stavite opterecenje na noge da Vam otkaz bude 8-10 i tako po 5 serija.
          Ovde niko nije spomenuo paralelna propadanja...Jaka vezba,pocetnici neka krenu sa 3-4 serije jer je stv teska vezba a kasnije kad se stigne do 20ak ponavljanja kao i kod zgibova e onda se moze otezati i dodati teret...znaci svaki dan druga vrsta sklekova i po 10 serija u svakoj maximum,ali je bitno pre toga dzogirati oko 15ak minuta ili preskakati vijacu da bi se dobro zagrejali a posle treninga istegnuti...i jako je bitno raditi pod upalama.
          Trbusnjaci su relativno najlaksa vezba od svih navedenih tako da se moraju raditi sa opterecenjem...
          Mike Tyson je radio po 2000 komada na dan sa plocom od 10ak kg na grudima...
          Misic raste od 10ak ponavljanja tako da dok radite trbusnjake teret na grudi ili kad dizete kolena sa vratila opterecenje na noge...
          3x10 za kranceve i 12x4 za dizanje nogu sa vratila.
          Evo vidite ovog decka,radi samo bw vezbe,ne dize tegove,ne pije suplemente,radi vezbe bez opterecenja i ja msm da sa ovim vezbama sasvim okej izgleda. http://www.youtube.com/watch?v=DO-Y8..._order&list=UL imao je vise klipova samo ih je uklonio a uklonio je i svoju transformaciju na kojoj se najbolje vidi kako izgleda...

          Comment


          • #20
            Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

            Originally posted by igor View Post
            normalni sklek- pogađa prsa (največim djelom)
            široki sklek- ramena i leđa (prsa našto manje)
            uski- triceps i leđa (prsa nešto manje)

            široki sklek je prvenstveno za prsa, koliko ja znam

            Comment


            • #21
              Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

              I ja bih rekao da je za prsa,ramena i triceps a nikako ne za ledja...jer za ledja se koristi tehnika "pull" a u sklekovima se koristi tehnika push u kojoj rade triceps,grudi i ramena...sirok sklek pogadja grudi najvecim delom,ramena srednjim i manjim delom triceps.
              Normalan sklek po najvise triceps i ramena,grudi osredno,uski sklek triceps najvecim delom i sredisnji deo grudi jer su ruke jedna do druge,uz telo ...

              Comment


              • #22
                Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?



                evo ti mišljenje profesionalca
                Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

                Comment


                • #23
                  Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

                  hahaha,genijalac...biceps od sklekova...
                  od trcanja...hehehe,trci na rukama

                  Comment


                  • #24
                    Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

                    Tesko da ces od sklekova dobiti masivne misice... to je vise za nekakvu defku i izdrzljivost a ne snagu...
                    Prsa i ruke budu stalno pod stresom al za trbusnjake i leđa treba nesto dodati... pull up-s za leđa ( uhvatis se negdje i dizes lol najmanji problem) a trbusnjake ... ovo http://www.youtube.com/watch?v=vkKCV...ure=plpp_video
                    Ja nevjezbam redovito pa opet samo kod kuce ova kombinacija i vidi se napredak... istina ide sporo al prema tome kakav sam bio u 2 mjesecu pa sada ogromna je razlika.
                    With my fist in your face and your face on the floor

                    Comment


                    • #25
                      Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

                      Za sklekove moze i teret i manji broj ponavljanja.Tako i propadanja sa opterecenjem kao i zgibovi : http://www.youtube.com/watch?v=66W5DlUR4ZU

                      Comment


                      • #26
                        Re: Nemam nikakve tegove, radio bi sklekove i trbušnjake...?

                        I experience same problem so I recommend you
                        Distribute you exercise for two days and so doing, do the same exercises every day to work.
                        San Diego Fitness Trainer

                        Comment

                        Working...
                        X