Announcement

Collapse
No announcement yet.

Radim dnevno 200-300 sklekova, 100-200 trbusnjaka...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Radim dnevno 200-300 sklekova, 100-200 trbusnjaka...?

    Ovako pozz svim clanovima foruma ,zanima me sledece radim dnevno 200-300 sklekova (raznih sirokih ,uskih ,na stolicama ,sa tegom od 6-10 kg na ledjima ) takodje radim i po 100-200 trbusnjaka dnevno ,ali poneki dan preskocim sa trbusnjacima ,sa sklekovima preskacem samo nedeljom ,vezbam vec 1 godinu i zanima me koja bi vezba bila dobra za donji deo ruke znaci za zglob ,i do lakta ???I valja li ovaj raspored jel treba ness da povecam ili da smanjim , inace imam 17 godina ? pozz i hvala unapred

  • #2
    Re: Valja li ovaj tempo vezbe ?

    koji ti je cilj?

    Comment


    • #3
      Re: Valja li ovaj tempo vezbe ?

      Originally posted by Conanbarbarin
      koji ti je cilj?
      Najveci cilj da sam uvek u kondiciji jer trcim i igram basket non stop ,a voleo bih da izgledam lepo e pa sada ja sam postigao 70 % cilja imam lepo izdedinisane grudi i trbusnjake ,ramena ,vide se i neki misici po ledjima ,ali bih hteo da uradim donji deo ruke ali ne znam kojom vezbom ?tegove ne dizem jer imam samo 17 godina jos rastem imam celih 176cm mozda krenem u teretanu ali tek kasnije za sada me samo zanima kako uraditi donji deo ruke znaci zglobove (tanki su ne bas ali hteo bih da budu veci ako je moguce) ,i deo posle zgloba cuo sam da je za njih propadanje ali nisam siguran ? Takodje od sutra pocinjem sa udaranjem u dzak i sa zgibovima i sve sa namerom da povecam taj donji deo ruke >>?????>>

      Comment


      • #4
        Re: Valja li ovaj tempo vezbe ?

        Originally posted by Zeljko944
        Originally posted by Conanbarbarin
        koji ti je cilj?
        Najveci cilj da sam uvek u kondiciji jer trcim i igram basket non stop ,a voleo bih da izgledam lepo e pa sada ja sam postigao 70 % cilja imam lepo izdedinisane grudi i trbusnjake ,ramena ,vide se i neki misici po ledjima ,ali bih hteo da uradim donji deo ruke ali ne znam kojom vezbom ?tegove ne dizem jer imam samo 17 godina jos rastem imam celih 176cm mozda krenem u teretanu ali tek kasnije za sada me samo zanima kako uraditi donji deo ruke znaci zglobove (tanki su ne bas ali hteo bih da budu veci ako je moguce) ,i deo posle zgloba cuo sam da je za njih propadanje ali nisam siguran ? Takodje od sutra pocinjem sa udaranjem u dzak i sa zgibovima i sve sa namerom da povecam taj donji deo ruke >>?????>>
        Pa što da imas 17 godina .To da ces prestat rasti ako pocnes dizati tegove je samo mit.Imas dovoljno godina da krenes u teretanu u kojoj ces napredovati puno vise nego sa trbusnjacima i sklekovima.I bitna tie naravno prehrana koja je kljuc svega

        Comment


        • #5
          Re: Valja li ovaj tempo vezbe ?

          iskustva govore da nije bitan broj vec nacin i tempo,shto sporije,shto koncentrisanije izvodjenje i ne preterano.Ako prelazite 40 sklekova opteretite se nekom dodatnom tezinom,rancem sa tegovima ili sl. ili usporite tempo izvodjenja,jer sve preko 150 sklekova je gubljenje vremena i iscrpljivanje mishica tj. dovodjenje do katabolizma shto je negativan efekat.Sklekovi su samo jedna od vezbi ali treba ukljuchityi i tricepse,bicepse itd. jer sklekovi razvijaju samo torzo do 50% tj. grudi,stomak i malim delom vrlo malim,tricepse.Za profesionalno vezbanje treba dosta odricanja,a misici rastu od dobre hrane a ne od vezbi.
          The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

          Comment


          • #6
            Re: Valja li ovaj tempo vezbe ?

            Originally posted by dizajner
            iskustva govore da nije bitan broj vec nacin i tempo,shto sporije,shto koncentrisanije izvodjenje i ne preterano.Ako prelazite 40 sklekova opteretite se nekom dodatnom tezinom,rancem sa tegovima ili sl. ili usporite tempo izvodjenja,jer sve preko 150 sklekova je gubljenje vremena i iscrpljivanje mishica tj. dovodjenje do katabolizma shto je negativan efekat.Sklekovi su samo jedna od vezbi ali treba ukljuchityi i tricepse,bicepse itd. jer sklekovi razvijaju samo torzo do 50% tj. grudi,stomak i malim delom vrlo malim,tricepse.Za profesionalno vezbanje treba dosta odricanja,a misici rastu od dobre hrane a ne od vezbi.
            Ja sam poceo od 10 sklekova ove vezbe i dosao do 300 i meni odgovara radim po 50 iz serije ,ok probacu sporije da radim i da se opteretim sa necim ,a zanima me sta to lose moze da se desi sto radim ovolike sklekove ? Jos mi niko nije odgovorio koje vezbe da radim za donji deo ruke ? Hvala unapred

            Comment


            • #7
              Re: Radim dnevno 200-300 sklekova, 100-200 trbusnjaka...?

              Ovdje su ti sve vježbe pa si nađi vježbe za podlakticu:

              viewtopic.php?f=37&t=3989

              Od stotina i tisuća sklekova mišići neće rasti...mišići rastu od desetak ponavljanja do otkaza.

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Radim dnevno 200-300 sklekova, 100-200 trbusnjaka...?

                Originally posted by kelly
                Ovdje su ti sve vježbe pa si nađi vježbe za podlakticu:

                viewtopic.php?f=37&t=3989

                Od stotina i tisuća sklekova mišići neće rasti...mišići rastu od desetak ponavljanja do otkaza.

                Druze nisam te u potpunosti razumeo evo da obrazlozim problem u celosti ,problem je u tome sto mi je teretana daleko i da hocu da idem nmg ,neki mi pricaju ''nemoj u teretanu ostaces mali neces porasti '' ,i tako sam poceo sam sa kucnim vezbama sa kojima sam prezadovoljan kad sam poceo imao sam samo ravan stomak i ravne grudi na kojima se nista nije videlo ,sada se dovoljno vidi ,obicne sklekove postajem polako da prestajem da radim zato sto ih mogu uraditi na stotine, dnevno naravno ,a ove sa rancem (sa tegovima),i na stolicama polako pocinjem da radim njih nmg puno da uradim .Nikad nisam imao upalu misica od sklekova (ustvari desilo se mozda 2-3puta) ,hvala za link ...I jos ness da pitam zasta su zgibovi jesu samo za lepeze ili ?

                Comment


                • #9
                  Re: Radim dnevno 200-300 sklekova, 100-200 trbusnjaka...?

                  Originally posted by Zeljko944
                  neki mi pricaju ''nemoj u teretanu ostaces mali neces porasti ''
                  viewtopic.php?f=16&t=5491&hilit=pubertet*
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Radim dnevno 200-300 sklekova, 100-200 trbusnjaka...?

                    Originally posted by kelly
                    Originally posted by Zeljko944
                    neki mi pricaju ''nemoj u teretanu ostaces mali neces porasti ''
                    viewtopic.php?f=16&t=5491&hilit=pubertet*
                    Hvala posto mi teretana nije blizu probacu da napravim tegove ,bench i ostalo pa da pocnem ) ,a za ishranu zavisi kako kad al prosecno jedem 6-7 puta dnevno ,svaki dan pijem mleko ,jedem plazmu ,i med naravno jedem raznovrsno ali ovo svaki dan jedem

                    Comment


                    • #11
                      Re: Radim dnevno 200-300 sklekova, 100-200 trbusnjaka...?

                      Pokušaj raditi sklekove na stoju, super vježba za ramena i tricepse, a umjesto trbušnjaka radi viseća dizanja nogom, to je bolja vježba, a za bočne trbušnjake počni raditi bicikla(ne vozilo nego vježba) i alternativno možeš staviti težinu iza glave i tako raditi trbušnjake.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Radim dnevno 200-300 sklekova, 100-200 trbusnjaka...?

                        Za donji dio ruke zgibove.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Radim dnevno 200-300 sklekova, 100-200 trbusnjaka...?

                          Eh ljudi evo mene ponovo spustio sam sklekove na 150 ali ih radim ovim tempom ,uradim 20obicnih ,pa 20 sa tegom od 6kg i tako do 150 to radim oko 12 sati onda oko 2 sata idem u teretanu oko 1 sat (u teretani ima i dzak pa udaram mislim da mi ucvrscuje zglobove ) ,posle teretane radim trbusnjake i zgibove jel to valja ,i jel neko moze da mi kaze malo bolji raspored posto svaki dan imam upalu misica :P ? I sta su ti sklekovi na stoju ?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Radim dnevno 200-300 sklekova, 100-200 trbusnjaka...?

                            Godinu dana treniraš ovako? dnevno 200-300 sklekova....Hmmm
                            Ja sam prvi dan kad sam počeo redovito raditi sklekove radio cca 1500 pa na više sklekova! i nisam imao neki poseban napredak!

                            Male količine sklekova košto i sam kažeš 200-300 (za nekog ko trenira tako več god. dana) bi se trabale raditi u više serija ali sa opterečenjem! Stavljaj si ploču na leđa od 10kg ili sl.

                            200 sklekova za 5min nabacam! Loš ti trening!
                            IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Radim dnevno 200-300 sklekova, 100-200 trbusnjaka...?

                              Originally posted by igor
                              Godinu dana treniraš ovako? dnevno 200-300 sklekova....Hmmm
                              Ja sam prvi dan kad sam počeo redovito raditi sklekove radio cca 1500 pa na više sklekova! i nisam imao neki poseban napredak!

                              Male količine sklekova košto i sam kažeš 200-300 (za nekog ko trenira tako več god. dana) bi se trabale raditi u više serija ali sa opterečenjem! Stavljaj si ploču na leđa od 10kg ili sl.

                              200 sklekova za 5min nabacam! Loš ti trening!
                              Druze svaka tebi cast kad radis preko 1000 ja to nmg ,jedni kazu nemoj ni toliko dovodi do negativnog efekta drugi kazu ne valja to nista treba vise ne znam kome vise da verujem radim po svom !:P

                              Comment

                              Working...
                              X