Announcement

Collapse
No announcement yet.

Savjeti za vježbanje doma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Savjeti za vježbanje doma

    ....zanima me vježba li još neko osim mene doma, i ako je moguće da mi neko da par savjeta ili ideja za vježbanje doma... za sada radim sklekove (sve moguće naćine: uski, široki, kosi, obične), imam i šipku za zgibove, imam neke "slabe" utege (2x5kg, i 1x10kg), snalazim se po kući kolko je god moguće, npr. radim dipseve u kuhinji, ali mi ponestaje ideja...

    182cm, 78kg, 18god, ektomorf
    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

    Fak me, right?

  • #2
    Re: ::vježbanje doma::

    vjezbam ja...
    normalne treninge radim 4x tjedno po 60-70minuta...
    ja si stavim 3 stolca bez naslonjaca kako bih simulirao bench klupicu za neke vjezbe i to je to...
    samo bi ti preporucio jos utega, 2 male sipke i to bi bilo to...s bucicama i sipkom mozes i doma cijelo tijelo odradit ^^
    Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

    Comment


    • #3
      Re: ::vježbanje doma::

      ma razmišljao sam o kupnji šipke i utega, al kolko sam vidio nije baš jeftino tako da će još malo pričekati dok ne skupim pare..
      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

      Fak me, right?

      Comment


      • #4
        Re: ::vježbanje doma::

        sipka 180cm 150kn, sipka 30cm brijem 30kn, utezi 2x2,5kg 80kn, 2x10kg 250kn...
        to su neke cijene koje sam zapamtio, intersport, energetics marka...
        ja si uskoro kupujem bench klupicu koja ima i nastavak za vjezbu nogu i drzac za bench sipku, 1300kn, isto energetics... ^^
        Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

        Comment


        • #5
          Re: ::vježbanje doma::

          U hervisa su bučice još jeftinije. Neki dan sam vidio buicu od 12 kg. po cijeni od 125 kuna.
          http://www.myspace.com/daliborzulejhic

          I know it's hard to keep an open heart
          When even friends seem out to harm you
          But if you could heal a broken heart
          Wouldn't time be out to charm you

          November Rain, Guns and Roses

          Comment


          • #6
            Re: ::vježbanje doma::

            bas bucica ili sipka sa diskovima gore?
            ako je s diskovima letim u hervis jebate
            Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

            Comment


            • #7
              Re: ::vježbanje doma::

              Originally posted by MTF*
              bas bucica ili sipka sa diskovima gore?
              ako je s diskovima letim u hervis jebate
              Da sa diskokvima mogu se skidat i stavljat tako da možeš mijenjat težinu.
              http://www.myspace.com/daliborzulejhic

              I know it's hard to keep an open heart
              When even friends seem out to harm you
              But if you could heal a broken heart
              Wouldn't time be out to charm you

              November Rain, Guns and Roses

              Comment


              • #8
                Re: ::vježbanje doma::

                Originally posted by domagoj
                ....zanima me vježba li još neko osim mene doma, i ako je moguće da mi neko da par savjeta ili ideja za vježbanje doma... za sada radim sklekove (sve moguće naćine: uski, široki, kosi, obične), imam i šipku za zgibove, imam neke "slabe" utege (2x5kg, i 1x10kg), snalazim se po kući kolko je god moguće, npr. radim dipseve u kuhinji, ali mi ponestaje ideja...

                182cm, 78kg, 18god, ektomorf
                Pozdrav,

                Evo i ja povemeno treniram kod kuce pa cu ti dati par savjeta gdje,sto i kako. Prvo trebas razmisliti dali zelis cisti bb trening ili bi ti vise odgovaralo nesto malo drugacije. Tu poglavito mislim na strongman vjezbe/discipline i sl.

                Ako treniras samo s ovime sto imas svakako bih savjetovao kupnju podesavajucih bucica, dvorucne sipke i dovoljne kolicine utega, eventualno si mozes dati izraditi bench klupu. Za sve navedeno najpovoljnije bi ti bilo da das nekom bravaru da ti izradi u fusu. Ja sve sto imam izradim sam, ulaganja su minimalna tj. samo cijevi a utege kupujem od skarta u metalskoj firmi. Sve to isto (osim utega) mozes izraditi sam od drveta (da, drveni bench ili stalak za cucanj) primjer kako to moze izgledati:

                http://tsampa.org/training/toffesgym/

                Jednom kad sakupis lovu to mozes naknadno izraditi od zeljeza pa izgleda ovako (covjek je cak i nacrte stavio s dimanzijama):

                http://tsampa.org/training/blog/archives/2005/07/

                Sto se tice ostalih vjezbi koje nisu cisto bb preporucio bih ti da pogledas sljedecu stranicu:

                http://www.rosstraining.com/forum/viewtopic.php?t=157

                Na njoj su ti linkovi na gro drugih stranica sa bb, sm i sl. sparavama. Na istoj stranici imas i slike gymova clanova foruma:

                http://www.rosstraining.com/forum/viewt ... =9&t=17520

                Siguran sam da ces izmedju svega prikazanoga pronaci neku ideju i prilagoditi je svojim mogucnostima. No dok ne pribavis sprave i novac svakako bih ti preporucio poraditi na vjezbama sa slobodnom tezinom. Vise o tome mozes pronaci na stranici:

                http://www.bodyweightculture.com/

                Stranica je zbilja opsirna i ima toliko toga primjenjivog na razno raznim lokacijama da doslovno nemas izgovora da ne treniras sve da nemas apsolutno nista od opreme. Zapamti kao oprema za trening moze posluziti bilo sto, jedino sto se trazi je inovativnost i volja za treningom.

                Ja trenutno radim na nacrtu kaveza koji planiram izraditi prema dimenzijama s drugog linka koji sam ti postavio (negdje na sredini stranice, rukom crtana skica). Jedino sto planiram je doraditi ga tj.: dodati nastavak za vratilo (siroko/usko), alku za okaciti lanac kako bih visio slobodnom tezinom okacenih nogu na nasuprotnu sipku i simulirao pully, koljeno za umetnuti t-sipku za veslanje i neke druge dodatke kojih se uspijem sjetiti. Cilj mi je izraditi spravu na kojoj unutar 2 kvadratna metra mogu odraditi cijelo tijelo temeljito bez ikakve daljnje potrebe za ici u teretanu.

                Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogao. Sretno s treningom!

                Comment


                • #9
                  Re: ::vježbanje doma::

                  .....zahvaljujem na linkovima, ideje su tu samo ih treba ostvariti! Otac mi je napravio šipku za zgibove u sobi, valjda će još nešto..

                  Za sada mi je cilj da mogu izvodit vježbe sa svojom težinom, da nisam sam sebi težak, a dalje ćemo vidit... :romance-ballandchain:
                  The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                  Fak me, right?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Savjeti za vježbanje doma

                    imam još par pitanja, da ne otvaram novu temu, ovdje ću..
                    jel pametno vježbat 3x tjedno, al svaki trening cijelo tijelo, jel to malo previše za mišiće? mislim da mi se ne isplati, pošto vježbam doma, posebno vježbat jedan dan prsa, biceps, drugi leđa....nemam baš velik izbor vježbi

                    trenutno vježbam kružni trening...serija sklekova, zgibovi, dipsevi, čučnjevi, arnoldov potisak za ramena....to napravim 4 kruga. Sve radim po 10 ponavljanja, osim zgibova, njih malo manje, a sklekove radim s pljeskom (običnih mogu oko 70-80)
                    Tako mislim vježbat dok ne kupim par težih bučica i/ili šipku.

                    Zanima me jel to u redu ili da odma mijenjam trening? Svaki savijet je dobrodošao!
                    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                    Fak me, right?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Savjeti za vježbanje doma

                      Originally posted by domagoj
                      jel pametno vježbat 3x tjedno, al svaki trening cijelo tijelo, :
                      To je 3 x tjedno fullbody, to nije dobro za BB.
                      Radi 4-5 puta tjedno po skupinama mišića.

                      Jedan od primjera:

                      1 prsa-triceps
                      2 leđa-biceps
                      3 noge
                      4 ramena-listovi

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Savjeti za vježbanje doma

                        3x full body je moguć, ali ne sa tvojim vježbama i ne sa tvojom opremom

                        Comment


                        • #13
                          Re: Savjeti za vježbanje doma

                          ..možda sam dosadan, al cijenim vaša mišljenja, pa...

                          naletio sam na forumu na nečiji post gdje prikazuje plan treninga tako da svaki dan vježba drugu skupinu mišića, pa sam si složio i ja takav sličan plan, pa bi vas zamolio za mišljenje..

                          1.dan - prsa
                          2.dan - leđa
                          3.dan - noge
                          4.dan - ramena, trapez
                          5.dan - ruke
                          dva dana odmora

                          ..iako nemam neke idealne uvjete za vježbanje, mislim da bi ovo moglo bit vrlo korisno..
                          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                          Fak me, right?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Savjeti za vježbanje doma

                            Originally posted by domagoj
                            ..možda sam dosadan, al cijenim vaša mišljenja, pa...

                            naletio sam na forumu na nečiji post gdje prikazuje plan treninga tako da svaki dan vježba drugu skupinu mišića, pa sam si složio i ja takav sličan plan, pa bi vas zamolio za mišljenje..

                            1.dan - prsa
                            2.dan - leđa
                            3.dan - noge
                            4.dan - ramena, trapez
                            5.dan - ruke
                            dva dana odmora

                            ..iako nemam neke idealne uvjete za vježbanje, mislim da bi ovo moglo bit vrlo korisno..
                            Ovo je jedna od boljih podjela, samo ubaci odmor u srijedu ili četvrtak + nedjelja a ne subota i nedjelja.

                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: Savjeti za vježbanje doma

                              Originally posted by kelly
                              Originally posted by domagoj
                              ..možda sam dosadan, al cijenim vaša mišljenja, pa...

                              naletio sam na forumu na nečiji post gdje prikazuje plan treninga tako da svaki dan vježba drugu skupinu mišića, pa sam si složio i ja takav sličan plan, pa bi vas zamolio za mišljenje..

                              1.dan - prsa
                              2.dan - leđa
                              3.dan - noge
                              4.dan - ramena, trapez
                              5.dan - ruke
                              dva dana odmora

                              ..iako nemam neke idealne uvjete za vježbanje, mislim da bi ovo moglo bit vrlo korisno..

                              Ovo je jedna od boljih podjela, samo ubaci odmor u srijedu ili četvrtak + nedjelja a ne subota i nedjelja.

                              Ja radim nesto slicno i zadovoljan sam

                              1.dan - prsa
                              2.dan - leđa
                              3.dan - pauza
                              4.dan - ruke
                              5.dan - ramena,nogice
                              6.dan pauza
                              7.dan pauza
                              ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                              Comment

                              Working...
                              X