Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tvrdoglava prsa i bicepsi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Tvrdoglava prsa i bicepsi

    Ne da nije potrebno nego je i nepozeljno, nista se ne dobija time.
    DR. Lonnie Lowery

    Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

    Comment


    • #17
      Re: Tvrdoglava prsa i bicepsi

      Originally posted by skullHeaD View Post
      Ne da nije potrebno nego je i nepozeljno, nista se ne dobija time.
      zato i pitam, nema mi logike nicime ne dovodi rad prsa u bolji polozaj a i zbog disbalansa je veca mogucnost ozljede ...
      Dont drink, dont smoke just eat and work

      Comment


      • #18
        Re: Tvrdoglava prsa i bicepsi

        Jel postoji neka razlika kad se BP radi na smith masini i kad se radi slobodno na klupici ?
        I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

        Comment


        • #19
          Re: Tvrdoglava prsa i bicepsi

          Smith masina kao i sve ostale imaju fiksiranu putanju kojom se sipka giba i time iskljucuju misice koji stabiliziraju pokret, odnosno stabilizatore. Pozitivna strana toga jest laksa aktivacija misica dok negativna strana jest iskljucivanje stabilizatora te neprirodan pokret.
          "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

          Youtube shit
          Web

          Comment


          • #20
            Re: Tvrdoglava prsa i bicepsi

            Originally posted by kelly View Post
            Znači šipku spuštati na vrat, to je tzv. "giljotina", i laktove udaljiti od tijela.
            zasto laktove od tijela, kao sto je na snimci?
            meni puno bolje djeluje kada laktove držim bliže tijelu, tj. vise iskljucim tricepse

            Comment


            • #21
              Re: Tvrdoglava prsa i bicepsi

              Kelly, na ovom snimku savetuju false grip!? To jest hvat bez palca. Kako sad to, zar ne rekosmo da je to nepravilno?
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment


              • #22
                Re: Tvrdoglava prsa i bicepsi

                vege, ne zelis opet pocinjat tu raspravu!

                Ja uopce necu pocinjat argumentirat o sigurnosti, o zglobovima, samo cu rec jednu stvar. Cini mi se da je na velikoj vecini powerlifting natjecanja regulirana max. sirina hvata tj. ruka(prsti) moraju pokrivat one bocne crte na sipki. Za divno cudo false grip je tu u prednosti nad obicnim jer omogucava natjecatelju siri hvat, 2-3 cm sa svake strane, sta uopce nije zanemarivo! I onda kad dodje neki relativni pocetnik i gleda na youtubeu sve moguce fitness gurue, powerliftere kako rade false grip, pomisli da je to jednostavno i da bi i on to triba a zanemari cinjenicu da false grip zahtjeva puno bolju tehniku, godine iskustva i spottera i onda se desavaju sranja kakva gledamo na youtubeu. Natjecatelji rade false grip jer moraju, iskreno mislin da 90% njih za manje tezine goristi obican grip, ovo se pogotovo odnosi na bodybuildere jer mi ne radimo s max tezinama, cilj je stimulacija misica, tako da nam ne treba false grip za neku dodatnu snagu. Al da nebi bilo da san protivnik false gripa, on ima svojih prednosti(ocito!) i mislin da ga ne triba demonizirat, cisto triba bit svjestan opasnosti i oprezno postupat.

                Comment


                • #23
                  Re: Tvrdoglava prsa i bicepsi

                  Originally posted by FcB View Post
                  zasto laktove od tijela, kao sto je na snimci?
                  meni puno bolje djeluje kada laktove držim bliže tijelu, tj. vise iskljucim tricepse
                  anybody???

                  Comment


                  • #24
                    Re: Tvrdoglava prsa i bicepsi

                    Zato sto se tako radi uski benc, koji je vezba za pogodi sta? Triceps. . .
                    Ne proizvodis sveto nam istezanje misica pektoralisa ako ides uski benc. Jel jasnije, laktovi od tela, pod uglom od 60 stepeni. Minimum.
                    DR. Lonnie Lowery

                    Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

                    Comment


                    • #25
                      Re: Tvrdoglava prsa i bicepsi

                      na onom se videu preporuca da se drže laktovi pod kutem od 90 stupnjeva,
                      kada sam rekao da laktove držim bliže tijelu mislio sam na 50-60 stupnjeva, a ne na skroz uski položaj (za tricepse)

                      ako sam se bolje izrazio, ponavljam pitanje:
                      zasto laktove od tijela, pod 90 stupnjeva, kao sto je na snimci?
                      meni puno bolje djeluje kada laktove držim bliže tijelu, 50-60 stupnjeva, tj. vise iskljucim tricepse

                      Comment


                      • #26
                        Re: Tvrdoglava prsa i bicepsi

                        pa zato sto ako su pod 90 onda vise ajmo tako rec "otvaras" prsa i vise ih iztezes to je pravilnije a sad kako tebi pogodi misisc to je tvoja stvar, ovaj video je dobar ali noge trebaju bit na zemlji i grip treba bit sa palcem na suprotnoj strani od ostalih prstiju i tj t
                        Dont drink, dont smoke just eat and work

                        Comment

                        Working...
                        X