Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

    Originally posted by staragarda View Post
    postujem tvoj program
    Drago mi je da je tako, jer ako baciš pogled u mojoj temi na to kako izgledaju noge na masi - vidjet ćeš da imaš svaki razlog za to! Uglavnom, vjerujem da ti je moj program u krajnju ruku čudan, ali treba razmišljati "izvan kutije", a ne se ograničavati, ako želiš uspjeti. No, slika govori 1000 riječi.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #17
      Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

      Originally posted by Maximus1950 View Post
      @staragardaa patrik je vjecno na masi, pogledaj mu slike!
      Tak' već može!
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #18
        Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

        Ontopic: -prednost Smitha u toj fazi je upravo to što ne trebamo smanjiti kilažu kako bi izveli ponavljanje do kraja.
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • #19
          Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

          Cucanj sa dvorucnim utegom je superioran smithu ili bilo kojoj drugoj spravi ali ako nemas mogucnost ga radit, radi na smitu, intezitet naravno mora biti na visini u obja slucaja.
          https://www.facebook.com/profile.php?id=100000925577789
          http://www.youtube.com/user/Vladimir...V?feature=mhee

          Comment


          • #20
            Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

            Originally posted by VladimirVersic View Post
            Cucanj sa dvorucnim utegom je superioran smithu ili bilo kojoj drugoj spravi ali ako nemas mogucnost ga radit, radi na smitu, intezitet naravno mora biti na visini u obja slucaja.
            Originally posted by SuperTed
            Iz vlastitog iskustva preporučam smith jer sam isto tako početnik i tribamo se prvo naučiti pravilno izvoditi vježbe,a smith je po tom pitanju bolji jer ne moraš paziti na ravnotežu nego se samo koncentrirati na pravilno izvođenje vježbe.
            Neiskusna osoba vježbajući sa slobodnom težinom može cijelo vrime krivo izvoditi vježbu,a time se povećava i mogućnost ozljede.
            Prije bih se složio sa Vladimirom nego sa tobom, tvoje objašnjenje ne prolazi.
            Početnici trebaju raditi čučanj sa slobodnim utegom, ako imaš problema sa ravnotežom smanji težinu, a smith je za napredne vježbače.
            Last edited by kelly; 04-04-12, 00:51.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #21
              Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

              Upravo tako Kelly, go old school or go home!
              https://www.facebook.com/profile.php?id=100000925577789
              http://www.youtube.com/user/Vladimir...V?feature=mhee

              Comment


              • #22
                Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

                Ja uvijek radim prvo 3x5, 65Kg sa sipkom slobodnom , a onda se prebacim na smith i povecam kilazu, po meni je smith sigurniji jel ako se spustis gori i nemozes izgurat do kraja lipo ga zakacis i miran si, a ako se na obicnom cucnju cucnes i nemos vratit to je za*ebana situacija..

                Comment


                • #23
                  Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

                  Originally posted by ASD View Post
                  Ja uvijek radim prvo 3x5, 65Kg sa sipkom slobodnom , a onda se prebacim na smith i povecam kilazu, po meni je smith sigurniji jel ako se spustis gori i nemozes izgurat do kraja lipo ga zakacis i miran si, a ako se na obicnom cucnju cucnes i nemos vratit to je za*ebana situacija..
                  zato netko uvijek mora biti iza tebe pri vecim tezinama, fino te obgrli i spusta se s tobom....

                  Comment


                  • #24
                    Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

                    Ee da mogu nekog asistenta nac svaki trening nebi ja nikako radio smith, sad ce na ljeto kad zavrsi skola ic cemo nas par u istu teretanu

                    Comment


                    • #25
                      Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

                      zadnje vrijeme radim cucanj s par serija 20+ ponavljanja. prije nisam vjerovao u ovo. ali noge bujaju! probajte. naravno par serija odradim s 8 ili 6 ponavljanja. obicno mi bude veliki pad u ponavljanjima, ali to mi pase. 30 , 25 ,20 , 8 , 6, 10.

                      poslije cucnja, idem na presu, ne na smith. al probat cu i to opet malo ubacit. ugl treba mjenjat svakih par mj! ako ne vjezbe, makar ponavljanja(pokazalo se odlicno) i serije!
                      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                      Youtube:

                      Primjer treninga snage/hipertrofije
                      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                      Sve o prehrani
                      Sve o treningu

                      Comment


                      • #26
                        Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

                        Originally posted by kelly View Post
                        Početnici trebaju raditi čučanj sa slobodnim utegom, ako imaš problema sa ravnotežom smanji težinu, a smith je za napredne vježbače.
                        Originally posted by VladimirVersic View Post
                        Upravo tako Kelly, go old school or go home!
                        Bas malo listam i naletim na ovo i ostanem malo zbunjen, od kad je smith za napredne vjezbace? Pa valjda bi pocetnici trebali raditi noge na smithu zbog manjeg rizika od ozljede a napredni na hammer sa slobodnim utegom...

                        Comment


                        • #27
                          Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

                          Originally posted by WTF View Post
                          Bas malo listam i naletim na ovo i ostanem malo zbunjen, od kad je smith za napredne vjezbace? Pa valjda bi pocetnici trebali raditi noge na smithu zbog manjeg rizika od ozljede a napredni na hammer sa slobodnim utegom...
                          Cucanj sa utegom je najprirodniji pokret uostalom svaki dan ga radis kad sjednes u stolicu.
                          Tolko o tome.
                          Jedino ako uslijed nefleksibilnosti se nemoze spustit do paralele onda se moze radit i neka masina kao recimo leg press.
                          https://www.facebook.com/profile.php?id=100000925577789
                          http://www.youtube.com/user/Vladimir...V?feature=mhee

                          Comment


                          • #28
                            Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

                            ljudi, kod čučnja, stopala smiju biti paralelna jedan s drugim? ili je bolje da budu blago ukošena, jer meni prva verzija bolje paše?

                            Comment


                            • #29
                              Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

                              Bitnije ti je pazit da su koljena pri spustanju/dizanju usmjerena u smjeru prstiju/stopala. Stav i sirina su individualni i tu se moze poigravat, prilagodavat kako ti vise odgovara i kako te bolje pogada.

                              Slobodna tezina je po meni u svakoj vjezbi superiorna nad spravama pa tako i nad smith spravom, pogotovo za pocetnika.
                              MYPROTEIN

                              Comment


                              • #30
                                Re: Cucanj sa slobodnu tezinu VS cucanj na smith

                                Dragi svi,

                                vezano uz ovu temu imam pitanje.
                                Radim čučnjeve na Smith mašini, ali ne osjećam u dovoljnoj mjeri guzu, nego samo žarenje u bedrima. Izvodim 4 serije po 12-15 ponavljanja.
                                Što se tiče kilaže, mislim da je dovoljna (2x5kg na šipku - probala sam staviti više, ali osjećam da mi je više od toga jednostavno previše).
                                Probala sam nekoliko položaja, noge malo više naprijed, noge malo šire, pliće i dublje spuštanje, ali jednostavno nisam zadovoljna razinom boli u guzi.
                                Što radim krivo?
                                Ne želim trošiti vrijeme na Smith mašinu ako nije učinkovita za guzu koja mi je, kao i svakoj ženi, prioritet.

                                Usput - isti problem s iskorakom. Gledao me trener kako radim i kaže da radim dobro, ali jednostavno ne osjećam dovoljno guzu, nego samo bedra. Prilikom iskoraka koristim 2 bučice po 5kg svaka. Radim 3 serije po 12 ponavljanja.
                                Uopće koliko je iskorak efikasan za oblikovanje stražnjice jer meni se čini da nije previše?


                                Puno hvala!

                                Comment

                                Working...
                                X