Announcement

Collapse
No announcement yet.

napinjanje trbušnih misica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • napinjanje trbušnih misica

    dakle ovak mozda malo glupo pitanje al eto... da li ima neki efekt ako npr gledam tv i drzim trbusne misice napetima cca pol sata -sat? dakle ima li ikakvog ucinka drzanje misica napetima(cvrstoca,rast,vidljivost) duze vrijme poput primjera gore?

  • #2
    Re: napinjanje misica

    za ovo tvoje ne znam al vakum je navodno dobra vjezba:

    http://www.bodybuilding.com/fun/ms-fit5.htm

    http://www.youtube.com/watch?v=OoPThdb_X98
    ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

    Comment


    • #3
      Re: napinjanje trbušnih misica

      Kontrakcije su odlicne za trbušne, pola sata je malo previse, kad radis trbusne bitno je da ih istegnes i onda maksimalno napnes i zadrzis 4-5 sekundi, istezanje je jednako bitno kao i samo napinjanje, dakle, dobro istegni, dobro napni, zadrzi par sekundi i ispocetka, i tako fino radis...

      Comment


      • #4
        Re: napinjanje trbušnih misica

        decki vi to ozbiljno?

        Comment


        • #5
          Re: napinjanje trbušnih misica

          Neznam za KeLavra ali ja sam ozbiljan
          Moj savjet je iz osobnog iskustva...

          Comment


          • #6
            Re: napinjanje trbušnih misica

            Originally posted by blue eye View Post
            dakle ovak mozda malo glupo pitanje al eto... da li ima neki efekt ako npr gledam tv i drzim trbusne misice napetima cca pol sata -sat? dakle ima li ikakvog ucinka drzanje misica napetima(cvrstoca,rast,vidljivost) duze vrijme poput primjera gore?
            pretpostavka iz prve recenice je na mjestu

            Comment


            • #7
              Re: napinjanje trbušnih misica

              ha a ako je savjet od wtf vidjevsi ga kako izgleda mora bit da je dobar savjet

              Comment


              • #8
                Re: napinjanje trbušnih misica

                Osobno mislim da mora imati nekog, vjerojatno minimalnog utjecaja. Mslm sto radis kada radis trbusnjake neko sto ih stezes i opustas non stop?
                Nadam se da nitko ovako ne ocekuje neznam sto, no nije na odmet... Ionako pola ljudi po plazi hoda uvucenog/stisnutog trbuha...
                -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                Napreduje se... Avatar^^

                Comment


                • #9
                  Re: napinjanje trbušnih misica

                  Originally posted by Aronnax View Post
                  Osobno mislim da mora imati nekog, vjerojatno minimalnog utjecaja. Mslm sto radis kada radis trbusnjake neko sto ih stezes i opustas non stop?
                  Nadam se da nitko ovako ne ocekuje neznam sto, no nije na odmet... Ionako pola ljudi po plazi hoda uvucenog/stisnutog trbuha...

                  Vecina ljudi nema pojma raditi trbusne pa ih zato i nemaju i jos se i cude.
                  Rade ih kao ovce samo da naprave, i na trbusni misic se treba koncentrirati i dobro ga zapaliti....
                  Kad mi dode netko i kaze da napravi 100 u komadu, i onda ne moze 20 mojih... jer boli!
                  Last edited by WTF; 07-07-12, 21:17.

                  Comment


                  • #10
                    Re: napinjanje trbušnih misica

                    ja trbušne radim ko i ostale mišićne skupine, od onog "plimplanja" po 200 komada nema ništa.. radim ih sa opterećenjima.. tipa uteg među noge.. konkretno stisneš bučicu tenisicama legneš na bench i deri, staviš veći uteg itd.. uhvatiš se za vratilo ko da radiš zgibove uzmeš uteg u noge i dižeš, kontrakcija je bitna, da se zadrži koju sek... ima hrpa varijacija vježbi za trbušne.. najćešće pošto imam spravu u teretani baš za trbušne to često radim jer je praktična.. kose također nemoj te zaboravit odradit
                    Originally posted by darios
                    pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                    Comment


                    • #11
                      Re: napinjanje trbušnih misica

                      Originally posted by WTF View Post
                      Vecina ljudi nema pojma raditi trbusne pa ih zato i nemaju i jos se i cude.
                      Rade ih kao ovce samo da naprave, i na trbusni misic se treba koncentrirati i dobro ga zapaliti....
                      Kad mi dode netko i kaze da napravi 100 u komadu, i onda ne moze 20 mojih... jer boli!
                      Slazem se sa time u potpunosti. Ja ih osobno radim u serijama nebitno vecim od ostalih grupa misica. Znaci niti priblizno 100ci, a vidis mi u avataru da imam rezultate. Treba ih tretirati kao i ostatak tijela, samo sto ih se moze cesce raditi jer su mala skupina koja se brzo regenerira.
                      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                      Napreduje se... Avatar^^

                      Comment


                      • #12
                        Re: napinjanje trbušnih misica

                        u novoj teretani sam probao ovu mašinu prvi put i čini mi se dosta zanimljiva. Sviđa mi se što mogu da radim malo ponavljanja s velikom težinom, jer u principu hoću da nabildujem abse, ne samo da mi se vide kad smršam, nego i da budu napumpani...
                        ima neko iskustav s ovom mašinom, vredi li štogod?
                        http://www.fitnessatlantic.com/image...ab-machine.jpg
                        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                        mind, it doesn’t matter.”

                        Comment


                        • #13
                          Re: napinjanje trbušnih misica

                          Mislim da vrijedi, zašto ne bi vrijedila?
                          Radiš trbušne sa opterećenjem i to je to. Probaj pa ćeš vidjeti.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: napinjanje trbušnih misica

                            Originally posted by vege View Post
                            u novoj teretani sam probao ovu mašinu prvi put i čini mi se dosta zanimljiva. Sviđa mi se što mogu da radim malo ponavljanja s velikom težinom, jer u principu hoću da nabildujem abse, ne samo da mi se vide kad smršam, nego i da budu napumpani...
                            ima neko iskustav s ovom mašinom, vredi li štogod?
                            http://www.fitnessatlantic.com/image...ab-machine.jpg
                            vege,to odlicna sprava. ispocetka kad sam ju gledo smijo sam se ko i onoj "ginekoloskoj" spravi za noge. ali kad sjednes na nju nabacis tegova i picis stomak, smjesna je pozicija nekako ali radi itekako. slicno kao i ova sprava
                            DSC03272.jpg

                            sto vise kila nabacis i okreces za bocni trbusni zid
                            Pocivao u miru Bozjem

                            22.12.1984 - 20.12.2012

                            __________________________________________________ ___________________________

                            mentor: Sasa Draskovic

                            Comment


                            • #15
                              Re: napinjanje trbušnih misica

                              tako sam i ja mislio... kad radim obi;ne trbusnjake stalno imam utisak da samo mlataram bezveze, a ovde imam utisak bildovanja... a valjda i za trbusnjake vazi kao i za ostale misice, kad hoces da ih povecas: vece tezine, manje ponavljanja, jednom nedeljno... tako ja to kapiram
                              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                              mind, it doesn’t matter.”

                              Comment

                              Working...
                              X