Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jel mogu radit DL, tako da spustim sipku malo ispod koljena ili moram do kraja...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jel mogu radit DL, tako da spustim sipku malo ispod koljena ili moram do kraja...?

    Pozdrav,imam problema sa obicnim cucnjom jer nemogu cucnuti bez da mi se pete dignu..Jel mogu radit DL,tako da spustim sipku malo ispod koljena ili moram do kraja..Pomozite,hvala(Isto vrijedi i za cucanj)

  • #2
    Re: Jel mogu radit DL, tako da spustim sipku malo ispod koljena ili moram do kraja...?

    Bilo tko? :/

    Comment


    • #3
      Re: Jel mogu radit DL, tako da spustim sipku malo ispod koljena ili moram do kraja...?

      Originally posted by samo hrabro View Post
      Pozdrav,imam problema sa obicnim cucnjom jer nemogu cucnuti bez da mi se pete dignu..Jel mogu radit DL,tako da spustim sipku malo ispod koljena ili moram do kraja..Pomozite,hvala(Isto vrijedi i za cucanj)
      Sto se tice cucnja, stavi ispod peta male ploce po 2,5 kg , tako da ti olaksa za pocetak dok se ne naucis pravilno raditi. Po pravilu bi se trebalo spustati do kraja a sad da li ima ucinka na nacin koji ti zelis, to ipak neznam.

      Comment


      • #4
        Re: Jel mogu radit DL, tako da spustim sipku malo ispod koljena ili moram do kraja...?

        Nije da neznam pravilno radit nego nemogu jer iman skracene tetive u nogama

        Comment


        • #5
          Re: Jel mogu radit DL, tako da spustim sipku malo ispod koljena ili moram do kraja...?

          Nije stvar u skracenim tetivama nego ih ne itezes dovoljno. Potrudi se i posveti im se svaki trening po par min. za vrijeme zagrijavanja kako bi ih posteno istegao pa ces s vremenom moci ici normalno do kraja.
          Ja ti nebi bas ppredlozio da stavljas ista pod pete, radije drzi puno stopalo na podu i spustaj se dokle mozes-tj. sve dok ti je stopalo cvrsto na podu.
          Kazes da znas tehniku- onda bi trebao znati i da se cucanj i DL rade tako da PETOM "guras"pod, znaci nema odvajanja pete s poda i prebacivanje tezine na prste i sl.
          MYPROTEIN

          Comment


          • #6
            Re: Jel mogu radit DL, tako da spustim sipku malo ispod koljena ili moram do kraja...?

            Ne zelin bit cjepidlaka, ali weight-lifting-shoes.jpg
            kao sto vidis weightlifting shoes imaju povisenu tvrdu i ravnu petu, tako da ukoliko momak trenira u potpuno ravnim tenisicama, i nije toliko losa stvar za pocetak stavit nesto pod pete. Tu govorin o cucnju naravno. A sta se tice DLa, tu i treba bit u potpuno ravnim tenisicama ili cak i bos.

            A za opseg pokreta se slazem, mora se vise istezat ali ako ne moze napravit puni opseg pokreta, neka radi koliko moze, s vrimenom ce moc, samo neka vodi racuna da ne pati tehnika.

            Comment


            • #7
              Re: Jel mogu radit DL, tako da spustim sipku malo ispod koljena ili moram do kraja...?

              Da, u njima peta stoji malo povise u odnosu na prste ali isto tako cca 99% osoba koje sam imao prilike pratit dok rade cucanj s utegom i sl. pod petom nemaju pravilan oslonac pete,opet je opterecenje na prsti-sredina tabana,ponekad cak peta zavrsi u zraku.
              Mislim da je jednom pocetniku puno bolje radit bez icega pod petom, da se pokusa fokusirat na pokret, na guranje nogama preko pete od pod,na pravilnu tehniku i mind-muscle vezu te da se pokusa igrat s polozajem nogu kako bi sto bolje osjetio misic.
              Amplituda pokreta ce se s vremenom povecat, samo sto cesce istezanje.
              MYPROTEIN

              Comment


              • #8
                Re: Jel mogu radit DL, tako da spustim sipku malo ispod koljena ili moram do kraja...?

                Originally posted by Corry View Post
                Ja ti nebi bas ppredlozio da stavljas ista pod pete, radije drzi puno stopalo na podu i spustaj se dokle mozes-tj. sve dok ti je stopalo cvrsto na podu.
                Slažem se sa ovim, mislim da nije dobro ništa stavljati ispod peta jer to narušava stabilnost, drugo su dizačke cipele. Spuštaj se dokud možeš i vremenom ćeš ići skroz do dole. Stopala probaj malo uže ili šire i prste prema van dok si ne pronađeš optimalni položaj.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Jel mogu radit DL, tako da spustim sipku malo ispod koljena ili moram do kraja...?

                  Pratia san i ja ljude kako rade, i velika vecina radi u tenisicama za trcanje i shocksicama, sta je najmeksa i najgora moguca opcija za cucanj. Pa sad, za pocetnika koji radi sa malim kilazama i koji tek uci te mu je opseg pokreta ogranicen, mislin da daska ili plocice pod pete i nije toliko los izbor.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Jel mogu radit DL, tako da spustim sipku malo ispod koljena ili moram do kraja...?

                    Originally posted by kelly View Post
                    Slažem se sa ovim, mislim da nije dobro ništa stavljati ispod peta jer to narušava stabilnost, drugo su dizačke cipele. Spuštaj se dokud možeš i vremenom ćeš ići skroz do dole. Stopala probaj malo uže ili šire i prste prema van dok si ne pronađeš optimalni položaj.
                    mogu ja napravit cucanj bez podizanja peta,ako dosta rasirim noge,ali koliko znam trebalo bi u razini ramena..

                    Comment


                    • #11
                      Re: Jel mogu radit DL, tako da spustim sipku malo ispod koljena ili moram do kraja...?

                      Meni se cini da je tebi tehnika problem...

                      Dakle postoje razlicite tehnike cucnja,medju ostalima tu su high bar i low bar back squat, odnosno weightlifterska varijanta i powerlifterska, kod prve je veci naglasak na kvadriceps, uzi je stav, ide se dublje, koljena idu naprid i tijelo je dosta uspravno a sipka je visoko, dok je kod druge varijante siri stav jer tijelo ide naprid da sipka (koja je nize na ledjima) ostane u sredistu ravnoteze te je veca aktivacija loze i gluteusa a koljeno puno manje ide naprid jer pokret ide iz kuka, tzv. hip drive.

                      E sad, ako ti je stav problem, to znaci da za prvu varijantu nisi dovoljno fleksibilan, a za drugu jednostavno nisi sta dovoljno siroko treca je varijanta naravno da ti je tehnika generalno ocajna a cetvrta je da previse kila stavljas.

                      Bilo bi dobro da se snimis i stavis video ovde pa da prokomentiramo. I ako ti se da gledat, na youtubeu pogledaj elitefts kanal, california strength ili bilo sta od rippetoa, bude odlicnih savjeta...
                      Last edited by Maximus1950; 04-03-13, 16:27.

                      Comment

                      Working...
                      X