Announcement

Collapse
No announcement yet.

Čučanj - koljena ispred prstiju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Čučanj - koljena ispred prstiju

    Smije li se prilikom čučnja doći u položaj da su koljena malo malo ispred prstiju, odnosno 1-2cm? Nemamo svi istu duljinu stopala, niti je proporcionalna s duljinom noge, tako da mi nije jasno kako to može vrijediti onda za svakoga (da koljena ne smiju ispred prstiju, jer kao što sam napisao nemamo svi istu duljinu stopala). Nekome s jako dugim stopalima bi bilo normalno raditi do prstiju kad bi nekom s jednakim nogama ali kraćim stopalima to bilo pogrešno. Ili je do 2cm tolerantno?

  • #2
    Re: Čučanj - koljena ispred prstiju

    u redu je
    jer kako i sam kažeš, nemamo svi istu duljinu udova
    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

    Fak me, right?

    Comment


    • #3
      Re: Čučanj - koljena ispred prstiju

      Radi čučanj onako kako ti to najbolje anatomski odgovara, pa nećeš sada nositi trokute i kutomjer na trening pa mjeriti centimetre dok radiš čučanj.
      Last edited by kelly; 14-04-13, 21:09.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Čučanj - koljena ispred prstiju

        Ljudi, daj probajte, jel može netko čučnut do poda? Ali doslovce guzicom dirnuti pod i dići se.

        Baš sam se maloprije zekao s frendovima po kvartu...smijalica i pol
        Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

        http://www.facebook.com/adoni.costo
        http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
        http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

        Comment


        • #5
          Re: Čučanj - koljena ispred prstiju

          Originally posted by ScuderiaBull View Post
          Ljudi, daj probajte, jel može netko čučnut do poda? Ali doslovce guzicom dirnuti pod i dići se.

          Baš sam se maloprije zekao s frendovima po kvartu...smijalica i pol
          kako misliš do poda, ja kad čučnem koliko mogu, guzica mi ne dođe do poda, jedino da se bacim iza na guzicu
          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

          Fak me, right?

          Comment


          • #6
            Re: Čučanj - koljena ispred prstiju

            Originally posted by domagoj View Post
            kako misliš do poda, ja kad čučnem koliko mogu, guzica mi ne dođe do poda, jedino da se bacim iza na guzicu
            Pa da, u tome i jest problem. Svi padaju na guzicu osim mene očito, hehehe.

            Znači čučni duboko, probaj čak malo raširit gaz nogu.

            Jel možeš duboko čučnuti, skroz do kraja, a da ti je puno stopalo na podu? (znači da nisi na prstima), ali da ti se loža u potpunosti dodiruje s listovima? Bez ikakvog tereta naravno
            Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

            http://www.facebook.com/adoni.costo
            http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
            http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

            Comment


            • #7
              Re: Čučanj - koljena ispred prstiju

              Originally posted by ScuderiaBull View Post
              Pa da, u tome i jest problem. Svi padaju na guzicu osim mene očito, hehehe.

              Znači čučni duboko, probaj čak malo raširit gaz nogu.

              Jel možeš duboko čučnuti, skroz do kraja, a da ti je puno stopalo na podu? (znači da nisi na prstima), ali da ti se loža u potpunosti dodiruje s listovima? Bez ikakvog tereta naravno
              ma ti mene za*ebavaš!!

              znači čučnem koliko mogu, list i loža se dodiruju, al mi fali jedno 10 centi od guzice do poda, stopalo cijelo na podu
              The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

              Fak me, right?

              Comment


              • #8
                Re: Čučanj - koljena ispred prstiju

                mogu do kraja skroz , a za arnya sto se tice ovoga s koljenima neka te ne brine,pogotovo ako radis ATG cucanj ,fizički je nemoguće otic u puni cucanj bez da koljena ne predju prste

                Comment


                • #9
                  Re: Čučanj - koljena ispred prstiju

                  pa naravno da mozemo..onaj ko ne moze znaci da radi polu cucnjeve na treninzima...ili ima arch ali obrnuti..
                  Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                  progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                  kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                  Youtube:

                  Primjer treninga snage/hipertrofije
                  Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                  Sve o prehrani
                  Sve o treningu

                  Comment


                  • #10
                    Re: Čučanj - koljena ispred prstiju

                    moze, nije frka

                    Originally posted by ScuderiaBull View Post
                    Ljudi, daj probajte, jel može netko čučnut do poda? Ali doslovce guzicom dirnuti pod i dići se.

                    Baš sam se maloprije zekao s frendovima po kvartu...smijalica i pol
                    de da vidim neke slike jarane to me bas zanima
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #11
                      Re: Čučanj - koljena ispred prstiju

                      Pa koliko vi to dupe imate jbt ???

                      Comment


                      • #12
                        Re: Čučanj - koljena ispred prstiju

                        Originally posted by domagoj View Post
                        ma ti mene za*ebavaš!!

                        znači čučnem koliko mogu, list i loža se dodiruju, al mi fali jedno 10 centi od guzice do poda, stopalo cijelo na podu
                        Probaj malo raširiti noge, stani mrvicu više od širine ramena ako ti tako pomaže.
                        Koljena će ti biti kraj glave (a ne ispred nje) dok to napraviš. Pokujaš sjesti IZMEĐU peta, a ne NA njih ili iza njih... (teško mi je objasnit)

                        Originally posted by staragarda View Post
                        pa naravno da mozemo..onaj ko ne moze znaci da radi polu cucnjeve na treninzima...ili ima arch ali obrnuti..
                        Pa i tu dobiješ malo onaj obrnuti arch (hoću reći dok ideš do poda), bilo bi fizički blizu nemogućeg to inače napraviti.
                        Originally posted by TripleZ View Post
                        de da vidim neke slike jarane to me bas zanima
                        Pa daj pokušaj jbt, malo eksperimentiraj prema kuda su ti stopala okrenuta, probaj malo prema van itd...
                        Ili sjedni na pod, privuci noge k sebi (skoro kao fetus) i pokušaj se dići. I u tom istom položaju nogu pokušaj napraviti čučanj, možda bude tako lakše.

                        Jedina je šteta, opet kažem, to što malo dobiješ na archu (obrnutom) pa ne bi bilo pametno dizati nešto teško. Ali pokušat ću i to

                        Pokušat ću sutra uslikat negdje.

                        Originally posted by diinnoo View Post
                        Pa koliko vi to dupe imate jbt ???
                        Ma ne treba ti dupe, nego razgibljivost zglobova (koljena i kukovi).
                        Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                        http://www.facebook.com/adoni.costo
                        http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                        http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                        Comment


                        • #13
                          Re: Čučanj - koljena ispred prstiju

                          scuddy ovo ti je prvi i zadnji put da me naložis da probam nesto



                          mikrometar iznad poda, da ne bude da sam sjeo samo, ali s trzajem malim sam dole



                          da imam kakvih para ponudio bi ti ako ovo uradis sa sipkom na ledjima
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • #14
                            Re: Čučanj - koljena ispred prstiju

                            Nema šanse, ja msm da je to više do omjera nadkoljnične i potkoljenične kosti.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Čučanj - koljena ispred prstiju

                              hahaha nisam ja ovo doslovno shvaito taknuti guzicom pod...nego ici sto nize a ne pasti za nazad..kao sto mnogi padaju kada rade cucanj do pola ili prvi put... probam sutra hahaha
                              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                              Youtube:

                              Primjer treninga snage/hipertrofije
                              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                              Sve o prehrani
                              Sve o treningu

                              Comment

                              Working...
                              X