Announcement

Collapse
No announcement yet.

Slab sam u Benchu!?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Slab sam u Benchu!?

    Ja sam iskreno prije 3 mj krenio sa 40 kila i to ako sam jedva mogo 4 serije napravit. Danas radim 55kg 4 serije 10 ponavljanja. Nije mnogo 15 kg gore u 3mj i dode mi nekada da pomislim dali uopce ima napretka ali ima. Puno jedem i koristim suplemente i nesto sto je po meni VAZNO! NE KORISTIM BENCH KAO MJERILO SNAGE! VISE NIJE NUZNO NI BOLJE za BB jedino ako si powerlifter. Ja vjezbam da izgledam bolje.. i trudim se da odradim pravilno. Kao sto sam negdje u ovoj temi procitao kada ides u teretanu EGO ostavi kod kuce jer neces daleko dogurati

    Comment


    • #17
      Re: Slab sam u Benchu!?

      Originally posted by cavlina5 View Post
      Ja sam iskreno prije 3 mj krenio sa 40 kila i to ako sam jedva mogo 4 serije napravit. Danas radim 55kg 4 serije 10 ponavljanja. Nije mnogo 15 kg gore u 3mj i dode mi nekada da pomislim dali uopce ima napretka ali ima. Puno jedem i koristim suplemente i nesto sto je po meni VAZNO! NE KORISTIM BENCH KAO MJERILO SNAGE! VISE NIJE NUZNO NI BOLJE za BB jedino ako si powerlifter. Ja vjezbam da izgledam bolje.. i trudim se da odradim pravilno. Kao sto sam negdje u ovoj temi procitao kada ides u teretanu EGO ostavi kod kuce jer neces daleko dogurati
      Cuj nije mnogo 15 kg u 3 mjeseca. Pa sta hoces da dizes 120 za 3 mjeseca. Ne mjeri napredak kilaza u bb . A to 55 kg je odlicno

      Comment


      • #18
        Re: Slab sam u Benchu!?

        FrizzyCRO-sredi si prehranu,unosi puno bjelančevina i treniraj redovno,vidjet ćeš kako će snaga krenuti gore...

        kilaža nije bitna?-pa ja mislim da je bitna,jer za konstantni rast mišića moraš povećavati kilažu stalno,odnosno iznova šokirati mišiće,ako recimo dižeš 30kg u serijama, mišići će ti se jednostavno navići na to,i rast će do određene mjere,a za veći rast je
        bitno da tu kilažu pomičeš gore,a da bi uspio u tome,najvažnija je prehrana

        Comment


        • #19
          Re: Slab sam u Benchu!?

          Originally posted by FriZZyCRO View Post
          Pozz ljudi!
          dakle ovako u teretani sam nekih 3 mj. sad vec nesto znam o teretani al jedno mi nije jasno zasto na bench press-u nemogu dici vise od 40kg?? kada npr. stavim 42,5 i nemogu podici! ako neko zna koje bi vjezbe bilo dobro raditi za povecanje snage il sl. molim da mi napise.
          Odgovor si sam sebi dao u poruci. Imas 16g i 60kg. Slab si još za veće kilaže. To je sasvim normalna težina za početnika poput tebe. Postoji jedna "tajna" forumla za tvoj problem. Trenig+prehrana+strpljenje=Napredak ......samo ti lijepo treniraj, i pomalo će rezultati dolaziti na vidjelo.

          Comment


          • #20
            Re: Slab sam u Benchu!?

            @Masahiko nitko nije rekao da kilaza nije bitna samo kazemo da ne treba brinuti o kilazi sto se tice koliko si izbacio i nabijat si komplekse. To sto si rekao za misicni rast ok.

            Comment


            • #21
              Re: Slab sam u Benchu!?

              Sad da ne otvaram novu temu, zanima me dali se sa polu benchom može brzo postici snaga na normlanom benchu?
              Znači da se forsira polu bench sa maximalnim kilažama, i onda s vremenom bench s tom kilazom proba napravit.
              Trenutno dižem 120 kg u benchu, a polu bench mi ide 125 par puta.

              Comment


              • #22
                Re: Slab sam u Benchu!?

                Originally posted by Norco View Post
                Sad da ne otvaram novu temu, zanima me dali se sa polu benchom može brzo postici snaga na normlanom benchu?
                Znači da se forsira polu bench sa maximalnim kilažama, i onda s vremenom bench s tom kilazom proba napravit.
                Trenutno dižem 120 kg u benchu, a polu bench mi ide 125 par puta.
                Cuo sam da se kilaza sa kosog prenosi na ravni. Ali ako radis uvjek kosi a dosta manje ravni normalno da ce kosi biti malo jaca strana. Znam covjeka koji na kosom radi serije sa 75-90 a na ravnom 75 max

                Comment


                • #23
                  Re: Slab sam u Benchu!?

                  Originally posted by Norco View Post
                  Sad da ne otvaram novu temu, zanima me dali se sa polu benchom može brzo postici snaga na normlanom benchu?
                  Znači da se forsira polu bench sa maximalnim kilažama, i onda s vremenom bench s tom kilazom proba napravit.
                  Trenutno dižem 120 kg u benchu, a polu bench mi ide 125 par puta.
                  u biti... da, ako ti je triceps ili ''zakljucavanje'' slaba tacka u bench-u onda bi to moglo pomoci...s tim sto se u tom slucaju radi ''board press'' ili stavis bilo sta na prsa na cemu ces zaustaviti teg prije nego sto krenes gore

                  jer inace nisi nista uradio samo skratio putanju



                  osim toga, zasto ne krenuti s programom koji ce ti pomoci da popravis bench ?
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #24
                    Re: Slab sam u Benchu!?

                    Originally posted by Viper View Post
                    Cuo sam da se kilaza sa kosog prenosi na ravni. Ali ako radis uvjek kosi a dosta manje ravni normalno da ce kosi biti malo jaca strana. Znam covjeka koji na kosom radi serije sa 75-90 a na ravnom 75 max
                    Moguće je to što si rekao, ali opet kosi mi je slabiji od ravnog.
                    Svejedno bi bio napredak u ravnom?


                    Originally posted by TripleZ View Post
                    u biti... da, ako ti je triceps ili ''zakljucavanje'' slaba tacka u bench-u onda bi to moglo pomoci...s tim sto se u tom slucaju radi ''board press'' ili stavis bilo sta na prsa na cemu ces zaustaviti teg prije nego sto krenes gore
                    jer inace nisi nista uradio samo skratio putanju
                    Ne stavljam ja ništa na prsa, ja radim bench u kavezu.
                    Posložim si graničnike, pustim do njih i press.

                    Originally posted by TripleZ View Post
                    Osim toga, zasto ne krenuti s programom koji ce ti pomoci da popravis bench ?
                    Mogu krenuti sa nekim programom, ali za powerlifting natjecanja mi je bitno da podignem što više i da što brže napredujem.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Slab sam u Benchu!?

                      Nisam siguran da ćeš ovde imati puno sagovornika za powerlifting, ljudi su uglavnom fokusirani na klasičan body building. Uostalom tvojih 120 -125 kg na benču je odličan rezultat za naturalca, a ovde retko ko diže i toliko.
                      Pivo za masu, rakija za defku...

                      Comment


                      • #26
                        Re: Slab sam u Benchu!?

                        ljudi ovdje jesu fokusirani na klasični bb, ali ko god kaže da mu nije bitno da više diže, laže (bar većina) a i nama naturalcima bi trebao biti cilj ili više dignuti iz treninga u trening ili napravit više ponavljanja, promjena tempa dizanja... tj. progresivni overload


                        nađi neki klasični powerlifting program (npr. wendler 5/3/1) i uz dobru prehranu bi trebalo bit napretka


                        120 kg u benču sam i ja mogao dignuti (ali prije nekih 2 mjeseca) kad sam na masi bio, a radio sam po PHAT programu ( uz progressive overolad, naravno)
                        jedva čekam masu opet, mislim da ću i ja krenuti s nekim powerlifting programom ili nešto slično bar jedva čekam!!!
                        The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                        Fak me, right?

                        Comment


                        • #27
                          Re: Slab sam u Benchu!?

                          Originally posted by domagoj View Post
                          ljudi ovdje jesu fokusirani na klasični bb, ali ko god kaže da mu nije bitno da više diže, laže (bar većina) a i nama naturalcima bi trebao biti cilj ili više dignuti iz treninga u trening ili napravit više ponavljanja, promjena tempa dizanja... tj. progresivni overload


                          nađi neki klasični powerlifting program (npr. wendler 5/3/1) i uz dobru prehranu bi trebalo bit napretka


                          120 kg u benču sam i ja mogao dignuti (ali prije nekih 2 mjeseca) kad sam na masi bio, a radio sam po PHAT programu ( uz progressive overolad, naravno)
                          jedva čekam masu opet, mislim da ću i ja krenuti s nekim powerlifting programom ili nešto slično bar jedva čekam!!!
                          sad mi se jos jedan clan raspitivao za strength trening...


                          sta mislite da s ovim krenemo uskoro kad povecamo kalorijski unos- krenemo na masu

                          http://forum.bodybuilding.com/showth...hp?t=155460263

                          samo bih ja odradio sa sumo deadliftovima

                          ali uglavnom progresija bi trebala biti 60 kg na mrtvom i cucnju i 30 na bench i OHP




                          ima dobrovoljaca, neki threesome ili foursome ??
















                          ??????????????????


                          FUAAARRRRKKKKKKKK zamisli prije sljedece defke odradim neki DL sa 270 kg
                          Last edited by TripleZ; 31-07-13, 01:33.
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • #28
                            Re: Slab sam u Benchu!?

                            Originally posted by Norco View Post

                            Mogu krenuti sa nekim programom, ali za powerlifting natjecanja mi je bitno da podignem što više i da što brže napredujem.

                            pa bas onda i trebas krenuti....i to ti je dobra varijanta sa granicnima jer mozes napraviti pauzu, a za natjecanje se radi samo paused bench press
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • #29
                              Re: Slab sam u Benchu!?

                              Originally posted by TripleZ View Post
                              sad mi se jos jedan clan raspitivao za strength trening...


                              sta mislite da s ovim krenemo uskoro kad povecamo kalorijski unos- krenemo na masu

                              http://forum.bodybuilding.com/showth...hp?t=155460263

                              samo bih ja odradio sa sumo deadliftovima

                              ali uglavnom progresija bi trebala biti 60 kg na mrtvom i cucnju i 30 na bench i OHP




                              ima dobrovoljaca, neki threesome ili foursome ??



                              ??????????????????


                              FUAAARRRRKKKKKKKK zamisli prije sljedece defke odradim neki DL sa 270 kg

                              računaj na mene, ali ne znam još kad bi mogao krenuti s tim
                              svejedno sam mislio radit 5/3/1 kad krenem na masu novu, a ovo samo može bit dobar poticaj i zdrava konkurencija

                              tako da, ja jedva čekam
                              The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                              Fak me, right?

                              Comment


                              • #30
                                Re: Slab sam u Benchu!?

                                Originally posted by Viper View Post
                                Ako je po tvom svaki trening dodati bar mao tereta za godinu bi onda 100 kg bez problema u serijama. To uopste nije lagano druze samo neki punmp da osjetim. Uzmem tezinu sa kojom mogu da kontrolisem i da pravim minimum 6 ponavljanja. Po mom misljenju je dovoljno za godinu preci sa 60 na 75 kg sa istim brojem povaljanja da bi se konstanto napredovalo. Znm ljude sto treniraju moje godiste 16 god tezina ga kontrolise ali neka hoce od da dodaje svaki trening ili svaki drugi. Zato prsa ko smirg papir. Tako da tezine povecavam ali ne povecam previse. Povecam jednostavno kad osjetim da sa tom tezinom mi treba vise od 10 ponavljanja da dodjem do zokaza npr. Ali tako mi je sa benchom i potiskom sa cela najvise.
                                naravno poslije svakog treninga prsa sutradan ujutro upala koja traje 2-3 dana.
                                Za početnika, dodavanje 10 kg na radnu seriju benča godišnje je katastrofalno. Ne forsiraš se dovoljno, a čini mi se ni da ti prehrana nije sređena.

                                Da odgovorim thread starteru:
                                Slab si na benchu jer si početnik i jer si slab u svemu. Mišići su ti se tek počeli razvijat u pubertetu i nisi nikad prije iša u teretanu. Hrani se dobro, nemoj pretjerivat sa prsima, radi cijelo tijelo, drži se osnovnih vježbi i napredak neće izostat.

                                Kad sam tek počea trenirat, i ja sam diza slično, al dodava bi po 5 kg tjedno na 1RM prvih mjeseci treninga.

                                Comment

                                Working...
                                X