Announcement

Collapse
No announcement yet.

Slab sam u Benchu!?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Slab sam u Benchu!?

    Pozz ljudi!
    dakle ovako u teretani sam nekih 3 mj. sad vec nesto znam o teretani al jedno mi nije jasno zasto na bench press-u nemogu dici vise od 40kg?? kada npr. stavim 42,5 i nemogu podici! ako neko zna koje bi vjezbe bilo dobro raditi za povecanje snage il sl. molim da mi napise.
    it NEVER get easier you just get STRONGER

  • #2
    Re: Slab sam u Benchu!?

    s vremenon ces moc dizat vise i vise samo radi bench , meni je frend dizao 30kg sad dize po 60
    IF YOU GIVE A FUCK OF WHAT PEOPLE THINK YOU'RE NOT GOING TO GET ANYWHERE !

    Comment


    • #3
      Re: Slab sam u Benchu!?

      u teretani budi najpametniji a ne najjaci
      moras pocet jest, i ne trenirat svaki dan prsa, i dan prije prsa npr ramena i triceps radi 3 radne heavy serije bench presa 5-6 ponavljanja sam
      ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
      Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

      Comment


      • #4
        Re: Slab sam u Benchu!?

        Polako tek si krenuo.... Iako čisto sumnjam, ali da te pitam pošto veliš da si slab u benchu, jesi li puno jači na deadliftu i squatu? Osobno sam jako slab na benchu (60kg), dok su mi dead (115kg) i squat (2x85kg) sasvim OK, za moju kilažu.

        Comment


        • #5
          Re: Slab sam u Benchu!?

          Originally posted by 50-kilas View Post
          Polako tek si krenuo.... Iako čisto sumnjam, ali da te pitam pošto veliš da si slab u benchu, jesi li puno jači na deadliftu i squatu? Osobno sam jako slab na benchu (60kg), dok su mi dead (115kg) i squat (2x85kg) sasvim OK, za moju kilažu.
          ne radim jos deadlift jer imam tek 16 god. a trener mi je preporucio dok se malo "izjacam" da onda mogu pocet, a squat dizem 20kg to sam isto tek sad poceo raditi..
          it NEVER get easier you just get STRONGER

          Comment


          • #6
            Re: Slab sam u Benchu!?

            Originally posted by FriZZyCRO View Post
            ne radim jos deadlift jer imam tek 16 god. a trener mi je preporucio dok se malo "izjacam" da onda mogu pocet, a squat dizem 20kg to sam isto tek sad poceo raditi..
            Ma ja slabo gledam tu kilazu ali masu imam za i vecu kilazu. bench serije sa po 65-70, cucanj 70 kg 5 puta. I nije mi puno u interesu da pojacavm kilaze. Pojacam ono pomalo da se osjeti da je teze za pola godine pojacam na bench mozda 5-10 kg

            Comment


            • #7
              Re: Slab sam u Benchu!?

              FriZZyCRO ne opterecuj se kilazom koju dizes nego gledaj za izvodis pravilno , vremenom ces ojacati radi cucanj i mrtvo dizanje jer ces dobiti dosta na snazi ali obrati paznju da dobro jedes , ja sam u pocetku dizao 30 jedva a sad posle 2 mjeseca 50 mogu 4 ponavljanja msm to je za moju kilazu ok, mozda je problem ako radis bench kao poslednju vjezbu na treningu pa su ti misici umorni i ne mozes bas najbolje dizat ja radim prvo malo razvlacenje da se zagrijem negdje oko 2 serije i onda udarim bench prvo 50 pa 45 pa 35 pa 30 uvijek po 10 ponavljanja to mi je otkaz da neko ne pomisli da se ogranicavam , desavalo mi se da toliko pogodim grudi i kad radim bench zadnju vjezbu da ne mogu ni 20 kg dignut, meni grudi omiljeni trening tu se maximalno koncentrisem.

              Comment


              • #8
                Re: Slab sam u Benchu!?

                Originally posted by Viper View Post
                Ma ja slabo gledam tu kilazu ali masu imam za i vecu kilazu. bench serije sa po 65-70, cucanj 70 kg 5 puta. I nije mi puno u interesu da pojacavm kilaze. Pojacam ono pomalo da se osjeti da je teze za pola godine pojacam na bench mozda 5-10 kg
                pa prijatelju tako se ne napreduje , s takvim razmisljanjem , znaci uradis lagano u radnim serijama samo neki pump osjetis, a vlakna ti ostaju "netaknuta" svaki trening bi trebao povecavati nesto, dodavati na svoju rutinu, za napredak, ako uvjek radis isto dobijat ces isto
                a to masa za kilazu na bench, ne mora da znaci, uzimam primjer 2 tipa u teretani kod mene ovde, jedan ima 110 kg, 185 cm , ruka preko 50 cm i izbacuje 130 kg na bench u serijama,a drugi ima 78 kg i 170 cm i izbacuje u serijama 120 kg to je sve individualno
                ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                Comment


                • #9
                  Re: Slab sam u Benchu!?

                  Originally posted by SemaMare View Post
                  pa prijatelju tako se ne napreduje , s takvim razmisljanjem , znaci uradis lagano u radnim serijama samo neki pump osjetis, a vlakna ti ostaju "netaknuta" svaki trening bi trebao povecavati nesto, dodavati na svoju rutinu, za napredak, ako uvjek radis isto dobijat ces isto
                  a to masa za kilazu na bench, ne mora da znaci, uzimam primjer 2 tipa u teretani kod mene ovde, jedan ima 110 kg, 185 cm , ruka preko 50 cm i izbacuje 130 kg na bench u serijama,a drugi ima 78 kg i 170 cm i izbacuje u serijama 120 kg to je sve individualno
                  Ako je po tvom svaki trening dodati bar mao tereta za godinu bi onda 100 kg bez problema u serijama. To uopste nije lagano druze samo neki punmp da osjetim. Uzmem tezinu sa kojom mogu da kontrolisem i da pravim minimum 6 ponavljanja. Po mom misljenju je dovoljno za godinu preci sa 60 na 75 kg sa istim brojem povaljanja da bi se konstanto napredovalo. Znm ljude sto treniraju moje godiste 16 god tezina ga kontrolise ali neka hoce od da dodaje svaki trening ili svaki drugi. Zato prsa ko smirg papir. Tako da tezine povecavam ali ne povecam previse. Povecam jednostavno kad osjetim da sa tom tezinom mi treba vise od 10 ponavljanja da dodjem do zokaza npr. Ali tako mi je sa benchom i potiskom sa cela najvise.
                  naravno poslije svakog treninga prsa sutradan ujutro upala koja traje 2-3 dana.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Slab sam u Benchu!?

                    Originally posted by SemaMare View Post
                    pa prijatelju tako se ne napreduje , s takvim razmisljanjem , znaci uradis lagano u radnim serijama samo neki pump osjetis, a vlakna ti ostaju "netaknuta" svaki trening bi trebao povecavati nesto, dodavati na svoju rutinu, za napredak, ako uvjek radis isto dobijat ces isto
                    a to masa za kilazu na bench, ne mora da znaci, uzimam primjer 2 tipa u teretani kod mene ovde, jedan ima 110 kg, 185 cm , ruka preko 50 cm i izbacuje 130 kg na bench u serijama,a drugi ima 78 kg i 170 cm i izbacuje u serijama 120 kg to je sve individualno
                    a i inace bench ne radim cesto vise forsiram kosi.
                    Ali rezltata itekako ima.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Slab sam u Benchu!?

                      ja imam 60kg i visok sam 175cm kolko bi mi bilo najvise da mogu podici u benchu za svoju tezinu?
                      it NEVER get easier you just get STRONGER

                      Comment


                      • #12
                        Re: Slab sam u Benchu!?

                        Originally posted by FriZZyCRO View Post
                        ja imam 60kg i visok sam 175cm kolko bi mi bilo najvise da mogu podici u benchu za svoju tezinu?
                        Mislim da ce ti vecina s foruma otkucati da nema odredjene granice... Koliko razvijes snagu toliko dizes mada ne bi trebao koristiti bench kao mjerilo snage.. Trebas biti jak na svim vjezbama ali da se pravilno izvode. Ego ostaje kuci
                        If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Slab sam u Benchu!?

                          pocnes jest ko manijak.

                          naucis savrsenu tehniku ( youtube- so you think you can bench press )


                          i radis neki powerlifterski program, i kroz godinu dvije ce ti liftovi biti zavidni, i onda se okrenes BB i rasturas.
                          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                          Youtube:

                          Primjer treninga snage/hipertrofije
                          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                          Sve o prehrani
                          Sve o treningu

                          Comment


                          • #14
                            Re: Slab sam u Benchu!?

                            Kad radim bench iman osićaj kao da ne pogađam prsa, da li se to kome od vas dešavalo? Može biti da grišin, jer san početnik, ali iman takav osićaj.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Slab sam u Benchu!?

                              bench...ok rade prsa, ali rade i tricepsi mnogo, ramena.... ovisi i o tehnici...

                              flyevi za prsa...
                              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                              Youtube:

                              Primjer treninga snage/hipertrofije
                              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                              Sve o prehrani
                              Sve o treningu

                              Comment

                              Working...
                              X