Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tehnika izvođenja vježbi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tehnika izvođenja vježbi

    Iako sam se pretežito bazirao na "osjećaju", dali netko možda zna nešto više oko vremena izvođenja pokreta.
    Primjerice

    1 - 0 - 1, 1 - 1 - 1 ili 1 - 0 - 4

    Varijacije na ovu temu- kada je u cilju masa kako izvoditi, kako izvoditi kada je u cilju snaga i sl.... Obično sam navikao raditi vježbe na ovaj način 1 - 1 - 3.
    E sad, kada bi se radilo sporo i negativni i pozitivni pokret uz zadržavanje, čini mi se da bi povoljnije utjecalo na masu, jer se stvara više opterećenja na mišićna vlakna. Dok neki zagovaraju pristup ekslozivnijeg pozitivnog pokreta i sporijeg negativnog pokreta bez zadržavanja.

    Postoji li neki članak o ovome? Bez obzira na članak svako mišljenje je dobrodošlo.

  • #2
    Re: Tehnika izvođenja vježbi

    Po meni je bolje dizati brže a spuštati sporije. Evo našao sam jedan članak, ima ih još samo treba malo potražiti:

    http://www.building-body.com/Tri-raz...splozivno.html
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Tehnika izvođenja vježbi

      Originally posted by Dojchin View Post
      Iako sam se pretežito bazirao na "osjećaju", dali netko možda zna nešto više oko vremena izvođenja pokreta.
      Primjerice

      1 - 0 - 1, 1 - 1 - 1 ili 1 - 0 - 4

      Varijacije na ovu temu- kada je u cilju masa kako izvoditi, kako izvoditi kada je u cilju snaga i sl.... Obično sam navikao raditi vježbe na ovaj način 1 - 1 - 3.
      E sad, kada bi se radilo sporo i negativni i pozitivni pokret uz zadržavanje, čini mi se da bi povoljnije utjecalo na masu, jer se stvara više opterećenja na mišićna vlakna. Dok neki zagovaraju pristup ekslozivnijeg pozitivnog pokreta i sporijeg negativnog pokreta bez zadržavanja.

      Postoji li neki članak o ovome? Bez obzira na članak svako mišljenje je dobrodošlo.
      Pa ekscentrična kontrakcija više kida vlakna od koncentrične, međutim, to ne znači da treba spuštat 5 sekunda. Negativni dio definitivno treba bit kontroliran, ali ne prespor jer će konačan rad bit manji zbog umora. Također, za pojedine vježbe, važno je iskoristit stretch refleks mišića, šta znači da se mišić pri naglom istezanju naglo stegne, šta nam daje određeni ''boost'' za pozitivni dio ponavljanja.
      Kao što je kelly reka - što explozivniji pozitivan dio (makar to trajalo 10 sek, bitno je nastojat podić šta brže kako bi se aktiviralo šta više vlakana, naročito brzih) i kontrolirani, ali ne prespori negativni dio ponavljanja.

      Comment

      Working...
      X