Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ima li potrebe nakon izvođenja čučnja ići na legpress? I koliko je uopće efektna sprava?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ima li potrebe nakon izvođenja čučnja ići na legpress? I koliko je uopće efektna sprava?

    Vaše mišljenje- ima li potrebe nakon izvođenja čučnja ići na legpress? I koliko je uopće efektna sprava sama po sebi? Inače,momci su mi navalili 95kg na presu pa me zanima je li to malo previše s obzirom da sam žešći početnik sa 62kg? Jedni tvrde da je bolje napravit par ponavljanja po seriji s većom kilažom,dok drugi da je poprilično opasno s obzirom na to da sam žena (???)

    Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
    Parce mihi, Domine, quia Dalmata sum

  • #2
    Re: Je li ipak previše za početak?

    Prednost leg pressa je što širenjem i skupljanjem nogu, kao i višom ili nižom pozicijom stopala možeš gađati mišiće koje želiš.
    Ako si početnik mislim da nemaš potrebe ići nakon čučnjeva na leg press, čučanj je sasvim dovoljan za početnike.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Je li ipak previše za početak?

      Zahvaljujem

      Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
      Parce mihi, Domine, quia Dalmata sum

      Comment


      • #4
        Re: Je li ipak previše za početak?

        Originally posted by kelly View Post
        Prednost leg pressa je što širenjem i skupljanjem nogu, kao i višom ili nižom pozicijom stopala možeš gađati mišiće koje želiš.
        Ako si početnik mislim da nemaš potrebe ići nakon čučnjeva na leg press, čučanj je sasvim dovoljan za početnike.
        jel mos ovo malo pojasnit. il vridi ista analogija ka za cucanj šta se tice vise naprid postavljenih nogu il nazad.
        sta je sa širinon?
        ISUS PAPA KRŠČANIN !!!

        Comment


        • #5
          Re: Je li ipak previše za početak?

          Skupljene noge više gađaju vanjske mišiće a raširene noge unutarnje.
          Što su noge više, više se gađa gluteus i zadnja loža, što su noge niže više se gađaju kvadovi.
          Ali opet kažem za početnike su čučnjevi sasvim dovoljni.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Je li ipak previše za početak?

            kod leg pressa za razliku od cucnjeva mozes izbaciti faktor ravnoteze i stabilnosti...ajd na cucnju skupi noge i stavi ih ispred sebe pol metra sa 200 kg na sebi..
            Do Whatever the Fuck You Wanna Do

            progressive overload, squat, deadlift, bench press.
            kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

            Youtube:

            Primjer treninga snage/hipertrofije
            Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
            Sve o prehrani
            Sve o treningu

            Comment


            • #7
              Re: Je li ipak previše za početak?

              Onaj osnovni 5/3/1 program u sebi navodi leg press kao vježbu nakon čučnja. :P
              Originally posted by magarac
              pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
              dzaba mu sve

              Comment


              • #8
                Re: Je li ipak previše za početak?

                Moze se radit cucanj sa skupljenim nogama na smith masini, tu ti sprava omogucava ravnotezu ,ja osobno nakon cucnja radim leg press sa usko pozicioniranim nogama upravo zbog toga da vise pogodim vanjski dio kvadricepsa

                Sent from my HTC One using Tapatalk
                https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                http://instagram.com/dinc_94
                http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                myprotein code: MP24017174

                Comment


                • #9
                  Re: Je li ipak previše za početak?

                  Leg press kod početnika može ići iza čučnja, ali nikako bez slobodnog čučnja, jer on razvija i stabilizatore i osjećaj za ravnotežu itd.
                  Ista stvar sa smithom.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Je li ipak previše za početak?

                    Ako te jutri budu boljeli mišići, znači da si danas pretjerala.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Je li ipak previše za početak?

                      daj ti zenska uzmi i citaj, citaj sto vise, nemoj slusati svakoga po teretani, 10 momaka = 100 prica

                      inace, nema odg na tvoje pitanje, sama gledas koliko ti pase tezine itd, a i to nakon cucnja presicu, hell yeah, zasto da ne, ja tako radim kad radim noge i jos mnogo vise

                      a inace, mislim da bi trebalo da uzmes neki pocetnicki fullbody program
                      ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

                      "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

                      Comment


                      • #12
                        Re: Je li ipak previše za početak?

                        Originally posted by Fenomeno View Post
                        Ako te jutri budu boljeli mišići, znači da si danas pretjerala.
                        Ne mora znaciti ako ima upalu da je pretjerala, pogotvo ne blazu.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Je li ipak previše za početak?

                          Originally posted by Anđela View Post
                          Vaše mišljenje- ima li potrebe nakon izvođenja čučnja ići na legpress? I koliko je uopće efektna sprava sama po sebi? Inače,momci su mi navalili 95kg na presu pa me zanima je li to malo previše s obzirom da sam žešći početnik sa 62kg? Jedni tvrde da je bolje napravit par ponavljanja po seriji s većom kilažom,dok drugi da je poprilično opasno s obzirom na to da sam žena (???)

                          Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
                          Naravno da je previse. Nemoj kao pocetnik nabijat kilazu na spravama. Nema veze jesi li zena ili ne.

                          Ja osobono legpress radim vec dugo vremena, treniram dva tjedna lagano, s manjom kilazom, ali puno ponavljanja, dok mi je treci tjedan obrnuto, velika kilaza s malim brojem ponavljanja i tako u krug.
                          Tebi kao pocetniku nema smisla raditi legpress nakon cucnja jer je to previse.
                          Last edited by Premium.Better; 01-12-13, 20:22.
                          I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                          ----------------------------------------------------------------
                          Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                          Comment


                          • #14
                            Re: Je li ipak previše za početak?

                            Šta onda početniku je dovoljno samo čučanj za noge od ovih zahtjevnijih vježbi (ne računam eksktenziju itd) ?

                            Što je s prednjim čučnjem?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Je li ipak previše za početak?

                              Tesko da ekstenzija spada u skupinu zahtjevnijih vjezbi. Mozda u slucaju da imas hemeroide...

                              Sve ovisi koliko ces serija straznjeg cucnja odradit. Ako ides na 9-10, mos doma posli toga bez greske.
                              Ako ces odradit 3-4 odradis jos FSQ i RDLa malo i aj bok.

                              Edit: Druga varijanta je naravno da nakon par serija cucnja ides drkeljat po spravama. Jedan primjer iz jokera, sprave za noge koristin samo za list, i konkretno radia san list na hack squat spravi. I dolazi jedan momak, ka trening nogu ima. I pita koliko jos iman. Da je neka cura ili neki totalni noob, maka bi se, al lik non stop prica o nekim proteinima, biftecima, cudima a par miseci nikako da napreduje. I namjerno kazen da iman jos 10 minuta u nadi da ce on otic radit cucanj(prije toga je radia neke halfsquats na smithu.). Umisto da ode radit nesto drugo, on je 10 minuta ceka da se maknemo ja i prika i onda nastavia svoj jebacki trening nogu. Pa eto, probaj me razumit sta necu uopce pokusavat dijelit savjete o ulozi sprava u treningu nogu...
                              Last edited by Maximus1950; 02-12-13, 20:45.

                              Comment

                              Working...
                              X