Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vjezbe i prehrana za pocetnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vjezbe i prehrana za pocetnika

    Ovako, imam 15 ipo godina, 68 kila i visok sam 183 cm. Zelim poceti sa teretanom da se bavim necim, to me zanima dosta vise nego nogomet, rukomet ili tako neki sport. Tako da ako budem iso zelim i radit pravilno sa koliko toliko pravilnom prehranom (da nije jako stroga). Zelim se udebljat tj, dobiti na masi, nije mi zurba da sad zelim u 2-3 mjeseca postici neki veliki napredak ili tako nesto, neka ide polako ali sigurno. Ako mi netko moze reci kakve proteine kupit, sastavit neku prehranu i plan rada ako ima volje i zelje. Hvala unaprijed!
    "Blood, sweat & respect. First two you give, last one you earn" -Dwayne "The Rock" Johnson

  • #2
    Re: Vjezbe i prehrana za pocetnika

    Originally posted by Markan031 View Post
    Ovako, imam 15 ipo godina, 68 kila i visok sam 183 cm. Zelim poceti sa teretanom da se bavim necim, to me zanima dosta vise nego nogomet, rukomet ili tako neki sport. Tako da ako budem iso zelim i radit pravilno sa koliko toliko pravilnom prehranom (da nije jako stroga). Zelim se udebljat tj, dobiti na masi, nije mi zurba da sad zelim u 2-3 mjeseca postici neki veliki napredak ili tako nesto, neka ide polako ali sigurno. Ako mi netko moze reci kakve proteine kupit, sastavit neku prehranu i plan rada ako ima volje i zelje. Hvala unaprijed!
    citaj po forumu stare teme, trening, prehrana itd, pa provaj sam da nesto slozis kad naucis osnove, onda to sto sastavis predstavi ode, pa ce ti neko od iskusnijih ispravit sto nevalja, nemoj ocekivat da ce neko sve odradit umisto tebe besplatno

    Comment


    • #3
      Re: Vjezbe i prehrana za pocetnika

      To sam zaboravio dodati xD
      Citao sam i sastavio nesto samo nemam neke vjere u to jer sam neiskusan.

      Raspored vježbanja
      Ponedeljak: Prsa / Triceps
      Utorak: Leđa / Biceps
      Srijeda: Odmor
      Četvrtak: Noge
      Petak: Odmor
      Subota: Ramena / Listovi
      Nedelja: Odmor

      Prehrana (cito sam po forumu kako treba racunat pa sam ovako izracuno odprilike)
      Bjelančevine - oko 140 g = Riba, pileca prsa, govedina, jaja, mlijecni proizvodi
      Ugljikohidrati - oko 350 g = Kruh, tijesto, zobene pahuljice i kaša, grah, voće povrće
      Masti - 5-20 % prehrane = Maslac od kikirikija, morska riba, maslinovo ulje
      Kalorije - oko 2700 g
      5 – 8 puta na dan jesti po 300-400 kalorija
      Shake od 20 g bjelančevina prije i poslje treninga.

      A plan prehrane, sta jesti kada i kako to ne razumijem pa ako moze barem neka tema o tome a ovo gore ak valja sta ispravite ako nevalja nista ne znam sta onda
      "Blood, sweat & respect. First two you give, last one you earn" -Dwayne "The Rock" Johnson

      Comment


      • #4
        Re: Vjezbe i prehrana za pocetnika

        Originally posted by Markan031 View Post
        To sam zaboravio dodati xD
        Citao sam i sastavio nesto samo nemam neke vjere u to jer sam neiskusan.

        Raspored vježbanja
        Ponedeljak: Prsa / Triceps
        Utorak: Leđa / Biceps
        Srijeda: Odmor
        Četvrtak: Noge
        Petak: Odmor
        Subota: Ramena / Listovi
        Nedelja: Odmor

        Prehrana (cito sam po forumu kako treba racunat pa sam ovako izracuno odprilike)
        Bjelančevine - oko 140 g = Riba, pileca prsa, govedina, jaja, mlijecni proizvodi
        Ugljikohidrati - oko 350 g = Kruh, tijesto, zobene pahuljice i kaša, grah, voće povrće
        Masti - 5-20 % prehrane = Maslac od kikirikija, morska riba, maslinovo ulje
        Kalorije - oko 2700 g
        5 – 8 puta na dan jesti po 300-400 kalorija
        Shake od 20 g bjelančevina prije i poslje treninga.

        A plan prehrane, sta jesti kada i kako to ne razumijem pa ako moze barem neka tema o tome a ovo gore ak valja sta ispravite ako nevalja nista ne znam sta onda
        Dobro je to zamisljeno, u ugljikohidratima mi ovaj kruh bode oci, zaobidi ga ako mozes, ako ne snita bijelog kruha iza treninga uz sejk, inace u svakom kruhu iz pekara ima neki postotak bijelog brasna, zato se baziri na bb namirnicama. Sto se tice rasporeda prehrane, pa opet klasika, ujutro izvor proteina jaja ili whey, od ugljikohidrata zobene, uz jutarnji obrok pozeljno konzumirat multivitamin, sljedeci obrok riza,tijesto ili krumpir kao ugljikohidrat, od proteina bilo sto od onoga gore sto si nabroja, samo pazi da uz ugljikohidrate konzumiras sto je moguce manje masti, dok za jutarnji obrok je pozeljno konzumirat sve makoronutrijente, zato jedi cijela jaja, prije treninga obrok ja bi isa klasika ko i drugi obrok samo mozes ubacit komad nekog voca da ti posluzi kao gorivo, iza treninga sejk, uru nakon sejka klasika obrok riza+piletina ili neki drugi izvor proteina, i obrok prije spavanja proteini + masti, moze posni sir i saka badema,oraha ili malo maslinovog ulja, moze i laneno ulje... to bi ti bilo to, eat, sleep, train

        Comment


        • #5
          Re: Vjezbe i prehrana za pocetnika

          Originally posted by gigi01 View Post
          Dobro je to zamisljeno, u ugljikohidratima mi ovaj kruh bode oci, zaobidi ga ako mozes, ako ne snita bijelog kruha iza treninga uz sejk, inace u svakom kruhu iz pekara ima neki postotak bijelog brasna, zato se baziri na bb namirnicama. Sto se tice rasporeda prehrane, pa opet klasika, ujutro izvor proteina jaja ili whey, od ugljikohidrata zobene, uz jutarnji obrok pozeljno konzumirat multivitamin, sljedeci obrok riza,tijesto ili krumpir kao ugljikohidrat, od proteina bilo sto od onoga gore sto si nabroja, samo pazi da uz ugljikohidrate konzumiras sto je moguce manje masti, dok za jutarnji obrok je pozeljno konzumirat sve makoronutrijente, zato jedi cijela jaja, prije treninga obrok ja bi isa klasika ko i drugi obrok samo mozes ubacit komad nekog voca da ti posluzi kao gorivo, iza treninga sejk, uru nakon sejka klasika obrok riza+piletina ili neki drugi izvor proteina, i obrok prije spavanja proteini + masti, moze posni sir i saka badema,oraha ili malo maslinovog ulja, moze i laneno ulje... to bi ti bilo to, eat, sleep, train
          E stvarno hvala puno si mi pomogo.
          Respect na trudu za pomaganje i toliko pisanja iako se nepoznamo!
          "Blood, sweat & respect. First two you give, last one you earn" -Dwayne "The Rock" Johnson

          Comment


          • #6
            Re: Vjezbe i prehrana za pocetnika

            http://www.building-body.com/forum/t...%A0to-da-jedem
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Vjezbe i prehrana za pocetnika

              Hi Markan!
              I think you should join the gym after the 18 years. 15 years is too early to start the weight exercises.
              Now you should do some outdoor cardio exercises or sports activities etc. and take healthy and balanced diet to maintain a healthy body weight.
              adamprowse personal trainer

              Adam Prowse Personal Trainer,
              2/539 High Street Maitland,
              New South Wales 2320, Australia

              Comment


              • #8
                Re: Vjezbe i prehrana za pocetnika

                Originally posted by Conroy View Post
                Hi Markan!
                I think you should join the gym after the 18 years. 15 years is too early to start the weight exercises.
                Now you should do some outdoor cardio exercises or sports activities etc. and take healthy and balanced diet to maintain a healthy body weight.
                Any comment?
                adamprowse personal trainer

                Adam Prowse Personal Trainer,
                2/539 High Street Maitland,
                New South Wales 2320, Australia

                Comment


                • #9
                  Re: Vjezbe i prehrana za pocetnika

                  Its to early for us...
                  Pivo za masu, rakija za defku...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Vjezbe i prehrana za pocetnika

                    No hablo ingles.

                    Comment

                    Working...
                    X