Announcement

Collapse
No announcement yet.

Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

    Zdravo, novi sam na forumu pa se izvinjavam ako sam promasio forum..

    Dakle da odmah predjem na stvar:

    Poceo sam da radim "na sebi" prije nekih 20ak dana, posto mi se ne ide u teretanu, odlucio sam da radim kod kuce bez tegova i ostalih sprava, tacnije imam jedne bucice od 5kg i od 8/10.. sto je ok za arm build(nadam se?).

    Moj plan:

    Posto sam prvih 7 dana odradio solidno, dobio sam neke kondicije da mogu da uradim par serija vjezbi a da se ne umorim previse pa sam malo i pojacao sa radom.

    E sad zanima me da li je sa ovim vjezbama koje cu navesti ispod moguce postici nesto ovako: http://www.bodybuilding.com/fun/imag...ce2007auga.jpg , znaci nista preterano, solidno da se ljeti ne stidim skinuti na bazenima i slicno..

    - Sklekovi, znaci par vrsta(diamond, tap, sa vise rasirenim rukama i td..), 10 ponavljanja
    - Trbusnjaci, 20/30 ponavljanja
    - Propadanja 10 ponavljanja
    - Dizanje bucica od 5kg(tj vjezbe za biceps)
    - Cucnjevi sa rukam na potiljku, 20x

    Zadnjih 10 dana radim po ovom planu: http://imgur.com/gallery/FkVrO da li je ovo solidno ili bi trebao sta promjenuti?


    5 ili 6 dana radim ujutro i navece prije spavanja, a nedelju odmaram, da li je to premalo odmora?

    Visok sam 175 i imam 63kg, znam da trebam da dodam jos bar 10ak kilograma, ali i na tome radim..

    Posto sam jos pocetnik, bilo kakvi savjeti, predlozi, planovi i ostalo su veoma dobrodosli, nadam se da ce mi bar neko pomoci. Hvala puno svima

    Evo, samo jos da se nadovezem na ovo da ne bi dizao temu ponovo, posto hocu da se udebljam bar 5, 10kg, potrebni su mi savjeti za ishranu, sta jesti i sta ce mi najvise pomoci u dobitku kilograma?
    Don't Stop Tryin'




  • #2
    Re: Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

    http://www.building-body.com/forum/t...%A0to-da-jedem
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

      kad netko kaže da mu se ne ide u teretanu,odmah vidiš da tu nema kruha

      Comment


      • #4
        Re: Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

        To je i meni zapalo za oko...

        I ko sad da se potrudi oko njega i da neki kvalitetan savet?
        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • #5
          Re: Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

          Kazem ne ide mi se u teretanu jer je podaleko od mene, i nemam s cim da idem, da je blize isao bih.
          Don't Stop Tryin'



          Comment


          • #6
            Re: Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

            Originally posted by dekizh View Post
            Posto sam prvih 7 dana odradio solidno, dobio sam neke kondicije da mogu da uradim par serija vjezbi a da se ne umorim previse pa sam malo i pojacao sa radom.
            Ovo je bas kjut. Ti zelis dobit na kilazi, zelis se razvit, ali ne se zelis umorit?
            I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
            ----------------------------------------------------------------
            Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

            Comment


            • #7
              Re: Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

              Ko kaze da se ne zelim umoriti?
              Samo sam to rekao, da mogu da uradim odredjen broj ponavljanja bez da se umorim previse, pa zbog toga sam pojacao malo kao bi se "umorio". Napisao sam to cisto iz toga sto bi mi odmah svi rekli tek si poceo a radis 5 serija i slicno..
              Don't Stop Tryin'



              Comment


              • #8
                Re: Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

                pa uzevši u obzir samo zadnju rečenicu u tvom prvom postu,da se zaključiti da nemaš volje ni čitati a kamoli trenirati.pitaš što treba jesti a forum je krcat informacijama.ne zamjeraj ali ovdje odmah skužimo kome se isplati odgovarati na pitanja,a kome ne.

                Comment


                • #9
                  Re: Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

                  Novi sam na forumu tako da.. a uostalom i ne zanima me sta ti ili bilo ko drugi misli, dok god ja znam da vjezbam i da sam pola gugla procitao, pokusao sam i ovde dobiti koji savjet, ali tipovi poput tebe nazalost odmazu.
                  Don't Stop Tryin'



                  Comment


                  • #10
                    Re: Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

                    Originally posted by dekizh View Post
                    Novi sam na forumu tako da.. a uostalom i ne zanima me sta ti ili bilo ko drugi misli, dok god ja znam da vjezbam i da sam pola gugla procitao, pokusao sam i ovde dobiti koji savjet, ali tipovi poput tebe nazalost odmazu.
                    pročitao si ti moj qrac.da si pročitao pola gugla,nebi postavljao takva pitanja.i djeca u vrtiću već znaju što treba jesti za povećanje mišićne mase.ali tipovi poput tebe za sve imaju neki izgovor i upadaju na forum samo da bi živcirali ostale.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

                      Pocinjem lagano shvacati stariju ekipu na forumu kad su u pitanju pocetnici i zasto su nekad "grubi". I ja sam pocetnik ali sam i prije registracije ovde na forum bar 2-3 dana samo citao clanke i probao upiti sto vise znanja, al vidim da sam jedan od rijetkih jer ljudi otvaraju teme za pitanja koja su odgovorena u mojih prvih sat - dva citanja i ucenja. Svi bi da im se sve napise posebno za njih.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

                        Društvo, nema vrijeđanja.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #13
                          Re: Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

                          Ukratko...

                          Napisao si da se zelis udebljati - digni UH, znaci tijesto, riza, krumpir, mesina, riba, konzumiraj voce, posni sir .... Moras biti u suficitu, ali moras izračunati koliko ti treba dnevno kcal-a da bi znao...
                          "Eat. Lift. Misc. Sleep. Repeat"
                          --> DEADLIFT = 185 || BENCH = 140 || <--

                          Comment


                          • #14
                            Re: Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

                            Nov si na forumu,nov si u vjezbanju tako da ti i nije za zamjerit
                            Kao pocetnik trebas shvatit da ti je bez prehrane sve uzalud.
                            Nedjeljom samo odmaras sto je premalo i nastavis li tako neces puno napredovati.
                            Zato ti preporucujem da radis npr.

                            (posto radis doma primoran si usredotociti se na bodyweight vjezbe)

                            PON: Leđa,biceps (prvo radis leđa,pa onda biceps) Pocnes sa zgibovima recimo 4-5 serija,pa nakon toga leđnjake i onda odradis biceps sa bucicama tim koje imas ili mozes i zgibove ali sa pothvatom onda.

                            UTO: Odmor!

                            SRI: Prsa,triceps (prvo prsa,pa onda triceps) Pocnes sa sirokim sklekovima,pa propadanja isto po 4,5 serija,ne vise od tog! Za triceps isto propadanja,ali na klupi i iza toga uske sklekove ili diamond...Kako ti god odgovara

                            ČET: Odmor!

                            PET:Ramena,noge Za ramena mozes raditi potisak sa tim bucicama i lateralno dizanje,uglavnom mozes pogoditi sve tri glave al to malo proguglaj da ti ne pisem sve Za noge nek ti cucanj bude na prvom mjestu,ubaci i iskorake sa opterecenjem.

                            Vrlo bitna stvar koju vecina pocetnika zanemariva je kontrolirano i lagano izvođenje ponavljanja. Nemoj sad npr. raditi 50 ponavljanja sklekova u seriji jer mislis da ces tako napumpati misice odmah. Zaboravi to,radi sve lagano. Spustaj se 3 sekunde,zadrzi 1 sekundu u donjem polozaju i digni se u jednoj sekundi. Pravi uglavnom od 8-15 ponavljanja. Jos jednom govorim-KONTROLIRANO IZVOĐENJE!!


                            Sto se prehrane tice moras znati da ima prehrana za masu i definiciju,nemoj slucajno misliti da postoje treninzi za masu i definiciju haha :P

                            Ti naravno trebas masu. Kao sto je forumas prije mene napisao,ako oces povecat kilazu i napredovati moras biti u suficitu.
                            Znaci kalorijski suficit obavezan. Ugljikohidrati su na masi jakooo vazni! Proteine uglavnom unosi 1-1.5g/kg.

                            Proteinske namirnice su ti: Jaja,piletina,puretina,tuna,posni sir,kikiriki,sjemenke i tako...
                            Ugljikohidrati:Riza,krumpir,bilo koja tjestenina,zobene ili kukuruzne pahuljice...
                            Masti: Maslinovo ulje,orasasti plodovi...
                            "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

                            "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

                            Comment


                            • #15
                              Re: Početnik sam, trebam savjet(u vezi vjezbi i plana)

                              Originally posted by grmi View Post
                              Ukratko...

                              Napisao si da se zelis udebljati - digni UH, znaci tijesto, riza, krumpir, mesina, riba, konzumiraj voce, posni sir .... Moras biti u suficitu, ali moras izračunati koliko ti treba dnevno kcal-a da bi znao...
                              ^ Unosi vise nego trosis.

                              U prijevodu, jedi ko manijak.

                              Comment

                              Working...
                              X