Announcement

Collapse
No announcement yet.

Potreban mi je savjet u vezi izvodjenja vjezbi.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Potreban mi je savjet u vezi izvodjenja vjezbi.

    Pozdrav. Posto nisam vise u stanju da tucem jake treninge i gazim bas bas velike tezine, moram da odlucim sta u sledecem koraku da radim. Nije mi cilj da budem kao tenk,samo lepo gradjen,atletski. Posto ne smijem da se cimam, i da gruvam bas velike tezine, kako da izvodim vjezbe a da imaju dobar uticaj na misic? Da li da stavljam tezine koje mogu u predzadnjoj seriji max 4-5 puta dici,ali da to bude prilikom spustanja 1-2 sek. zadrzavanja,i onda izbacaj(npr. kod bendza).
    Takodje sam na sebi primetio da ako vjezbe radim sto sporije, misici se bolje popune,popune se neke "rupe" koje nisu dok sam radio sa brzim pokretima(kako se to inace radi ko radi za masu).
    Cisto malo da se informisem,svakako cu ja to sve probati pa cu vidjeti sta mom telu i organizmu najbolje odgovara!
    Pozdrav

  • #2
    Re: Potreban mi je savjet u vezi izvodjenja vjezbi.

    Originally posted by Slavenko View Post
    Pozdrav. Posto nisam vise u stanju da tucem jake treninge i gazim bas bas velike tezine, moram da odlucim sta u sledecem koraku da radim. Nije mi cilj da budem kao tenk,samo lepo gradjen,atletski. Posto ne smijem da se cimam, i da gruvam bas velike tezine, kako da izvodim vjezbe a da imaju dobar uticaj na misic? Da li da stavljam tezine koje mogu u predzadnjoj seriji max 4-5 puta dici,ali da to bude prilikom spustanja 1-2 sek. zadrzavanja,i onda izbacaj(npr. kod bendza).
    Takodje sam na sebi primetio da ako vjezbe radim sto sporije, misici se bolje popune,popune se neke "rupe" koje nisu dok sam radio sa brzim pokretima(kako se to inace radi ko radi za masu).
    Cisto malo da se informisem,svakako cu ja to sve probati pa cu vidjeti sta mom telu i organizmu najbolje odgovara!
    Pozdrav
    A zašto nisi u stanju da guraš velike težine vše?
    Da li želiš bit ogroman, ili umjereno nabildan, postupak je identičan. Mišić možemo samo povećat i smanjit, ne možemo utjecat na njegov oblik, hvatište, izgled. Dakle, zna se šta trebaš radit za izgradit mišić, nema tu filozofije.
    Šta se tiče izvođenja vježbi, koncentrični dio faze nastoj izvodit šta explozivnije, ali sa pravilnom formom, bez uključivanja mišića koje ne nastojiš pogodit, a ekscentrični dio ponavljanja ne treba bit spor, već kontroliran. Šta se tiče volumena i broja ponavljanja, to je individualno, kako kome djeluje. Mijenjaj, variraj, isprobavaj. Ne kaže se bendž, nego bench, tj benč. Bench znači klupa na engleskom jeziku.
    To popunjavanje mišića o kojem pričaš je pump, jer krva ulazi u mišić, ali je privremen i splasne nakon treninga. Najbolji pokazatelj je snaga, ako ti snaga raste, nešto radiš kako treba. Tako kaže Dorian Yates, ali hej, ko je on, samo šesterostruki Mr. Olympia.

    Comment

    Working...
    X