Announcement

Collapse
No announcement yet.

Totalni početnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Totalni početnik

    Pozdrav dragi forumaši.

    Prije tjedan dana učlanio sam se u teretanu i čisto iskoristio taj tjedan za probu ( Probao razne sprave, dobio upalu mišića u svim područijima ). I sada je došlo vrijeme da pitam prava pitanja. Imam 17 godina i visok sam 185cm a težak sam 62kg. I nedavno dok sam surfao internetom naišao na par članaka. Jeli bolje trenirati compound ( Vježbe koje uključuju više mišićnih grupa ) i isolation ( samo jednu grupu mišića ). Pošto sam mlad i mršav želio bih nabiti masu popraviti držanje. Uglavnom najviše bih želio popraviti izgled ( Nije baš da planiram postati neki drvosječa i golim rukama izvlačiti borove iz korijena ) zakržljalog stupa. I sada dolazi glavni dio pitanja.
    Dali da pokušam s 5x5 programom ili da idem izolacijski ( Pošto imam pristup teretani 6 dana u tjednu ).

    Kada bih išao izolacijski ( Iako vidim da dosta ljudi osuđuje tu metodu zbog sporijih rezultata )
    Ponedjeljak - Prsa
    Utorak - Leđa
    Srijeda - Ruke
    Četvrtak - Noge
    Petak - Trbuh
    Subota - ( Ponovio leđa ili prsa zato što mi je to najnerrazvijeniji dio tjela )

    A kada bi išao compound držao bih se nekog 5x5 programa sa neta


    Dakle kako da idem, što da radim? Uzmite u obzir da sam totalni početnik

    Hvala što se pročitali ovaj "blok" glupih pitanja i zahvaljujem unaprijed na svakoj informaciji

  • #2
    Re: Totalni početnik

    Ne znam mnogo, ali ti mogu reci da citas forum, mnogo ces toga ovdje naci, a ono osnovno što ti mogu reci, treniraj 3 dana u tjednu po nekih 60min i to ti je sasvim dovoljno, tjelo mora imati i odmor
    Uči šta smiješ jesti koliko i kada sve ovdje imaš samo se malo moraš potruditi da pronadješ.

    Comment


    • #3
      Re: Totalni početnik

      Znam da ima i počeo sam gleda ti sve ovo. No zanima me koja vrsta vjezba je bolja i efikasnija.
      Zato me i zanima mišljenja ljudi s više iskustva nego ja ( Što je lako :P ) I koja je bolja za razviti mišiće. A ako bih išao isolation, zašto onda ne ih išao 6 dana? Svaki dan bi radio drugu grupu mišića tako da ova koja se "izmorila" može odmarati dok se druge grupe unaprijeđuju

      Comment


      • #4
        Re: Totalni početnik

        Mislim da je najbolje za početnike vježbanje više mišćnih grupa, e ovo za 6 dana u tjednu to ne ide baš tako kako ti misliš, vec sam ti odgovorio, koliko je važno trenirati isto tako je važno i odmarati, a bogme i jesti, prehrana ti mnogo znaci, a da bi rezultati bili što bolji ove osnovne kockice moraš da posložiš.
        Prehrana, trening, odmor.

        Comment


        • #5
          Re: Totalni početnik

          Uff, moga bi napisat kraci roman o tome sta i kako.

          Compund vjezbe su temelj treninga. Al nemoj zauziat taj iskljucivi stav ili-ili. Prvo odradi 1-2 compound vjezbe i onda u trening ubaci par izolacija da dodatno pogodis odredjene misice.

          Sta se tice tvoje tjedne podjele, nije dobra. Ruke i trbusni misici su jako male skupine misica i steta je trosit trening na to. Takodjer radit samo prsa bas i nema nekog smisla. radi push pull legs upper lower, ako vec imas vrimena na bacanje i zelis trenirat 5 puta tjedno.

          Guglaj icf novice 5x5, imas program i sve je temeljito objasnjeno.
          Last edited by Maximus1950; 07-12-14, 23:58.

          Comment


          • #6
            Re: Totalni početnik

            Starting strenght i 5x5 su odlicni programi za pocetnike. Najveci minusi kod pocetnika koji trenira zasebno svaku misicnu skupinu jest srljanje iz tjedna u tjedan ne prateci nikakvu periodizaciju vjezbi, volumena, intenziteta i drugih vaznih parametara. Zato kod ovakvih programa imas sve sredeno, a na tebi je samo da ga redovito pratis.
            Compound vjezbe su u tvojim godinama od kljucne vaznosti i pametnim pristupom napraviti ces kvalitetnu podlogu za daljni napredak, sto s izolacijskim neces. Naravno, pod uvjetom da je tehnika izvodenja pravilna. Potrudi se da ti netko pokaze kako izvoditi mrtvo, cucanj, bench i druge vjezbe iz tih programa.
            Vecina ljudi koji zagrizu za teretanu su se u svojim pocecima nalazili u dvojbi nastaviti neki program ili promijeniti, cesto zbog nekakvog filmica s yt-a ili nekog frenda koji ima "bolji" napredak radeci split programe. Preporucujem da si uzmes neko vrijeme s nekim od ova dva programa, posvetis se tehnici izvodenja vjezbi i radu na mobilnosti i neces pozaliti
            Da mogu vratiti vrijeme, nebih gubio godinu dana u gymu radeci biceps pregibe i ostale vjezbe za plazu nego bih skocio na neki ovakav program, a vjerujem da bi se puno njih slozilo samnom
            Sretno!
            Originally posted by madmax22
            da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
            Originally posted by jocker77
            Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
            Originally posted by Hajduk
            isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

            Comment


            • #7
              Re: Totalni početnik

              Gledao sam malo ove programe i ovi 5x5 izgledaju super. Sutra cu pitati u teretani nekoga samo da mi objasni formu. Najvise me brinu ramena i leda zato sto imam malo krivo drzanje

              Comment


              • #8
                Re: Totalni početnik

                Provjeri na internetu, za svaki slučaj, to što ti objašnjavaju u vezi forme... Ima svakakvih pametnjakovića. Ako ti i dalje nešto nije jasno, tu pitaj. Sretno

                Comment


                • #9
                  Re: Totalni početnik

                  Prvi dan sam odradio 5x5. I dosao doma, imam osjecaj kao da gornji dio tjela nije nista radio i nije se umorio. ( Koristio sam manje tezine )
                  Ali zato noge!!! Jedva sam se niz stube spustio haha. Mislim se uz 5x5 poslusat savjet i ubacit par izolacijski u program cisto da jos vise pogodim jedan misic
                  Sto mislite?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Totalni početnik

                    kako ti je izgledao trening?

                    koje vjezbe si koristio?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Totalni početnik

                      Zagrijao se.

                      Napravio 5 serija po 5 u cucnju. ( 10 kg sa svake strane )
                      Onda na benchu sam 5 serija po 5 ( 5 na svaku dok uhvatim forumu )
                      Ionda san radio barbell row 5 serija po 5 sa 15kg na svakoj

                      Noge jedva micem ali zato prsa i ostatak sve super.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Totalni početnik

                        premali volumen veslanje radi 5x10

                        ubaci dipseve i curls na taj trening

                        Comment


                        • #13
                          Re: Totalni početnik

                          Pokusat cu sutra. Javim ako bude problema
                          Hvala

                          Comment

                          Working...
                          X