Announcement

Collapse
No announcement yet.

mrtvo i gurtne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mrtvo i gurtne

    Osobno koristim gurtne, smatran se naprednijim (ne naprednim ) vježbačem, od velike su mi pomoći al zanima me koliko su realni neki PR-ovi koji se naprave s gurtnama? Je li u redu koristit ih stalno za mrtvo i vježbe tipa nabačaj, razna povlačenja, veslanja u pretklonu...?
    Kontan da noge i leđa rade isto, jedino su podlaktica i šaka pod manjin (ili nikakvim) opterećenjem.. Al ono, neka iskustva me zanimaju, možete li s gurtnama i bez njih dizat iste kilaže i slično?

    Osobno mi najveći problem predstavljaju ponavljanja na mrtvom kad radim t&g i popusti mi grip i šipka doslovno ispadne iz ruku

    isto me zanima 5/3/1 i gurtne, da ili ne?

    Hvalaa
    squat 90 | deadlift 115 | bech press 52.5
    https://instagram.com/kokinaaa/

  • #2
    Re: mrtvo i gurtne

    Gurtne su meni bolje nego mixed hvat, ali ne treba ih koristiti stalno, samo na najjačim serijama.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: mrtvo i gurtne

      Originally posted by kokina View Post
      Osobno koristim gurtne, smatran se naprednijim (ne naprednim ) vježbačem, od velike su mi pomoći al zanima me koliko su realni neki PR-ovi koji se naprave s gurtnama? Je li u redu koristit ih stalno za mrtvo i vježbe tipa nabačaj, razna povlačenja, veslanja u pretklonu...?
      Kontan da noge i leđa rade isto, jedino su podlaktica i šaka pod manjin (ili nikakvim) opterećenjem.. Al ono, neka iskustva me zanimaju, možete li s gurtnama i bez njih dizat iste kilaže i slično?

      Osobno mi najveći problem predstavljaju ponavljanja na mrtvom kad radim t&g i popusti mi grip i šipka doslovno ispadne iz ruku

      isto me zanima 5/3/1 i gurtne, da ili ne?

      Hvalaa


      Pa meni je mrtvo čak i jače bez gurtni kad radim jedinice, koristim kredu. Inače, ako nisi početnik, svakako koristi gurtne. Ja ih koristim prilikom svih vježbi povlačenja jer mogu više povuć, a imam dovoljno jak stisak da sklopim COC 2.5 gripper 5 - 7 puta. Međutim, prvih 5 g treninga ih nisam koristia. Ako ti je grip problem i popušta, onda ga radi posebno.

      Comment


      • #4
        Re: mrtvo i gurtne

        PR-ovi postignuti gurtnama svakako nisu realni, ali koristi ih obzirom da ti je tako laske dizati tezine od kojih ces napredovati. Nisi profesionalac niti neko koga zanima da hoda okolo i drugima nabija na nos osobni rekord po svaku cijenu. Ili?

        Comment


        • #5
          Re: mrtvo i gurtne

          Hvala ekipa
          Nisam nikakav pro iako mi ne bi bilo mrsko dat se u te vode kad uvatin neke lipse brojeve :P
          Znace mi dosta ti brojevi, nije da setam okolo i pricam o njima al znace, jer zelim da idu gori i da napredujem

          Mozda ne bi bilo lose jednostavno jedan dan skinit gurtne i ic na 90-95% od 1RM i vidit kako ide
          squat 90 | deadlift 115 | bech press 52.5
          https://instagram.com/kokinaaa/

          Comment


          • #6
            Re: mrtvo i gurtne

            Najbolje je misat mix hvatove i probat naviknit tilo da ti bude jednako kad je i liva i desna u podhvatu,stalno koristenje gurtni ne valja,idealno je za high rep range,kad pocne burn u podlakticama i sipka pocne klizit,thumb grip je mozda i najbolja verzija u ovim situacijama samo sta kad se radi o velikoj kilazi boli ko crni djava,ko moze izdrzat i naviknit samo naprid s ovim!

            Comment


            • #7
              Re: mrtvo i gurtne

              Hm, miksani hvat ne volin, sta zbog nejednakog razvoja(sta se moze ponistit ravnomjernim mijenjanjem underhand i overhand ruke, ako ti se da time bavit) i zbog straha od pucanja tetive bicepsa. To se rijetko dogadja, pogotovo natty lifterima, al ipak, sta je sigurno...

              Osobno koristin gurtne na radnim serijama jer se nakon nekoliko ponavljanja vise koncentriran na grip nego na ista drugo, i gubin potencijalni napredak. A s druge strane grip radin odvojeno kroz barbell holdove, i na maxevima koristin hook grip(guglaj). Na natjecanju recimo nisan uspia zakljucat 240kg, al grip je bia cvrst i sipka nije ni najmanje kliznila. A kroz citave pripreme san koristia gurtne i nesto minimalno hvat radia.

              Comment

              Working...
              X