Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zašto se debljamo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zašto se debljamo

    http://www.building-body.com/za%C5%A...-debljamo.html

    Zalihe masti nastaju kada unesete više kalorija nego što ih potrošite. Ljudi jednostavno nisu sposobni da procijene koliko dnevno unose hrane i koliko se bave aktivnostima. Mnogo drugih stvari utječe na ravnotežu energije, poput visoke razine kortizola (hormona koji prouzrokuje stres) koji usporava metabolizam i pojačava skladištenje masnih zaliha. Ipak možete smanjiti razinu kortizola tako da se manje izlažete stresnim situacijama te si svakodnevno organizirate vaš raspored. Pored toga, na vama je jedino da pazite na unos kalorija. Kada jedete masti, njihov unos neće imati stimulativan utjecaj na njihovu oksidaciju, kao što se događa s proteinima i ugljikohidratima. Unošenje masti nema nikakav značajan utjecaj na sagorijevanje drugih hranjivih tvari.

    ...
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

  • #2
    Re: Zašto se debljamo

    Htio bih samo nadopuniti ovaj tekst informacijom da proteini troše najviše kalorija za probavu istih. UH troše cca upola manje od P, a M troše cca samo trećinu. I nemojmo zaboraviti da P i UH imaju 4 kalorije po gramu, dok M imaju 9, pa nije svejedno pojesti 100g M ili P i UH.

    Također koliko god pazili na unos masnoća uvijek ćete ih unijeti dovoljno. Masti trebajuj biti oko 10% kalorijskog unosa, ako vam treba 3000 kalorija za to je dovoljno pojesti 5 cijelih jaja - to je cca 325g jaja, od toga je 10% M, a to je 32,5g masti * 9 kalorija = 292,5 kalorija. Naravno da ćete pojesti i nešto mesa u toku dana i eto svih masnoća potrebnih za taj dan. A većini ljudi je i 2500 kalorija na dan više nego dovoljno.

    Možemo vidjeti ovdje u tablicama da svaka hrana sadrži masnoće:
    http://www.building-body.com/forum/threads/27258-Tablični-prikaz-nutritivnih-vrijednosti-hrane

    To nam govori da na masi trebamo paziti na dovoljan unos P i UH, u omjeru 1:2, dok na defki smanjimo UH, mali dio UH nadoknadimo sa P a ostatak je deficit koji nam je potreban da bi tijelo trošilo masti iz tijela. Masnoće uvijek držimo nisko.
    Last edited by kelly; 15-05-12, 15:28.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Zašto se debljamo

      evo ja na dan pojedem 4 jaja za doručak, i sigurno unesem još masti u drugim obrocima nešto, uz to uzimam 4 softgela omege369, sad mi nije jasno kako kvalificirati tu omegu

      Comment


      • #4
        Re: Zašto se debljamo

        Originally posted by Živojin Mirić View Post
        evo ja na dan pojedem 4 jaja za doručak, i sigurno unesem još masti u drugim obrocima nešto, uz to uzimam 4 softgela omege369, sad mi nije jasno kako kvalificirati tu omegu
        Takodjer 4 kuhana jaja za dorucak, polako ali sigurno vise ne podnosim jaja iz supermarketa. Razlika izmedju domacih jaja je ogromna. Vecinom jaja iz supermarketa imaju cudan miris. Svima je jasno da su domaca jaja bolja, samo sto meni osobno nije jednostavno ići na trznicu.
        I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
        ----------------------------------------------------------------
        Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

        Comment


        • #5
          Re: Zašto se debljamo

          Originally posted by Živojin Mirić View Post
          sad mi nije jasno kako kvalificirati tu omegu
          Ne kužim pitanje. Pa i to su masnoće.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment

          Working...
          X