Announcement

Collapse
No announcement yet.

HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

    Kao što vjerojatno većina čitatelja već zna, HIIT je kratica za High Intensity Interval Training. HIIT se najčešće spominje u kontekstu efektnog gubljenja viška masnog tkiva i velika većina koja ga je u tu svrhu isprobala kune se u njegovu djelotvornost.

    I stvarno, studije i istraživanja su potvrdili učinkovitost HIIT-a. Dapače, HIIT je proglašen učinkovitijim u sagorijevanju masti od tradicionalnog "običnog" aerobnog treninga.

    ...

    http://www.building-body.com/hiit-pr...tenziteta.html
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

  • #2
    Re: HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

    HIIT, ja sam ga radio par tjedana-2xtjedno i evo mogu stavit svoj primjer kako sam radio- u pocetku dooobro zagrijavanje, zatim istezanje i lagano trcanje cca 2min, sprint izmedu 25 i 30 sek s maximalnom brzinom, pauza-brzo hodanje cca 80-120 sek, puls se nebi stigao ni spustit ni blizu normali, disanje jedva da se smiri i opet sprint. Iskreno-u pocetku sam vec nakon 4 takva sprinta bio mrtav, povracalo mi se, noge otkazuju-kasnije se broj sprinteva malo povecao,a vrijeme pauze malo smanjilo.
    I jedno upozorenje- ne ga radit kasno, necete moc zaspat.
    A sad jedno pitanjce-kako se spremam za defku kroz ovaj mjesec i u planu mi je ici na keto- sto mislite koliko je pametno s keto kombinirati HIIT??
    MYPROTEIN

    Comment


    • #3
      Re: HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

      tako i ja radim sad,zagrijavanje 5 minuta,onda sprint koliko mogu 25 sekundi,onda minuta odmora,onda opet sprint pa odmor od 2 minute i onda ispocetka,na taj nacin izgoris dosta kalorija bez straha da ces izgorit misice,oko 25 minuta mi traje trening

      Comment


      • #4
        Re: HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

        25 sekundi sprint? I za 5 minuta si spreman za novih 25 sekundi? I tako 5 puta? Prijatelju pa ti si zivotinja...
        Meni sprint(sa 100% snage) samo u prvoj seriji traje 15 sec, kasnije to bude 10-12sec, cak ni uz 5 minuta odmora ne mogu vise, zeludac mi je u grlu. A u dobroj san trkackoj kondiciji. Vjerojatno si trenira atletiku prije?

        Comment


        • #5
          Re: HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

          Originally posted by Maximus1950 View Post
          25 sekundi sprint? I za 5 minuta si spreman za novih 25 sekundi? I tako 5 puta? Prijatelju pa ti si zivotinja...
          Meni sprint(sa 100% snage) samo u prvoj seriji traje 15 sec, kasnije to bude 10-12sec, cak ni uz 5 minuta odmora ne mogu vise, zeludac mi je u grlu. A u dobroj san trkackoj kondiciji. Vjerojatno si trenira atletiku prije?
          7 do 8 puta napravim sprint,uz te kratke stanke
          trcim koliko mogu,ovo radim cijeli tjedan,danas nisam,znojim se i mislim da sam pokupio virozu

          Comment


          • #6
            Re: HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

            nisi me razumio ,5 minuta zagrijavanje,hodam,onda sprint,pa minuta odmora,pa opet sprint pa 2 minute odmora,pa opet sprint pa minuta odmora pa opet sprint pa 2 minute odmora,napravim 7 do 8 sprinteva

            Comment


            • #7
              Re: HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

              Originally posted by Adatar View Post
              nisi me razumio ,5 minuta zagrijavanje,hodam,onda sprint,pa minuta odmora,pa opet sprint pa 2 minute odmora,pa opet sprint pa minuta odmora pa opet sprint pa 2 minute odmora,napravim 7 do 8 sprinteva
              Da ne ispadne da seremo uvijek to je super hiit... Kad a radim isto tako ga radim i odlican je.

              Comment


              • #8
                Re: HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

                adatar pa kako ti se cini taj hiit,mislim jeli vidis pomak

                Comment


                • #9
                  Re: HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

                  Originally posted by mate31 View Post
                  adatar pa kako ti se cini taj hiit,mislim jeli vidis pomak
                  ovo mi je prvi tjedan,zelim sacuvat misice koliko toliko a izgorit kalorije,cini mi se kao nesto sto bi moglo djelovat,ne vidim pomak,izgubio jednu kilu ,tebi?

                  Comment


                  • #10
                    Re: HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

                    Meni je osobno pomogao u definiciji prošlo ljeto.
                    A osječaj u nogama nakon odrađenog hiit-a....piceless
                    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                    http://www.facebook.com/adoni.costo
                    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                    Comment


                    • #11
                      Re: HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

                      ja sam u 10 dana izgubio ravnih 8 kila,da se razumijemo to je 7 kila vode ako ne i vise a ostalo salo,ali sad je kilaza stala i sad samo salo nestaje,ali ja ti ujutro nataste prije treninga sat vremena trcim ali niskim intenzitetom i bas mi pase,sad bas razmisljam dali da ubacim hiit ili ne,

                      Comment


                      • #12
                        Re: HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

                        Jedva čekam da malo zatopli, nema ništa bez šprinteva.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #13
                          Re: HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

                          Originally posted by kelly View Post
                          Jedva čekam da malo zatopli, nema ništa bez šprinteva.
                          Također, ja nmg da odradim HIIT na traci za trčanje nema šanse. Ponekad za zagrijavanje orbitek. Al traku nikako ne mogu.

                          Comment


                          • #14
                            Re: HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

                            Originally posted by diinnoo View Post
                            Također, ja nmg da odradim HIIT na traci za trčanje nema šanse. Ponekad za zagrijavanje orbitek. Al traku nikako ne mogu.

                            Zasto ne mozes sprintati na traci?

                            Comment


                            • #15
                              Re: HIIT - prednosti, primjer protokola i nedostaci intervalnog treninga visokog intenziteta

                              Originally posted by WTF View Post
                              Zasto ne mozes sprintati na traci?
                              A ne možeš kad moraš stalno mjenjati brzinu, nije to to.
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X