Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moj plan definicije 2013.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Moj plan definicije 2013.

    Originally posted by domagoj View Post
    ti neki buntovnik?

    šta ćeš kad kile ne budu išle više dolje, a ti nemaš više aseva u rukavu?


    spominjali su i natjecatelji koji su na forumu da se uvijek mora imati as u rukavu kad dođeš do neke točke gdje nema pomaka
    prvo povećavaš deficit, ali ne može ni to do nule ići, pa kad stane, kardio
    Onda slijede tabletice i prahovi

    Comment


    • #17
      Re: Moj plan definicije 2013.

      Originally posted by Aronnax View Post
      Bok ljudi, mozda je netko primjetio da me zadnjih mjeseci i nema nesto na forumu.
      Primjetio sam ja da te nema.

      Što se tiče deficita, moje mišljenje je da je bolje za naturalca prvo dizati aktivnosti pa tek onda rezati kalorije, i zbog metabolizma a i tonus mišića je bolji sa više aktivnosti.
      Last edited by kelly; 02-05-13, 00:12.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #18
        Re: Moj plan definicije 2013.

        Slazem se da u startu treba dici aktivnosti ali ne kardijanjem.
        Najcesce dolaskom toplog vremena to dodje samo od sebe kod vecine ljudi.

        Ja osobno nakon 4 tjedna kardija svaki drugi dan sam dosao u takvu kondiciju da bi se nakon pola sata trcanja tek malo jace oznojio... Znaci drek od posla.
        Spek ostane isti a noge sve tanje i tanje i tanje.....
        Znoj štedi krv

        Comment


        • #19
          Re: Moj plan definicije 2013.

          Originally posted by kingpin View Post
          Slazem se da u startu treba dici aktivnosti ali ne kardijanjem.
          Najcesce dolaskom toplog vremena to dodje samo od sebe kod vecine ljudi.

          Ja osobno nakon 4 tjedna kardija svaki drugi dan sam dosao u takvu kondiciju da bi se nakon pola sata trcanja tek malo jace oznojio... Znaci drek od posla.
          Spek ostane isti a noge sve tanje i tanje i tanje.....
          Zašto ostane?

          Comment


          • #20
            Re: Moj plan definicije 2013.

            Originally posted by WTF View Post
            Aronnax jel mozes slike postaviti kakve god bile pa ce biti nekako lakse procijeniti sto se da napraviti u 4 tjedna koliko ti je goal.
            Moze se svasta napraviti u kratko vrijeme ali bez slikica je nezahvalno mudrovati.
            This^^^...
            Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

            http://www.facebook.com/adoni.costo
            http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
            http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

            Comment


            • #21
              Re: Moj plan definicije 2013.

              zato što ti se bazalni metabolizam toliko smanji da sve teže dolaziš u deficit što god činio.
              onda forsiraš fizičku aktivnost a tijelo iz nekog razloga rađe poseže za mišićima nego masti...

              o tome koji su to razlozi je pisao jako dobro Maximus tisućudevetstopedeset nedavno.
              Iskreno, teoretskom dijelu i objašnjenju ne pridajem previše pozornosti ali o praksi mogu pričati danima.
              Znoj štedi krv

              Comment


              • #22
                Re: Moj plan definicije 2013.

                Originally posted by kingpin View Post
                zato što ti se bazalni metabolizam toliko smanji da sve teže dolaziš u deficit što god činio.
                onda forsiraš fizičku aktivnost a tijelo iz nekog razloga rađe poseže za mišićima nego masti...

                o tome koji su to razlozi je pisao jako dobro Maximus tisućudevetstopedeset nedavno.
                Iskreno, teoretskom dijelu i objašnjenju ne pridajem previše pozornosti ali o praksi mogu pričati danima.
                Znači ukratko u početku mršavljenja bolje ne radit cardio?

                Comment


                • #23
                  Re: Moj plan definicije 2013.

                  ukratko, ne počinje se sa divljanjem na traci... ubacuje se nakon nekog vremena i postepeno povečava broj kardia tjedno.
                  Znoj štedi krv

                  Comment


                  • #24
                    Re: Moj plan definicije 2013.

                    Uff ja se bojao da mi nitko nece odgovorit kad ono tu se rasprava razvila.
                    Pa da odgovorim redom:
                    Zasto cardio od pocetka? Zato sto sam skroz izgubio kondiciju I moram se pod hitno vratit u nju. To je prvi razlog, drugi je ovo sto je kelly rekao. Treci je taj sto zelim biti gotov za mjesec dana i zelim to odraditi intenzivno od prvog do zadnjeg trenutka. Tj sokirati tijelo i ne dati mu drugu mogucnost nego da izgori (istovremeni deficit i cardiom i ubrzanjem metabolizma fatburnerom I smanjenim unosom), zato se i baziram na low carbs sistemu jer da idem na keto, dio proteina se trosi na ketozu i samim time ih je manje za obranu od katabolizma. A cini mi se da sam i u ovom periodu dosta mase izgubio pa mi je dodatni katabolizam najveci strah. Znam da ce netko rec da sto onda imam cardio radit, no tu mislim da ce unost proteina, a pogotovo whey i BCAA odradit dobar posao u ocuvanju. Zato od prvog do zadnjeg dana sve ispucat i ne moze ne djelovat. Ako par dana nema pomaka, idem na onu prevaru organizma sokom. To sam radio i prosle godine i super je djelovalo.
                    Dalje, pitao je netko zasto 50g a zasto 100g? Zato sto kad sam pisao jelovnik sam orginalno mislio (kad sam ujutro) stavit 2. i 3. obrok identican, no na kraju sam zakljucio da ne smijem u potpunosti iskljucit voce iz prehrane pa sam promjenio taj 3. obrok. Kada bi bio opet kruh u njemu, onda bi mi 100g zobi i dvaput kruh bili previse UH. Iz navedenog razloga je i ovaj obrok u kojem je samo voce, da unesem cijelu paletu mikronutrijenata a i da me bar malo zasiti da me prode glad. Znam da nije obrok za sebe no osim sira ili mesa ne pada mi na pamet koji P da tu dodam, makar mi ne fali P u dnevnom zbroju.
                    Mlijeko ne moze toliko odmoc ovdje, nije to litra nego deci-dva, no mislim da cu ga morat izbacit zbog laktoze koju sam poceo nepodnositi.
                    Trening mi je skoro svaki dan u drugom terminu i zato nisam pisao kad je. Cesto je navecer i zato mi je PWM ogranicen na whey + dekstrozu jer najest se rize prije spavanja bi bilo kontraproduktivno. Onaj obrok je grah + kuruza jer oni sadrze komplementarne aminokiseline i zajedno daju iskoristivi protein. Takvih kombinacija je mali milion no ova je najjednostavnija i najjeftinija. Takode to su mi zadnji UH u danu pa bolje da su kompleksni.
                    Slikat cu se navecer ili sutra ujutro, sad sam u skoli i nemam nijednu sliku da je novijeg datuma. Ono "kako god da je" je dobar opis stanja WTF. xD
                    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                    Napreduje se... Avatar^^

                    Comment


                    • #25
                      Re: Moj plan definicije 2013.

                      starino, ako si ti sebi u glavi sve tako fino posložio i ne ostavljaš mjesta kritici ne znam zašto si pokretao temu uopće.

                      Ako si ju stavio da se ostali dive onda ti je pucanj u prazno.
                      Znoj štedi krv

                      Comment


                      • #26
                        Re: Moj plan definicije 2013.

                        Originally posted by domagoj View Post
                        šta ćeš kad kile ne budu išle više dolje, a ti nemaš više aseva u rukavu?
                        Kako misliš nema aseva, pa ima rezanje kalorija ako je krenuo sa dizanjem aktivnosti. Isto se pitanje može postaviti i ako kreneš obrnuto.

                        Originally posted by kingpin View Post
                        Slazem se da u startu treba dici aktivnosti ali ne kardijanjem.
                        Da i to je točno. Što se tiče definicije nije tu sve tako jednostavno, ima puno varijabli koje određuju šta i kako.
                        Prvo i osnovno je srediti prehranu, znači izbaciti junk, dići P i smanjiti UH.
                        Nije isto ako radiš fizički posao i ako sjediš u kancelariji, ovaj prvi će ići na rezanje kalorija jer nema prostora za dizanje aktivnosti, a drugi bi trebao obrnuto.
                        Bolje je pojesti i potrošiti 3000 kalorija nego pojesti i potrošiti 2000 kalorija.
                        Kod naturalca je bolje dizati aktivnosti koliko se može, kako bi se očuvao metabolizam, pa kad zapne rezati kalorije. I naravno da ne treba odmah početi sa puno kardijanja, treba dići aktivnosti sa utezima koliko se može pa tek onda ubaciti hodanje. Trčanje nije dobro jer jede mišiće. Prednost hodanja je što direktno troši salo a ne naknadno.

                        Originally posted by kingpin View Post
                        starino, ako si ti sebi u glavi sve tako fino posložio i ne ostavljaš mjesta kritici ne znam zašto si pokretao temu uopće.
                        Dobro je što je pokrenuo temu, da se malo rasprave neke stvari i da se razmjene iskustva.
                        Last edited by kelly; 02-05-13, 17:30.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #27
                          Re: Moj plan definicije 2013.

                          Originally posted by kelly View Post
                          Kako misliš nema aseva, pa ima rezanje kalorija ako je krenuo sa dizanjem aktivnosti. Isto se pitanje može postaviti i ako kreneš obrnuto.
                          ja sam mislio ako krene sa svime u isto vrijeme

                          iskreno, mislio sam da se prvo ide sa rezanjem kalorija, a dizanjem aktivnosti poslije, al ja sam još uvijek jedan od onih koji nije odradio defku, tako da, bit ću pametniji poslije toga
                          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                          Fak me, right?

                          Comment


                          • #28
                            Re: Moj plan definicije 2013.

                            Originally posted by domagoj View Post
                            ja sam mislio ako krene sa svime u isto vrijeme
                            To si u pravu, ne valja odmah sve, pomalo se ide.

                            Originally posted by domagoj View Post
                            iskreno, mislio sam da se prvo ide sa rezanjem kalorija, a dizanjem aktivnosti poslije
                            I to sam objasnio, to zavisi od puno toga, ne idemo svi na defku sa istim uvjetima.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #29
                              Re: Moj plan definicije 2013.

                              Kak će meni onda biti? Ja gotovo svakodnevno odhodam barem jedno 3 sata, a na masi sam.
                              Mislim ono, to mi je navika, nije da se tjeram hodati, nego jednostavno moram, previše energije imam...

                              Što će onda meni biti "povećanje aktivnosti"? 10 sati hoda?! ahahahaha
                              Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                              http://www.facebook.com/adoni.costo
                              http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                              http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                              Comment


                              • #30
                                Re: Moj plan definicije 2013.

                                kingpin, daleko od toga da ja ne prihvacam savjete, no svi pisete da ne krecem sa kardiem odmah, a fora je u tome da ja ne treniram iskljucivo BB nego I jos jedan sport uz njega I ja moram dobiti na kondiciju pod hitno. Ja ionako par puta tjedno imam aerobne treninge I stoga mi LI cardio ne dolazi organizmu kao sok.
                                Sad citam svoj prosli post I mrvicu sam se krivo izrazio, ne mislim od 1. do zadnjeg dana pumpat isti ritam, nego kako vrijeme odmice povecavat deficit I modelirat kardio.
                                Sorry ako sam ispao arogantan, ja cijenim svaki savjet I skoro svo iskustvo sam stekao slusajuci savjete. No ako me covjek pitao zasto sam nesto nekako odlucio, tipa tu 50 a tu 100g, moram objasnit da nisam random bubao brojke...
                                -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                                Napreduje se... Avatar^^

                                Comment

                                Working...
                                X