Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dida - slike

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Dida, defka 2011.

    Ovak, što se prehrane tiče, ove godine sam se držao najjednostavnije smjernice - jednostavno da budem u kcal deficitu samo pri P+UH obrocima. Masti što uleti kroz posni.

    S defkom krenem tako da samo izbacim junk i tako radim 2-3 tjedna. Dakle i dalje jedem puno, ali nikakve slastice više nisu u igri. Takav start s defkom ima smisla ukoliko je masa bila dobro odrađena.
    E onda je počelo polako rezanje kalorija - ovako odokativno. I kalorije sam rezao sve dok nisam došao na 150 grama UH dnevno. Ispod toga nisam išao. U zadnja dva mjeseca mi je 80% obroka bilo 100 grama raženog kruha (dvije šnite onog iz Lidla) i 250-300 grama posnog sira. Jedno vrijeme sam baš ludio za slatkim pa sam sav raženi zamijenio voćem. Tako da mi se dnevni unos UH znao svesti na 6-7 jabuka.
    Uz sve to sam stalno jeo hrpu povrća, prvenstveno da napunim želudac nečim.

    Pražnjenje/punjenje metodu sam ove godine skroz izbjegao i mislim da više nikad neću raditi po tom principu. Em nemam energije na treningu, em mi se punjenje uvijek svede na shitloading. Ovako sam fino pun energije, a i nemam potrebu za shitloadingom. Možda sam se dvaput na cijeloj defki preždero slatkog.
    Također, taj ispražnjeni glikogen sam toliko želio izbjeći da bih, čim na treningu osjetim manjak snage (ukoliko bi se zaredalo par težih treninga za redom i glikogen bi se ispraznio), nakon treninga pojeo dva obroka bogata UH. Recimo 500 g tjestenine kroz dva obroka. To bi mi taman vratilo snagu i ne bih se ispraznio sljedećih par dana.

    Također, kod cardia svake godine vidim da je ono što sam radio prošle godine bilo previše. Tako da mi je 90% cardia ove godine bilo hodanje do faksa i natrag (40 min u jednom smjeru). Skoro nikad na prazni želudac. Oko polovice defke sam počeo hodati i nakon teretane još 40 min. Tako da, ajde, kad zbrojiš je bilo sigurno sat i pol hodanja dnevno i trening u teretani više manje svaki dan. I jednom tjedno bih išao trčati s frendovima čisto da malo trčim.

    Diuretike nisam nikakve koristio, imam dosta sreće da mi tijelo zadržava malo vode. S tim da pazim konstantno na omjer Na/K. Ne solim hranu osim onog nužnog i jedem puno povrća.

    I ajde, zadnja dva tjedna defke su bila nešto radikalnija jer sam bio solo na moru i nisam se bavio ničime osim time da izbacim zadnje atome sala. Prehrana je bila ista, ali hodao sam sigurno 2-3 sata dnevno i odradio dva lagana fullbodyja (fullbody čisto zbog manjka prave teretane). Ali kažem, s tim sam možda izbacio 50-100 grama sala. I sad, nakon mjesec dana što sam se dosta opustio mi, na definiciju, puno veću razliku čini gubitak potkožne vode od gubitka sala.

    Prošle godine sam filozofirao s različitim sistemima defke, od rezanja kalorija, do punjenja i pražnjenja svakih 10 dana, pa do punjenja i pražnjenja svaka 3 dana... previše muke i premalo ugljikohidrata. Jednostavno mislim da je najbitnije biti u konstantnom kcal deficitu i na kraju defke zadržati dobar bf barem mjesec dana jer se salo na sljedećoj masi onda vraća teže, a svaka sljedeća defka je brža i lakša.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #32
      Re: Dida, defka 2011.

      Hvala na iscrpnom izvjescu ja cu probat mikrocikluse praznjenja i punjenja 3 dana manje uha onda 4. dan loading vidit cemo kako ce to ici.
      Za hodanje nemam previse vremena pa cu raditi 2 tjedna 3-4x lightcardio onda 1 tjedan HIIT 3 puta.

      Hvala jos jednom vidit cu kako ce ovo funkcionirat za mene .
      Sretno na defki sljedeci put
      Arena

      Comment


      • #33
        Re: Dida, defka 2011.

        Originally posted by Dida
        Da se razumijemo, nemam ni ja iskustva s kurama, ali sam sav u tome na informativnom nivou za sad.
        ovo si napisao u drugom podforumu
        ovakvi rezultati su odlični i još NATURAL svaka čast na genetici i uloženom trudu
        nije li ti bolje bez steroida jer kad kažeš da si natural s ovakvim rezultatom da ti svi skidaju kapu i čestitaju ko sad
        i neće li ti veći gušt bit doć na natjecanje i potuć ove krkane na steroidima i osvojit dobro mjesto natural
        ovo je samo moje mišljenje a ne savjet

        Comment


        • #34
          Re: Dida, defka 2011.

          Hvala na komplimentima, ali eh, kad bi to bilo samo tako. Ovako si za usporedbu uzmem bildera koji se zove Martin Andrijašević (proguglaj). Ista visina kao ja, slična građa tijela, tanke ruke itd. On je na bini jedan od "mršavijih", a izlazi 10-12 kg teži nego ja na fotkama. Inače, bio je srebrni ove godine u kategoriji na koju ja ciljam.
          Bilder s kojim sad treniram, na dan natjecanja dolazi potpuno prazan na vaganje da bi uopće uspio upasti u kategoriju, a ja imam, na fotkama, 14 kg lufta.

          Tako da ovo je odličan plaža look, ali kad stanem kraj natjecatelja onda se kuži koliko su oni zapravo OGROMNI.
          Originally posted by magarac
          pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
          dzaba mu sve

          Comment


          • #35
            Re: Dida, defka 2011.

            da stvari nikad nisu tako jednostavne šteta

            Comment


            • #36
              Re: Dida, defka 2011.

              ono sta dida oce rec je da natural nema kruva ako se os natjecat

              Comment


              • #37
                Re: Dida, defka 2011.

                i koliko ti plate po natjecanju za koje mjesto il kakve ti nagrade daju osim medalja naravno

                Comment


                • #38
                  Re: Dida, defka 2011.

                  Impresivno, dobro grundiranje za kuru.
                  DR. Lonnie Lowery

                  Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

                  Comment


                  • #39
                    Re: Dida, defka 2011.

                    Originally posted by pava View Post
                    i koliko ti plate po natjecanju za koje mjesto il kakve ti nagrade daju osim medalja naravno
                    Mislim da apsolutni prvak dobije kantu proteina. XD
                    Originally posted by magarac
                    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                    dzaba mu sve

                    Comment


                    • #40
                      Re: Dida, defka 2011.

                      da tako sam i ja čuo al nisam mogo vjerovat
                      i zašto se onda natjecat...?

                      Comment


                      • #41
                        Re: Dida, defka 2011.

                        A čuj, nitko se ovim sportom ne bavi isključivo zbog natjecanja. Baviš se time jer ti se to sviđa. Natjecanje je tu prvenstveno zbog osobne satisfakcije, a iskreno, mislim da ti je, kad ti netko stavi medalju oko vrata, u tom trenutku totalno svejedno jesi li dobio pare za nagradu ili ne.
                        U krajnjoj liniji, koji sport u Hrvatskoj, osim nogometa, nosi pare?
                        Originally posted by magarac
                        pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                        dzaba mu sve

                        Comment


                        • #42
                          Re: Dida, defka 2011.

                          istina, istina
                          nazalost

                          Comment


                          • #43
                            Re: Dida, defka 2011.

                            Originally posted by Dida View Post
                            Baviš se time jer ti se to sviđa.
                            U krajnjoj liniji, koji sport u Hrvatskoj, osim nogometa, nosi pare?
                            s ovim se slažem u potpunosti

                            Comment


                            • #44
                              Re: Dida, defka 2011.

                              bi li ako ti nije problem još pobliže objasnio tajnu svog uspjeha neću te tražit za program niti ga želim al neke osnovne stvari:
                              koliko ti traje trening
                              koliko dana u tjednu treniraš
                              koliko treninga dnevno
                              sam toliko ak nie problem

                              Comment


                              • #45
                                Re: Dida, defka 2011.

                                Trening obično traje 50-70 minuta, treniram svaki dan u pravilu, tu i tamo uzmem dan pauze. Jedan trening dnevno.
                                Treniram po 6 dnevnom split principu. Tj. to od nedavno, na fotkama sam još radio 5-dnevni split:
                                1. prsa-leđa,
                                2. ramena-trbuh,
                                3. bic-tric,
                                4. kvadriceps,
                                5. loža.
                                Danas još odvojim prsa od leđa pa dobijem 6 dnevni split.
                                Originally posted by magarac
                                pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                                dzaba mu sve

                                Comment

                                Working...
                                X