Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

    Originally posted by t111
    tijelo dok spavate energiju uzima iz masnoca
    Ovo je neistina pa tvoje poante ne piju vodu.



    Prava istina je ovo:
    Originally posted by vege
    Ako se razumete malo u fiziologiju, znate da rezerve glikogena u jetri relatovno kratko traju. Organizam inače vrlo malo energije troši na uobičajene dnevne aktivnosti, a više od polovine odlazi na rad mozga i varenje hrane, tako da se energija itekako troši tokom noći i telo zaista zapada u manjak glikogena, čim se njegove oskudne rezerve iz jetre potroše. Manjak glikogena aktivira stresne hormone nadbubrežnih žlezda, koji deluju tako što štite rezerve masnoća u telu (telo se obezbeđuje za "ne daj bože") i počinju da razgrađuju mišiće radi dobijanja energije.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #17
      Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

      t111 - tebi braco stvarno nekaj s tom glavom ne štima, daj se nemoj zamarat sa nutricionizmom kad ti to nejde, razbijaš si glavu i usput ljude tjeraš da se se smiju tvojim budalaštinam, pa netko je možda imao i težak dan danas, npr kardio na prazan želudac, pa daj se malo raspitaj od onih koji nešt znaju i onih koji su nešt napravili, nemoj mozgat kad nemaš mozga, evi iskreno ja bi te zagutil ko zeca da se više ne patiš, mada si mi drag
      http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

      Comment


      • #18
        Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

        Originally posted by DeniZg
        Originally posted by vege
        Zato je, prema tim škotskim naučnicima, važno uveče, pred sam odlazak na spavanje pojesti izvor UH koji sadrži glukozu i fruktozu. To može biti voće, ili kašika meda. Na taj način, aktivira se insulin i podstiče se prvo bolji san, a zatim i razgradnja masnog tkiva tokom noći, u svrhu dobijanja energije.
        Ajmo malo ponoviti provjerene činjenice, pa tek onda pisati.
        Prvo, s obzirom da med sadrži i fruktozu, ne aktivira toliko inzulin u mjeri u kojoj to čine drugi jednostavni ugljikohidrati.
        Drugo, podizanjem inzulina se dešava upravo suprotno. Sprečava se lipoliza i razgradnja masnog tkiva.
        ma moja interpretacija ne valja, moraš pogledati video: pošto je med glukoza i fruktoza u odnosu 1:1, glukoza aktivira insulin i daljim reakcijama se podstiče bolje padanje u san, a fruktoza se pretvori u glikogen i napuni jetru zalihama i tako se spreči razgradnja mišića i podstiče sagorevanje masti, obnavljanje tkiva, itd...

        ako mi se baš bude dalo, prevešću ceo video, ionako treba da pišem tekst o toj hibernacionoj dijeti uskoro, pa ču ga okačiti, koga zanima neka pročita
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • #19
          Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

          Originally posted by kelly
          Originally posted by t111
          tijelo dok spavate energiju uzima iz masnoca
          Ovo je neistina pa tvoje poante ne piju vodu.



          Prava istina je ovo:
          Originally posted by vege
          Ako se razumete malo u fiziologiju, znate da rezerve glikogena u jetri relatovno kratko traju. Organizam inače vrlo malo energije troši na uobičajene dnevne aktivnosti, a više od polovine odlazi na rad mozga i varenje hrane, tako da se energija itekako troši tokom noći i telo zaista zapada u manjak glikogena, čim se njegove oskudne rezerve iz jetre potroše. Manjak glikogena aktivira stresne hormone nadbubrežnih žlezda, koji deluju tako što štite rezerve masnoća u telu (telo se obezbeđuje za "ne daj bože") i počinju da razgrađuju mišiće radi dobijanja energije.

          kelly, molim te, odluci se vec jednom za neku teoriju. Ovo nije prvi puta da iznosis 2 oprecna stava.
          evo c/p posta kaj je igyboy stavio u temi ''zasto izbacujemo UH iz obroka navecer'' gdje si se zalagao za to da se UH nikako ne smije jesti prije spavanja. Svaka tebi cast na tvom moderatorskom poslu, ali malo sam razocaran tvojim strucnim znanjem.

          Originally posted by IgyBoy
          Originally posted by t111
          kako tijelo i inzulin znaju da je vecer? zar u ostatku dana ne dolazi UH iz probavnog trakta? i da li je ta kolicina zaista visak?
          heh....tu sad puno toga igra ulogu,ali hormoni su glavni.
          Naime,razine koritzola se ciklicki izmjenjuju tokom dana.Najvise razine su ujutro,a najnize sat-dva nakon zalaska sunca. Kako noc dalje odmice razine kortizola se povecavaju i ujutro su opet najvise.
          E,sada...ako to povezemo sa cinjenicom da se GH prvenstveno luci u prvih 90minuta dubokog sna(koji se vecinom desava u ranoj fazi sna) i cinjenicom da visoka razina secera u krvi inhibira njegovo lucenje, uz cinjenicu da niska razina kortizola pridonosi boljem lucenju GH-a,jasno je da su UH tu visak.Takodjer,GH dodatno pridonosi iskoristenju energije iz masnog tkiva.Takodjer,IGF-I se luci u prisutnosi GH-a. Cjelokupan taj efekt: GH,IGF-I,potrosnja masnog tkiva usljed lucenja spomenutih hormona je puno bolja opcija od one gdje konzumiras UH,inhibiras lucenje GH-a i samim time dvojako smanjujes iskoristenje masti kao energije.
          Sto se tice inzulina,nisam tocno siguran kojim se mehanizmima smanjuje inzulinska osjetljivost stanica(tj.ne znam dovoljno dobro da bih znao objasniti).
          Povezano je upravo sa ciklickim razinama kortizola,cjelokupnom hormonalnom slikom,inzulinom i onim sto bi mogli nazvati "bioritmom" i dosta ovisi o cjelokupnoj prehrani u toku dana kao i aktivnostima koje prethode periodu sna.Kazem,tu nisam dovoljno strucan komentirati,a ne bi htio iznositi netocne informacije.

          Originally posted by Joe
          t111 - tebi braco stvarno nekaj s tom glavom ne štima, daj se nemoj zamarat sa nutricionizmom kad ti to nejde, razbijaš si glavu i usput ljude tjeraš da se se smiju tvojim budalaštinam, pa netko je možda imao i težak dan danas, npr kardio na prazan želudac, pa daj se malo raspitaj od onih koji nešt znaju i onih koji su nešt napravili, nemoj mozgat kad nemaš mozga, evi iskreno ja bi te zagutil ko zeca da se više ne patiš, mada si mi drag
          Ajde joe odje*i. ako nemas kaj konstruktivno reci, nemoj niti pisati. Mozda si drugima smjesan i zanimljiv, meni nisi niti najmanje.
          prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

          Comment


          • #20
            Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

            pa to i ja za tebe mislim, da si smiješan i zanimljiv, ali nemreš se stalno smijat glupostima
            http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

            Comment


            • #21
              Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

              Originally posted by t111
              kelly, molim te, odluci se vec jednom za neku teoriju. Ovo nije prvi puta da iznosis 2 oprecna stava.
              evo c/p posta kaj je igyboy stavio u temi ''zasto izbacujemo UH iz obroka navecer'' gdje si se zalagao za to da se UH nikako ne smije jesti prije spavanja.
              Nemam ja oprečne stavove, što sam rekao stojim iza toga a ti malo bolje čitaj.

              Činjenica je da se tijekom noći troši i glikogen a ne samo masno tkivo.

              Jedini slučaj kad treba prije spavanja uzeti P+UH je na masi kad je zadnji obrok ujedno i prvi nakon PWM-a.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #22
                Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

                imas pravo. glup sam. glup sam sto trazim misljenje i ispravke od ljudi koji su vrlo ograniceni. ili u znanju ili zelji za sirenjem svog znanja. ili se kao neki skrivaju iza tudjeg znanja. oni koji nesto znaju ili jako rijetko dolaze ili su shvatili da se ovdje ne mogu unaprijedjivati. tako da se ovaj forum sve vise svodi na razinu gdje mozete davati samo odgovore na pitanja ''koji whey da uzmem''.
                ako obrisete ovaj post, neka. ovo mi je za sada zadnja poruka ovdje. nadam se da vise necu ovdje osjetiti potrebu post-ati. ja sam vama nitko i nista, tako da vam necu faliti!
                lijep pozdrav!
                prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                Comment


                • #23
                  Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

                  Originally posted by t111
                  imas pravo. glup sam. glup sam sto trazim misljenje i ispravke od ljudi koji su vrlo ograniceni. ili u znanju ili zelji za sirenjem svog znanja. ili se kao neki skrivaju iza tudjeg znanja. oni koji nesto znaju ili jako rijetko dolaze ili su shvatili da se ovdje ne mogu unaprijedjivati. tako da se ovaj forum sve vise svodi na razinu gdje mozete davati samo odgovore na pitanja ''koji whey da uzmem''.
                  ako obrisete ovaj post, neka. ovo mi je za sada zadnja poruka ovdje. nadam se da vise necu ovdje osjetiti potrebu post-ati. ja sam vama nitko i nista, tako da vam necu faliti!
                  lijep pozdrav!

                  Složio bi se s tobom da forum gubi kvalitetu.....oni koji znaju dosta uglavnom pišu postove tipa: Napredovao si....nastavi dalje trenirati....biceps malo zaostaju....i čuvena-solidan napredak
                  Priesta uopće nema
                  Joe je inače dosta susretljiv. Ima još nekih novih članova koji dosta znaju, to se vidi...
                  Sve je više off topica, a manje on topica....i ja znam često zabrazdit- priznam

                  t111 vrati se ..nije to to bez tvojih ciničnih postova
                  Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

                    Đizs T, pa kaj se sekiraš. Pa to je samo forum! Meni ćeš faliti! :romance-smileyheart:
                    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

                      Originally posted by t111
                      imas pravo. glup sam. glup sam sto trazim misljenje i ispravke od ljudi koji su vrlo ograniceni. ili u znanju ili zelji za sirenjem svog znanja. ili se kao neki skrivaju iza tudjeg znanja. oni koji nesto znaju ili jako rijetko dolaze ili su shvatili da se ovdje ne mogu unaprijedjivati. tako da se ovaj forum sve vise svodi na razinu gdje mozete davati samo odgovore na pitanja ''koji whey da uzmem''.
                      ako obrisete ovaj post, neka. ovo mi je za sada zadnja poruka ovdje. nadam se da vise necu ovdje osjetiti potrebu post-ati. ja sam vama nitko i nista, tako da vam necu faliti!
                      lijep pozdrav!
                      a daj, nisi ozbiljan.
                      ne repam o politici možda bi trebo,
                      politika je mala ljadro još je nisam jebo

                      Comment


                      • #26
                        Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

                        @ t111,
                        nemoj da ideš, ovaj forum ti je super... evo ja sam ovde došao sa jednog drugog foruma gde moderatorima ne smeš ništa da kažeš sem "O, care, skidam kapu, divimo ti se, obožavamo te, ti si naš idol, itd..." Osim toga, bilo je toliko očigledno da ti amdinistratori diluju preparate i da je je jedina poenta tog foruma bila kako da što više preparata prodaju neiskusnim klincima...

                        Al, da se vratimo na temu: Ja sam postovao ono o hibernacionoj dijeti i medu pre spavanja kao načinu podsticanja sagorevanja masti i sprečavanja katabolizma, čisto kao informaciju koju puštam na forum radi razmatranja, pošto smatram da nešto može da važi za normalnog čoveka sa svakodnevnim aktivnostima, ali ne mora istovremeno da važi i za čoveka koji ide u teretanu i hoće da nabilduje mišiće. Nisam ništa tvrdio, nego samo dajem ideju na razmatranje i čekam savete onih koji se u BB razumeju od mene koji idem tek 6-7 meseci u teretanu...

                        Dakle, ovaj forum ti je mila majka Nemoj biti na kraj srca Mada, nije lepo da ti neko kaže da nemaš mozga
                        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                        mind, it doesn’t matter.”

                        Comment


                        • #27
                          Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

                          Opet ste se zakacili za beze...

                          Evo,da ne ispada da ja pametujem,potrudio sam se pronaci neke informacije(jer moja rijec nije dovoljno dobra....smrc... ), pa sam naisao na janjetinin post:

                          "Izvor energije za stanicni metabolizam je ATP, a glukoza i masne kiseline su sirovine za sintezu ATP-a, koja se odvija lokalno.
                          U krvi se nalazi glukoza, ali i masne stanice, glicerol i aminokiseline. Kljucna je razina tih tvari u krvi, tijekom posta, kao i razina hormona tijekom nocnoga posta, pri cemu je najbitnija uloga inzulina, ali ni uloga HGH nije za zanemariti.
                          Transport glukoze u stanice mozga nije ovisan o inzulinu. Transport glukoze u ostale tjelesne stanice je ovisan u inzulinu. Inzulin je uslijed nocnog posta nizak.
                          Po noci je, uslijed nocnoga posta i niskoga inzulina, (a i HGH siljaka) povecana mobilizacija masnih stanica, dok je kolicina glukoze u krvi manja nego po danu, kad smo siti. Isto tako, izuzevsi misicne stanice i stanice jetre, druge stanice imaju zanemariv kapacitet skladistenja glikogena, pa se to malo sto imaju brzo potrosi. U jetri se glikogen razbija na glukozu, koja odlazi u krv, no glikogenske zalihe jetre su ogranicene. Misicne stanice pretvaraju lokalno uskladisteni glikogen u glukozu i koriste ga za dobivanje ATP-a. Ostale tjelesne stanice se prilagodjavaju situaciji u kojoj je razina glukoze u krvi niska, razina inzulina izrazito niska i razina masnih kiselina i glicerola relativno visoka koristenjem masnih kiselina i glicerola za formiranje ATP. To ne znaci da je glukoza "potrosena" i da je nema, nego da se u metabolizmu koristi manje glukoze, a vise masnih kiselina. Stanice mozga ce i dalje koristiti glukozu iz krvi, buduci da, transport glukoze u mozdane stanice nije smanjen, jer ne ovisi o (snizenom) inzulinu. Kad je tijelo u ketozi, situacija je drukcija.
                          Izvor energije za stanicni metabolizam je ATP, a glukoza i masne kiseline su sirovine za sintezu ATP-a, koja se odvija lokalno.
                          Transport glukoze u stanice mozga nije ovisan o inzulinu. Transport glukoze u ostale tjelesne stanice je ovisan u inzulinu. Inzulin je uslijed nocnog posta nizak.
                          Po noci je, uslijed nocnoga posta i niskoga inzulina, povecana mobilizacija masnih stanica, dok je kolicina glukoze u krvi manja nego po danu, kad smo siti. Isto tako, izuzevsi misicne stanice i stanice jetre, druge stanice imaju zanemariv kapacitet skladistenja glikogena, pa se to malo sto imaju brzo potrosi. U jetri se glikogen razbija na glukozu, koja odlazi u krv, no glikogenske zalihe jetre su ogranicene. Misicne stanice pretvaraju lokalno uskladisteni glikogen u glukozu i koriste ga za dobivanje ATP-a. Ostale tjelesne stanice se prilagodjavaju situaciji u kojoj je razina glukoze u krvi niska, razina inzulina izrazito niska i razina masnih kiselina i glicerola relativno visoka koristenjem masnih kiselina i glicerola za formiranje ATP. To ne znaci da je glukoza "potrosena" i da je nema, nego da se u metabolizmu koristi manje glukoze, a vise masnih kiselina. Stanice mozga ce i dalje koristiti glukozu iz krvi, buduci da, transport glukoze u mozdane stanice nije smanjen, jer ne ovisi o (snizenom)inzulinu. Kad je tijelo u ketozi, situacija je drukcija.
                          Pogresno je reci da se misicni glikogen potrosi tijekom nocnoga posta, ali se oksidacija masti gledano u postotcima poveca u odnosu na budno stanje. Kljucna rijec ovdje je post. Kvantitativno, sve to jako ovisi o prehrani tijekom dana."

                          Nadam se da ce posluziti svrsi - jeste da sam to vec negdje napisao,ali hajde....

                          Dakle,jutarnji katabolizam JESTE moguc u nekim situacijama(extremno nizak BF,prazne gliko zalihe,neadekvatna prehrana ili kombinacija istih),ali u vecini slucajeva do katabolizma nece doci tako lako.
                          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                          Comment


                          • #28
                            Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

                            masne stanice ne putuju krvlju putuju lipoproteini različitih gustoća LDL, HDL, VLDL, hilomikroni...
                            ono što sam već ranije pisao je da se ni u jednom trenutku ne događa to da je samo jedan izvor energije aktualan već da se mjenjaju njihovi omjeri.. no ključna stvar bez neke pretjerane filozofije je da se tokom noći potroši glikogen iz jetre kao glavni regulator glikemije, a ujutro ako glikogena u jetri nema, a stvarno ga nema , onda organizam MORA bit u katabolizmu jer se glukoza NE MOŽE dobiti iz masti već SAMO iz proteina ako su crijevca prazna ... sad teoretski kad bi ujutro jeli samo proteine mogli bi iz njih dobit glukozu, al kao što je neko već na forumu napisao, to i bilo stvarno glupo uzimat kad postoji bolji izvor glukoze a to su ugljikohidrati.. da ne objašnjavam sad puno složeniji proces stvaranja glukoze iz proteina, kako se pri tome i GUBI energija i vrijednost tog procesa i bla, bla... a koliko je glukoza bitna o tom mi se stvarno ne da pisat, jer ako neko nije shvatio važnost glukoze u organizmu onda nema pravo raspravljat o nečem puno složenijem, a to je npr. već ova tema
                            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                            Comment


                            • #29
                              Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

                              sve je to ok, ali neki se bzvz zabrinjavaju nekim stvarima koje nikad neće postić niti doživit, tj 99% ljudi nikada neće imat BF kod kojeg bi se trebalo pitati šta je sa jutarnjim katabolizmom, niti neće imat treninge, niti dijete kad će to doć u pitanje.
                              Šta će bit ako me trkne sused sa frezom
                              http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                              Comment


                              • #30
                                Re: Jutarnji katabolizam - stvarnost ili mit?

                                gledaj to kao posljedicu prepumpanosti normalnih ljudi textovima o katabolizmu(koji vride samo za natjecatelje) kako bi se sto vise konzumirao whey i prodavalo se sto vise
                                jer naturalcu je tesko stec misic i onda se isto tako naturalac jako boji katabolizma (jer su mu tako usadili neki vanjski faktori u glavu)
                                Originally posted by Jurica
                                ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                                Comment

                                Working...
                                X