Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dobijam 0.5kg tjedno: kolko od toga je mišić a koliko salo?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dobijam 0.5kg tjedno: kolko od toga je mišić a koliko salo?

    dakle, hranim se 5-6 puta dnevno, oko 1.5g P/kg . Teniram 3 puta sedmicno i dobijam po 0.5 kg (sedmicno). Zanima me kolko od toga je stvarno misic a koliko salo? i da li ce masnoce ici ravnomjerno po cijelom tiju (obzirom da treniram) ili samo na stomak (obzirom na vecinu ljudi s takvom genetikom). i.. od cega tacno ovisi koliko ce biti misica a koliko sala, trebam li se puno brinuti dok sam na masi ?) pozz

  • #2
    Re: mišići i salo

    Pa ovisi, ak jedeš "clean" većina će ti bit mišić. Što više junka, više ćeš sala dobivat.
    Također, ak je prevelik suficit, ići će više u salo
    "Neuspjeh nije opcija."

    Comment


    • #3
      Re: mišići i salo

      Originally posted by boy95
      dakle, hranim se 5-6 puta dnevno, oko 1.5g P/kg . Teniram 3 puta sedmicno i dobijam po 0.5 kg (sedmicno). Zanima me kolko od toga je stvarno misic a koliko salo? i da li ce masnoce ici ravnomjerno po cijelom tiju (obzirom da treniram) ili samo na stomak (obzirom na vecinu ljudi s takvom genetikom). i.. od cega tacno ovisi koliko ce biti misica a koliko sala, trebam li se puno brinuti dok sam na masi ?) pozz
      Gledaj tu je stvar genetike i jos nekolicine cimnbenika.Ali dok si na masi ne zamaraj se kalroijama i tim slicnim glupostima.Jedi zdravu hranu..a cim jedes zdravo nemoras se brinit za te sitnice.Nemoj pretjerivat sa ugljikohidratima ....i nemoguce je da tokom faze mase ne dobijes nesto sala nemoguce.Procesom definicije tj smanjenjem uh-a i masti ,kalorijskog deficita,dovoljno cardia to salo ce otic kroz neko vrijeme.Nemoj se zamarat tim sitnicama

      Comment


      • #4
        Re: mišići i salo

        u redu hvala, a jel u redu dobijati 0.5 kg sedmicno ? i ev otprilike moje prehrane pa vi procjenite kolko je "clean"
        znaci 1. oko 5 jaja
        2. tuna
        3. krompir s mesom / nekad piletina /tjestenina , riza..
        4. isto ko 3.
        5. 2-3 kuhanih jaja i voce
        6. sir, mlijeko

        Comment


        • #5
          Re: mišići i salo

          Originally posted by Bulldog
          Pa ovisi, ak jedeš "clean" većina će ti bit mišić. Što više junka, više ćeš sala dobivat.
          Također, ak je prevelik suficit, ići će više u salo
          Optimalan dnevni suficit je oko 500 kacl ??

          Comment


          • #6
            Re: mišići i salo

            Da, 300-500.

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: mišići i salo

              Originally posted by kelly
              Da, 300-500.

              al posto imam samo 15 god i ubrzan metabolizam.. znaci 500 ! ok hvala .. pozz ! ;D

              Comment


              • #8
                Re: mišići i salo

                dobro si poludija s 15 godina ic brojat kcal...

                Comment


                • #9
                  Re: mišići i salo

                  haha.. a jarene nije da brojim vec ono otprilike.. pa vidis da se mora.. ako bude previse --> salo

                  Comment


                  • #10
                    Re: mišići i salo

                    Originally posted by boy95
                    haha.. a jarene nije da brojim vec ono otprilike.. pa vidis da se mora.. ako bude previse --> salo
                    Ma slusaj to rade skoro pa profici.To san i ja prije radia toe glupost.Ako imas 6-7 zdravih obroka dobro rasporodenih bogate proteinima u dovoljnim kolicinama ugljikohidratima I malo masti onda se ne tribas s time zamarat.Ponavljam kad dode definicija svo salo koje dode ce otic i ostat ce misicna masa

                    Comment


                    • #11
                      Re: mišići i salo

                      Ne moraš se tolko zamarat brojanjem kcal, prati izgled, ako se počneš previše mastit, smanji unos hrane, ako vidiš da kilaža stagnira, podebljaj kcal
                      "Neuspjeh nije opcija."

                      Comment


                      • #12
                        Re: mišići i salo

                        u redu! . hvala na odg). pozz _

                        Comment

                        Working...
                        X