Announcement

Collapse
No announcement yet.

Donja leđa, nije disk?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Donja leđa, nije disk?

    Etoga pokucala i meni ozljeda na vrata. Ukratko, zadnjih par mjeseci se bavim Reg Parkovim 5x5 programom, malo sam ga modificiro ali u suštini je sličan. Program je takav kakav je, dosta bio naporan i zahtjevan za moja doljnja leđa koja ja eto i nisam stigo istezat svaki put nakon treninga. Vec zadnjih mjesec dana me baš boli većinom vremena al ja sam mislio, a vjerojatno i je tako, zbog upale, jer ih tako često koristim. Tako sam otisao jucer na uobičajeni trening, dosao sam to 4. serije duboki čučnjevi oko 120 kila i nekako sam izguro tih 5 komada al mi je bilo malo čudno. Čekao sam 3-5 min i opet sam krenuo na zadnju seriju, i samo sam podigao šipku sa stalka, nije ništa puklo ni ništa, nego samo nisam imao onu čvrstoću koju sam inače imao. znači stajao sam samo sa šipkom i moja donja leđa nisu bila čvrsta nego nekako labilna. Odma sam vratio kilažu, probo mrtvo dizat ali ništa bez bolova. Hodat mogu normalno, samo me muči saginjanje i istezanje donjih leđa. I još nešto, možda je nebitno, ali ako jako jako stisnem gluteuse dok stojim, u jednom trenutku se čuje nešto tamo, kao da se nešto otklješti, ali to mi se događalo i prije ozljede. Bench i takve stvari jos mogu radit, ali stvari sa leđima i ne bas. Ima li ko kakvu ideju? Procito sam članke već tu i neke teme, al mislim da ovo nisu diskovi ili nesta, moguće da sam samo pretreniro il da sam pretjero? Pojas nisam nosio jucer, a ni inače. Hvala

  • #2
    Re: Donja leđa, nije disk?

    kao prvo pazi se

    greska 1: ''moja doljnja leđa koja ja eto i nisam stigo istezat''

    znas kako kazu, better safe than sorry

    2: ''Vec zadnjih mjesec dana me baš boli većinom vremena'' trebao si reagirati na vrijeme, makar nesto


    e sad da ne pametujem, ako imas samo problema kod naglih pokreta, vjerovatno ce proci kroz 3-4 dana pa ces se opet moci vratiti...ali ovaj put drugacijim pristupom, pazi se bolje, radi sta je potrebno da se zastitis od povrede - i naravno kreni lagano s pocetka
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: Donja leđa, nije disk?

      Hvala na savjetima.

      Ako pomaže il ak je netko imo slican simptom. Primjetio sam da ako sjednem pogrbljeno, i glavu iz normalnog položaja približim prsima, znači vratom dole, pocne me bolit to mjesto na doljnim leđima. Kakve to veze ima? :O

      Comment


      • #4
        Re: Donja leđa, nije disk?

        Vjerojatno ukljesten zivac nebih znao tocno. Probaj ic na neku masazu ili odmori par dana pa vidi dali ce te opet bolit ili ce se povuc u potpunosti...

        Sent from my HTC One using Tapatalk
        https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
        http://instagram.com/dinc_94
        http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
        myprotein code: MP24017174

        Comment


        • #5
          Re: Donja leđa, nije disk?

          Otidi na pregled, obavezno.
          Kako si opisao ovu bol, kod sjedenja i spustanja glave, vjerovatno je zivac uklijesten iako mi to izgkeda kao moj problem, a to je hernija diska. Toplo se nadam da nije. Definitivno kod doktora il nekog sportskog fizijatra...

          Comment


          • #6
            Re: Donja leđa, nije disk?

            Gotovo svi problemi sa erektorima potiču od nepravilne tehnike mrtvog dizanja i čučnja. Koncentriraj se na tehniku a ne na kilaže, i vježbaj redovno trbušne i leđne mišiće.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment

            Working...
            X