Announcement

Collapse
No announcement yet.

Iritirajuća bol u ramenu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iritirajuća bol u ramenu

    Pozdrav svima, novi sam na forumu!

    Vidim da je već bilo postavljeno slično pitanje, ali odgovor je donekle nedorečen.
    Nakon dužeg vrimena (4 godine) u teretani san već 6 miseci i napredak je vidljiv (dobio
    6 kg mišićne mase). Taman kupim nova 2 kg whey-a i upišem novi mjesec teretane, kad ono na prošlom treningu osjetim strašnu tupu bol u ljevom ramenu(već sam je lagano predosijetia da će se desit zadnja 3-4 treninga).
    Bol nije nestala evo već peti dan ni kada dižem ljevu ruku bez utega, tj boli me kada jaketu oblačim. Sigurno nisam preforsira s težinama ni s treninzima jer treniram 3 x tjedno po sat vrimena, a nisam ni žginca rame jer je bol dolazila postepeno.
    Kupio sam deep relief gel koji mi samo trenutno pomogne, ali nikako ne namjeravam prestat s treninzima.
    Namjeravam 2-3 tjedna ne radit ramena i skroz izbacit potisak iza glave dvoručnim utegom.
    Možda je nekakva reuma?! Ima li netko sličnih iskustava, savjeta?
    Hvala!!

  • #2
    Re: Iritirajuća bol u ramenu

    Ramena su ti uključena kod praktički svih vježbi za gornji dio tijela tak da buš teško izoliral rame.Povreda je uglavnom povreda nepravilnog izvođenja vježbe+forsanje kilaža,viđam to praktički non stop u teretani.Vjerovatno je došlo do nekog istezanja.Nastavkom treninga samo češ pogoršavat situaciju i to vodi još večoj mogučnosti još teže povrede a onda ne da nečeš moč trenirat nego nečeš moči ni žlicu do usta donjet.Moj savjet ti je pauza tjedan-dva pa onda probaj,oprezno s kilažama,poradi na mind-muscle vezi,tehnici izvođenja,izboru vježbi pa ak se situacija ne popravi kod doktora

    Comment


    • #3
      Re: Iritirajuća bol u ramenu

      Hvala na odgovoru.
      Vježbe radim po zanatu, jer nisan od onih šta noće u teretani i u tih sat i petnaest vrimena šta sam tamo nastojim sve napravit pravilno.
      Evo taman sam završia trening (leđa i biceps) i nisam osjetia veliku bol u ramenu(vjerojatno zato šta za te vježbe ne opterečujem puno rame). Trening sam naptavia uz 20 min zagrijavanja i 10 min istezanja, ali u petak sigurno neću radit ramena.
      Poslušat ću te i odmorit tjedan dana tj. do iduće srijede.
      Koliko ti vremena potrošiš na zagrijavanje?
      Kaži mi dali je Deep Relif dobar za moju situaciju?
      Pozzz!

      Comment


      • #4
        Re: Iritirajuća bol u ramenu

        10-15 minuta,statička istezanja,razgibavanje zglobova,par serija sa manjim težinama ili čak solo sa šipkom,ovisi o vježbi odnosno mišičnoj skupini i onda rock'n'roll

        Comment


        • #5
          Re: Iritirajuća bol u ramenu

          E da tako i ja radim!

          Comment


          • #6
            Re: Iritirajuća bol u ramenu

            pošto sam imao problema s ramenom, završio i u bolnici radi toga..zanima me dali si imao pucketanja u ramenu pri izvođenju nekih radova?
            meni se desilo da mi pucketalo rame i onda se ukazala strašna bol koja me onesposobila, ruku nisam mogao pomicat uopće nekih 20tak minuta, otišao kod doktorice nakraju preglede po bolnicama da bi naravno naši doktori grunili inekcije i rekli eto gotovo sad će bit oke..pij tablete protiv bolova i pauziraj, tako da sam pauzirao 4 mjeseca!!! no i dan danas imam problema s ramenom samo radim s manjom kilažom i nema više mase već definicija, jer su naši doktori nesposobni i nemam volje sve opete prolazit...
            stoga ako si imao neki sličan slučaj ko ja...odi negdje i privatno plati da te se pregleda

            Comment


            • #7
              Re: Iritirajuća bol u ramenu

              Kako ne. Pucketalo mi je u ramenu i još mi danas pucketa.
              Ustvari samo jednom mi škljocne. Napravija sam pauzu od 2 tjedna i popia dozu "lubora"
              koje mi je prepisa doktor. "Lubor" je malo pomoga, bol se smanjila i dalje boli rame samo ne više onako kao prije.
              Vratija sam se treningu, radin s manjim težinama šta mi nikako nije drago, jer san taman postiga neku ozbiljniju kilažu utega. Prije treninga namažem rame deep relef-om.
              Samo ima jedna čudna stvar. Nakon prvog treninga(poslje pauze od 2 tjedna) bol u ramenu se smanjila za nekih 50% u odnosu na bol prije treninga. Više mi ništa nije jasno.
              Moran izbacit sve serije koje imaju potisak iznad glave u sjedećem položaju sa šipkom i sa bučicama. Čak moran izbacit i kosi benđ, a to mi nikako nije drago.

              Comment


              • #8
                Re: Iritirajuća bol u ramenu

                odi ti to malo detaljnije pregledati ako nisi, ja sam pio ibrufen i s inekcijama su mi rame "popravljali" i znam kako je to kad ne možeš radit stvari iznad glave, a razvlačenje da i ne spominjem, više ne radim s bučicama nego lagano na multispravi...
                a pošto tebi i dalje pucketa vjerojatno tetiva ošla ili rotacijska sposobnost, može bit od preforsiranja ili nepravilnog vježbanja... meni osobno je ošlo lijevo rame radi preprepreforsiranja jer sam morao izbacit bjesnoću negdje i jbg-a i pljuč napukla tetiva, smanjenje rotacijske funkcije ramena....

                Comment


                • #9
                  Re: Iritirajuća bol u ramenu

                  Da da razvlačenje mi ubija rame. Moran izbacit i kosi bench press, šta mi je naj više žao.
                  Od ramena radin samo, jednoručno prednje podizanje bučicom, vertikalno veslanje širokim hvatom, vučenje do brade.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Iritirajuća bol u ramenu

                    Originally posted by sanchez2
                    Da da razvlačenje mi ubija rame. Moran izbacit i kosi bench press, šta mi je naj više žao.
                    Od ramena radin samo, jednoručno prednje podizanje bučicom, vertikalno veslanje širokim hvatom, vučenje do brade.
                    pa jesi išao na kontrole? ako nisi nije ti pametno da dalje radiš jer možeš samo još veću štetu napravit i dovest do toga da više ne možeš pomicat rame...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Iritirajuća bol u ramenu

                      Da, da, dao mi je "lubor", bol se smanjila. Kaže još da bol triba istrpiti, dobro se zagrijat i istegnit mišiće prije rada. Boli me samo kada radin sve di mi je ruka poviše glave i kosi bench. Tako da ću te vježbe nažalost morat izbacit. I sad se obavezno zagrijavan 20 min i istezanje 10 min. Ovo dugo zagrijavanje nije dobro za mišićnu masu, ali šta ću, šta je tu je.
                      Naj više mi je krivo za kosi bench.
                      Nakon par treninga škljocanje u ramenu se smanjilo ali još je tu.
                      Kako tvoje rame?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Iritirajuća bol u ramenu

                        E, zaboravija san napisat!
                        Isti problem san ima lani na proljeće samo sa desnim ramenom i uzrok nije bila teretana, već ne znan ni ja zašto se pojavila bol.
                        Bol je bila jača nego sada samo šta nije bilo škljocanja u ramenu, ali bol je bila takva da nian moga čašu vode dignit. Taman je dolazilo lito, tako da ne bi moga igrat ni vaterpolo ni picigin. I otiđen kod istog ovog doktora i kaže mi pošto dolazi lito neću ti davat tablete nego samo plivaj, plivaj šta više i boravi u moru šta duže. Tako san se počea kupat već na početku 5 mjeseca. Nakon 15 dana plivanja(3-4 km svaki dan) bol je skroz nestala.
                        Tako ako živiš na moru znaš šta ti je radit čim zatopli!

                        Comment


                        • #13
                          Bol u ramenu, ne mogu radit razvlačenja

                          evo trebam vaš savjet šta dalje...
                          upravo sam uspio odradit djelomično trening za prsa, nisam mogao radit razvlačenje radi ramena, počelo je previše bolit tako da sam morao prekinuti...
                          ozljeda mi se isto bila desila kod razvlačenja u 8 mjesecu prošle godine, bio sam kod doktora i ovo je riješenje: da je UZV ramena uredan, te nema potrebe za operacijom i učini se infiltracija subakromijalno lijevo Lidocain,depo medrol, NSA, analgetika, te u bolnim fazama piti ibuprofen 600 mb ili tramal iskreno nisu mi ništa pomogli...
                          ako odem u bolnicu i oni mi opet tako šta kažu ubit ću ih...imate neki savjet šta bi mogao radit osim razvlačenja??
                          i neradim s puno kilaže kod razvlačenja samo da se zna....

                          Comment


                          • #14
                            Re: razor-rame!

                            moga bi radit na pec dec spravi i sa sajlama
                            ..:: Just say to yourself... how bad do I want this? Am I working harder then the person who will be standing next to me? ::..

                            Comment


                            • #15
                              Re: razor-rame!

                              pa na pec dek spravi sam poslije isprobao i neide, jedino još ostaju onda sajle... =/

                              Comment

                              Working...
                              X