Announcement

Collapse
No announcement yet.

Preduge upale mišića...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Preduge upale mišića...

    Pozdrav ekipi na forumu!

    Ovo je moj prvi post ali bodybuildingom se bavim već duže vrijeme tako da priče o pretjerivanju i početničkim greškama kod mene nisu slučaj. Naime nakon što tri mijeseca nisam bio u teretani započeo sam prije mjesec dana s redovitim treninzima. Prvih 2 tjedna mislio sam da upale od 6-7 dana jednostavno moraju bit jer dugo nisam trenirao ali problem se nastavio i dalje tako da sam zbunjen po tom pitanju.

  • #2
    Re: Preduge upale

    opiši nam jedan svoj tipični trening...

    Comment


    • #3
      Re: Preduge upale

      idem 2 puta tjedno u teretanu.
      Ponedjeljak - prsa i latissimusi te trbušni

      za svaku mišićnu skupinu po tri vježbe sa 3-4 serije (6-12 ponavljanja)

      Četvrtak - ruke, ramena, trapezius, trbušni dakle isto 3 vježbe po mišićno skupini i također 6-12 ponavljanja u 3-4 serije (ovisi o raspoloženju).

      Noge treniram tako da radim sprinteve 2 puta tjedno (utorak i petak). A u to uklopim i trčanje od 3 km.

      Comment


      • #4
        Re: Preduge upale

        zaboravio sam spomenuti da u teretani radim samo gornje trbušne, a za donje trbušne radim sprinteve sa utezima na nogama od 2 kile

        Comment


        • #5
          Re: Preduge upale

          hehe... ja isto nakon 3 mjeseca pauze krenuo u teretanu... prvi dan radio prsa i biceps...
          prsa me boljela 7 dana al nakon te upale me vise ne bole ... al taj prvi dan sam ubio prsa tak da nije nis cudno ...radio s 80kg kosi serije i ravni sa 100kg
          al opet mi je cudno da se kod tebe javljaju upale...

          mozda da pocnes sa nekim dodacima? whey i neke amino rokni pa kaj bude-bude

          Comment


          • #6
            Re: Preduge upale

            možda: ne spavaš dovoljno, ne jedeš dobro?

            Comment


            • #7
              Re: Preduge upale

              Koristim amino kiseline i spavam dnevno po 8 h. Prehrana = jedem 6 puta dnevno. (OD toga su jedan obrok svježi sir a drugi 2 jaja, ostalo je ono šta stara skuha, a ponekad ubacim i tunjevinu)

              Comment


              • #8
                Re: Preduge upale

                dal valja mazati, tacnije laganu umasirati upaljenje misice ''konjskim balzamom''.
                Vidjao sam malo ozbiljnije vjezbace kako to ponekad rad prije, ili poslije treninga...kakva je uloga toga.
                "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                http://www.staying-fit.net/

                Comment


                • #9
                  Re: Preduge upale

                  Zasto ne. Mozes lagano masirati upaljene misice. Time ces poboljsati cirkulaciju i omoguciti laksi pritok hranjivih tvari...Normalno, nemoj pretjerati
                  Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Preduge upale

                    Originally posted by Medvid
                    Pozdrav ekipi na forumu!

                    Ovo je moj prvi post ali bodybuildingom se bavim već duže vrijeme tako da priče o pretjerivanju i početničkim greškama kod mene nisu slučaj. Naime nakon što tri mijeseca nisam bio u teretani započeo sam prije mjesec dana s redovitim treninzima. Prvih 2 tjedna mislio sam da upale od 6-7 dana jednostavno moraju bit jer dugo nisam trenirao ali problem se nastavio i dalje tako da sam zbunjen po tom pitanju.
                    Uzimaj vise proteina u PWM-u, povecaj opcenito dnevni proteinski unos, odmaraj vise puta tijekom dana a ne samo 8h po noci i istezi se nakon treninga.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Preduge upale

                      Ja imam jedan drugi problem...Naime mene su te upale jednostavno pustile...prvo sam povećao kilažu,pa sam povećao i broj serija,pa sam ubacio druge vježbe ali me jednostavno više ništane boli onako "ugodno",ta neka ona "ugodna bol" nakon treninga ko da je nestala...u čemu je kvaka?
                      A gde su noge?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Preduge upale

                        E sad mene opet zanima ja radim 1 tjedno 1 mišićnu skupinu i evo već mjesec dana radim onak extremno i pažljivo i SVAKI PUT DOBIM UPALU. Dal je to pozitivno ili negativno traju 3-4, nekad i 5 dana

                        Comment


                        • #13
                          Re: Preduge upale

                          Originally posted by Boss
                          E sad mene opet zanima ja radim 1 tjedno 1 mišićnu skupinu i evo već mjesec dana radim onak extremno i pažljivo i SVAKI PUT DOBIM UPALU. Dal je to pozitivno ili negativno traju 3-4, nekad i 5 dana
                          No pain, no gain. neznam dali je to ispravno ali ja sam najsretniji kada je upala jaka i duga jer to mi je znak da sam zbilja potrgao misicna vlakna. tako da ja mislim da je ovo tvoje ispravno
                          Imam disleksiju

                          Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

                          Comment


                          • #14
                            Re: Preduge upale

                            upala nije pokazatelj ničega..

                            Comment


                            • #15
                              Re: Preduge upale

                              Originally posted by Marijan
                              upala nije pokazatelj ničega..
                              mislis? po cemu ti ocjenjujes dobar trening?
                              Imam disleksiju

                              Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

                              Comment

                              Working...
                              X