Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hladna voda nakon obroka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Ne mogu više jesti!

    Ova rasprava je totalno nebitna.
    Što je sljedeće? VODA JE ŠTETNA?

    Comment


    • #17
      Re: Ne mogu više jesti!

      Originally posted by Corry View Post
      Onda ni gulas nebi trebalo jesti jer u njemu ima tekucine koja ce usporit_/oslabit probavu hrane... o juhama da ni ne govorimo ???
      Ukoliko "razvodnimo" zelucanu kiselinu...zar je tijelo nece otpustit jos vise kako bi postiglo odredenu kiselost.
      Sta onda po toj logici i sami obroci nebi trebali bit minijaturni pa jesti 15 puta u danu ako cemo tako razmisljat.

      Jos nisam vidio ni jedan argument koji bi me iskreno uvjerio da ce mi voda nakon obroka usporit ili oslabit probavu hrane.

      Danas nemam vremena ali evo potrudit cu se ovih dana pa malo potrazit jel postoje kakve pouzdane studije...ako tko naleti na takvo sto-molio bi link-tu ili na PM
      gulas i juhe nisu tekucine nego hrana mozda zvuci cudno ali ni kafa nije tekucina nego hrana.. to je za nase prostore cudno ali na istoku istocnjacka prehrana u tamosnjim civilizacijama tekucinom se smatra samo voda sve sto ima okus spada u hranu..eh sad gulas ili juha su mnogo gusce po sastavu i od vode i nmg uci u pore u zelucu...kada unesemo vodu u nas organizam nakon jela masne stvari hrana koju smo pojeli ce ocvrsnuti ojacati te se teze razloziti usporiti varenje te se ono sto je veoma lose nataloziti u vidu naslaga u nasem zeldcu kada te nasalage reagiraju sa kiselinom te naslage ce se razbiti i nataloziti na nasim crijevima u obliku masti...te je moguce da ce se iz tih masti nakon nekog duzeg perioda razviti oboljenje rak..takodjer svima nam je cilj imati brzi metabolizam jer sto je metabolizam sporiji to cemo imati vise masnih naslaga pa nema smila da ga vodom usporavamo u nasem zelcu da bi imali idelano varenje nas zeldac mora sadrzavati odredjenu kolicinu zraka(zrak,hrana,z kiseline) te nema smisla da nepotrebna voda zauzima prosotor

      Comment


      • #18
        Re: Hladna voda nakon obroka

        Originally posted by FcB View Post
        sto ce ti voda prije spavanja?
        samo se moras dizati po noci ici na wc...

        osim toga, nije ti dobro kombinirati masti i vodu...
        Vec nekoliko godina pijem po jedno 500-600ml mlake vode čim se dignem (znači natašte), jednostavno bolje funkcioniram. Zamisli si kako netko pije kavu svako jutro, ja opalim vodu.

        I također se puno bolje osječam s "punim trbuhom" dok idem spavati....a i na kraju krajeva, taman me za jedno 7-8h spavanja diže iz kreveta na WC (je'bo budilicu, tu nema "ajde još pol sata" hehee)

        I da napomenem, nikada ne pijem ništa hladno, čak kad je iz frižidera neki sok, čekam da se "zagrije". Ne mogu hladno jednostavno piti,
        i sobna temperatura mi je uvijek bila najbolja.

        Isto kao i kod vrućega, ne jedem vruću juhu, ili grah ili kaj već opće, meso, tjestenina bla bla... ništa vruće, mrzim vruće, uvijek čekam da se ohladi, ma šta god to bilo...
        Sad će biti gotova klopa? Po tradiciji odmah izlazim van s frendom, vratim se za 1h...i taman toplo kak treba.

        Kao što sam rekao već negdje,
        2 dana star burek što stoji pored peći? Nema frke, odma ga zmažem (IIFYM jel? )
        Last edited by ScuderiaBull; 12-04-13, 15:38.
        Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

        http://www.facebook.com/adoni.costo
        http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
        http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

        Comment


        • #19
          Re: Hladna voda nakon obroka

          Jednom je Dr. Oz rekao da od hladne vode mršavimo. Uglavnom, tako nešto, ne sjećaš se detalja...

          Comment


          • #20
            Re: Hladna voda nakon obroka

            Originally posted by mile View Post
            Jednom je Dr. Oz rekao da od hladne vode mršavimo. Uglavnom, tako nešto, ne sjećaš se detalja...
            zato što organizam treba potrošiti nešto energije da ju zagrije na 37°, isto kao što ubrzano radi kad se nalazimo u hladnom prostoru..jer mu treba više da se zagrije, nego kada si u toplom..
            I know i can be what i wanna be,
            if i work hard at it,
            i'll be where i wanna be
            i know i can, i know i can <3

            Comment


            • #21
              Re: Hladna voda nakon obroka

              Originally posted by Slavonka23 View Post
              zato što organizam treba potrošiti nešto energije da ju zagrije na 37°, isto kao što ubrzano radi kad se nalazimo u hladnom prostoru..jer mu treba više da se zagrije, nego kada si u toplom..
              E da, to je to.

              Comment


              • #22
                Re: Hladna voda nakon obroka

                Ja pijem vodu iz salvine, bude super možda malo hladnija od sobne temperature. Naj draže mi je popiti jedno 0.3l vode poslje ručka (toliko vode stene u ćašu barem u ovu koju ja koristim).

                Comment


                • #23
                  Re: Hladna voda nakon obroka

                  Ja pijem kad sam žedna...kad mi se pije. Bilo da je 15min prije obroka..za vrijeme obroka.. ili poslije... kad mi se pije - pijem i amen!

                  edit: vodu, jel
                  I know i can be what i wanna be,
                  if i work hard at it,
                  i'll be where i wanna be
                  i know i can, i know i can <3

                  Comment


                  • #24
                    Re: Ne mogu više jesti!

                    Originally posted by ivandossantos94 View Post
                    gulas i juhe nisu tekucine nego hrana mozda zvuci cudno ali ni kafa nije tekucina nego hrana.. to je za nase prostore cudno ali na istoku istocnjacka prehrana u tamosnjim civilizacijama tekucinom se smatra samo voda sve sto ima okus spada u hranu..eh sad gulas ili juha su mnogo gusce po sastavu i od vode i nmg uci u pore u zelucu...kada unesemo vodu u nas organizam nakon jela masne stvari hrana koju smo pojeli ce ocvrsnuti ojacati te se teze razloziti usporiti varenje te se ono sto je veoma lose nataloziti u vidu naslaga u nasem zeldcu kada te nasalage reagiraju sa kiselinom te naslage ce se razbiti i nataloziti na nasim crijevima u obliku masti...te je moguce da ce se iz tih masti nakon nekog duzeg perioda razviti oboljenje rak..takodjer svima nam je cilj imati brzi metabolizam jer sto je metabolizam sporiji to cemo imati vise masnih naslaga pa nema smila da ga vodom usporavamo u nasem zelcu da bi imali idelano varenje nas zeldac mora sadrzavati odredjenu kolicinu zraka(zrak,hrana,z kiseline) te nema smisla da nepotrebna voda zauzima prosotor
                    uh di si ti otisao prijatelju ... koliko ja znam stvar stoji ovako neka me ispravi netko ako sam u krivu..

                    1. ne kuzim kakve veze imaju nekakva vjerovanja sa funkciniranjem organizma ?
                    2. ako ti nesto u zelucu kako ti kazes kroz pore prode onda si u opakim problemima, iz zeluca nesmije nista nikamo proc jer bi ti kiselina rasturila organizam, zeludac je jedan veliki mlinac koji mehanicki i kemijski samelje hranu u kasu i pusti ju u crijeva zatim krece probava.
                    3. organizmu je tako svejedno dali si ti jeo piletinu, svinjetinu ili nesto trece on ce iz te kase hrane crpiti nutrijente a oni su vazni, znaci ako jedes gulas onda se taj gulas sastoji od toliko vode, toliko UH masti i ostaloga ... i kava definitivno nije hrana organizmu nego, voda + UH ako ima secera + cofein itd....
                    4. tvoja teroji govori da nebi smjeli jesti hladnu juhu jer bi imali problema sa mastima, ili hladni gulas opet voda + masti itd.. razumijes sto hocu reci a tu ti uvjek dolazi na stvar da organizam jako brzo rashladi ako je bila vruca ili zagrije hranu na tjelesnu temperaturu ...
                    5. sta se tice zauzimanja prostora u zelucu pa sta to znaci da uvjek moramo pojesti istu kolicinu hrane inace cemo imati problema sa kiselinama ?? ja bi prije rekao da ce organizam vise ili manje kiseline i enzima izluciti ovisno koliko je hrane uslo ... i svaka hrana se vecinom sastoji od vode, jednostavno ne vidim razliku u kolicini vode tipa 3-4 dcl nekog gulas i recimo komad piletine sa rizom i casa vode ... meni je to identicna kolicina vode unesena ...

                    nije mi uglavnom jasna ova teorija stavi neki link ...

                    P.S. kako kaze slavonka nebi bio zedan poslje jela da nije dobro, mozda bas treba nakon rize+piletine popit malo vode da se lakse napravi kasa tj probavi hrana ?

                    Comment


                    • #25
                      Re: Hladna voda nakon obroka

                      Originally posted by Slavonka23 View Post
                      zato što organizam treba potrošiti nešto energije da ju zagrije na 37°, isto kao što ubrzano radi kad se nalazimo u hladnom prostoru..jer mu treba više da se zagrije, nego kada si u toplom..
                      Daj dokaz(ne clanak nego istrazivanje)?

                      ..... i ako tijelo potrosi to su zanemarive cifre?

                      Comment


                      • #26
                        Re: Hladna voda nakon obroka

                        Originally posted by Casuale View Post
                        Daj dokaz(ne clanak nego istrazivanje)?

                        ..... i ako tijelo potrosi to su zanemarive cifre?
                        naravno da nećeš smršaviti na način da boraviš u prostoriji u kojoj je konstantno -5°. Samo objašnjavam ono što je mile čuo od dr. Oza.

                        When you drink water, your body heats the water up to body temperature, which for most people is about 98.6 degrees. A 2006 study published in "The Journal of Endocrinology and Metabolism" estimates that you should burn about 17 calories heating 16 oz. of cold water. If you drink 8 cups of water a day, this sums to 68 calories per day, or about 7 lbs. per year. However, when the researchers examined the actual calories expended heating up 16 oz. of water, the subjects burned only an additional 3.5 calories over 90 minutes. This amounts to only 14 calories per day and sums to less than 1 1/2 lbs. per year. So, your best bet is to drink water whatever way you like it. If you prefer your water a bit warmer, the benefit on appetite suppression of drinking more water outweighs the few calories you'll burn having your body heat up cooler water.

                        Read more: http://www.livestrong.com/article/47...#ixzz2QH9eOrNS
                        I know i can be what i wanna be,
                        if i work hard at it,
                        i'll be where i wanna be
                        i know i can, i know i can <3

                        Comment


                        • #27
                          Re: Hladna voda nakon obroka

                          Originally posted by Casuale View Post
                          Daj dokaz(ne clanak nego istrazivanje)?

                          ..... i ako tijelo potrosi to su zanemarive cifre?

                          zar ti treba studija za nešto što je tako očito, ako je voda hladna tjelo je mora zagrijati na "vlastitu" temperaturu, i samim tim potroši nešto više energije

                          A evo je studija

                          http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16822824
                          Last edited by kelly; 17-10-13, 12:08.

                          Comment


                          • #28
                            Re: Hladna voda nakon obroka

                            To se zove broscience, daju se neprovjerene informacije o necemu za sta nema znastvenih dokaza da je istina, ne samo ova tema nego nego mlijeko je stetno, protein iz tjestenine nije protein i razne ostale gluposti.

                            batman-broscience.jpg


                            http://cancer.about.com/od/cancercau...ter_cancer.htm

                            http://www.snopes.com/medical/myths/coldwater.asp

                            Comment


                            • #29
                              Re: Hladna voda nakon obroka

                              Originally posted by Casuale View Post
                              To se zove broscience, daju se neprovjerene informacije o necemu za sta nema znastvenih dokaza da je istina, ne samo ova tema nego nego mlijeko je stetno, protein iz tjestenine nije protein i razne ostale gluposti.

                              [ATTACH=CONFIG]14956[/ATTACH]


                              http://cancer.about.com/od/cancercau...ter_cancer.htm

                              http://www.snopes.com/medical/myths/coldwater.asp
                              ne kuzim kaj zelis reci da je mlijeko odlicno i da su svi proteini isti ?

                              Comment


                              • #30
                                Re: Hladna voda nakon obroka

                                Originally posted by diinnoo View Post
                                haj sad poleti na teretana.net i pitaj Fendera

                                zar ti treba studija za nešto što je tako očito, ako je voda hladna tjelo je mora zagrijati na "vlastitu" temperaturu, i samim tim potroši nešto više energije

                                A evo je studija

                                http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16822824
                                Text sa linka iznad:

                                RESULTS:Energy expenditure did not increase after drinking either distilled water (P = 0.34) or 0.9% saline (P = 0.33). Drinking the 7% sucrose solution significantly increased energy expenditure (P < 0.0001). Drinking water that had been cooled to 3 C caused a small increase in energy expenditure of 4.5% over 60 min (P < 0.01).
                                CONCLUSIONS:
                                Drinking distilled water at room temperature did not increase energy expenditure. Cooling the water before drinking only stimulated a small thermogenic response, well below the theoretical energy cost of warming the water to body temperature. These results cast doubt on water as a thermogenic agent for the management of obesity.


                                Ne trči pred rudu i poradi malo bolje na engelskom jeziku.

                                Comment

                                Working...
                                X