Announcement

Collapse
No announcement yet.

kruh naš svagdašnji...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kruh naš svagdašnji...

    Evo da otvorim jednu temu o kruhu...
    Koji kruh preferirate? itegralni, raženi, graham, kukuruzni, lovački, alpski...?

    osobno kupujem grahamov i ponekad alpski, s tim da je alpski ukusniji, al grahamov smatram zdravijim pa ga zato kupujem... možda griješim

    nedavno kad sam bio u lokalnoj pekari, žena kaže: "nema onog kruha kojeg ti uvjek kupuješ, ima samo kukuruzni i bijeli..." i ja kupim kukuruzni... jel tko to probao?, al to je po meni slađe nego bijeli... koliko je zdravo, ne znam...

    eto traže se znalci za raspravu o pekarskim proizvodima
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

  • #2
    Re: kruh naš svagdašnji...

    Ne jedem kruh.
    U diskusije zdravo - nezdravo ne ulazim ali u bb baš nema mjesta.

    Comment


    • #3
      Re: kruh naš svagdašnji...

      inace kruh jedem samo uz grah . pekica od mavrovica mi je najbolja.

      btw. nek neko pojasni malo zasto je kruh toliko nepozeljan. mislim, koja je razlika izmedu integralnog kruha i rize? oba su kompleksni UH? kruh ima visok GI, ili?
      Animal. Can you handle it?

      Comment


      • #4
        Re: kruh naš svagdašnji...

        Kupim u Konzumu onaj fitnes kruh(ima ih par vrsta).Izgleda ko da su sjemenke sprešane
        I koristim ga rijetko,ugl.za gablec na posao kao sendvić ili kad sam u žurbi i ne stignem skuhat rižu

        Comment


        • #5
          Re: kruh naš svagdašnji...

          Vecina buildera jede samo ezekiel kruh ujutro(brijem da ga kod nas nema,mozes ga sam napraviti prema receptu...)

          Comment


          • #6
            Re: kruh naš svagdašnji...

            Kakav je ovaj u Konzumu... ja uzeo neki mlinar tost integrirani, piše: kruh od integralnog pšeničnog brašna s maslinovim uljem...... jeftin bio pa reko.... zkj ne

            i uzimo sam još ovaj Mastermacher to je raženi s tri vrste žitarica i on ima:
            masti 2,2 g
            ugljikohidrata 33,6 g itd. ...... meni se taj čini najbolji...
            Put na kome nema prepreka vjerojatno ne vodi nikuda.

            Comment


            • #7
              Re: kruh naš svagdašnji...

              Uopće ga ne jedem, pogotovo sad kad sam na definiciji, ukusan je i sve to , ali mislim da bi ga se trebalo izbjegavati u BB i fitnessu...
              You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

              Comment


              • #8
                Re: kruh naš svagdašnji...

                Originally posted by Fallen warrior
                Uopće ga ne jedem, pogotovo sad kad sam na definiciji, ukusan je i sve to , ali mislim da bi ga se trebalo izbjegavati u BB i fitnessu...
                Da, trebalo bi ga izbjegavati, al opet jbg nemreš bez kruha..... Ja si rasporedim 100 g kruha kroz cijeli dan i to mi je dosta.
                Put na kome nema prepreka vjerojatno ne vodi nikuda.

                Comment


                • #9
                  Re: kruh naš svagdašnji...

                  Samo za ručak 50g integralnog kruha! Kupim onaj jedan cijeli integralni mislim da je oko 10kn i može mi biti godinu dana!
                  If you can't explain it simply, you don't understand it well enough

                  Comment


                  • #10
                    Re: kruh naš svagdašnji...

                    Meni žena peče domaći kruh od raženog brašna, bez dodataka što stavljaju u pekarama.
                    I to mi traje par dana, malo kruha jedem.

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: kruh naš svagdašnji...

                      ne znam baš kako potpuno izbacit kruh... ne jedem puno kruha, npr. pola kruha meni traje 3 dana... al bez te polovice opet ne mogu...
                      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                      Comment


                      • #12
                        Re: kruh naš svagdašnji...

                        Originally posted by Vladebisi
                        Kupim u Konzumu onaj fitnes kruh(ima ih par vrsta).Izgleda ko da su sjemenke sprešane
                        I koristim ga rijetko,ugl.za gablec na posao kao sendvić ili kad sam u žurbi i ne stignem skuhat rižu
                        nisam to još nikad kupovao.. šta onda ženi kažeš dajte mi fitness kruh ili to ima neki svoj naziv? (da me nebi žena bljedo pogledala kad dođem kupovat )
                        Koji mi preporučuješ? S obzirom da sam već rekao da bez kruha ne mogu...
                        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                        Comment


                        • #13
                          Re: kruh naš svagdašnji...

                          Originally posted by gironda
                          btw. nek neko pojasni malo zasto je kruh toliko nepozeljan. mislim, koja je razlika izmedu integralnog kruha i rize? oba su kompleksni UH? kruh ima visok GI, ili?
                          to i mene zanima... znam samo da je bijeli kruh, smrtni grijeh u BB-u
                          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                          Comment


                          • #14
                            Re: kruh naš svagdašnji...

                            bijeli kruh je u BB-u jedino prihvatljiv iza treninga kao prvi obrok iza pwm dok jos tijelo trazi brze UH...stvar je u tome sto je bijelo brasno, koje je sastavni dio bijelog kruha, nacinjeno samo od sredisnjeg dijela zrna zitarice tako da je ona korica zrna uklonjena a sa njom i oni kvalitetni UH, te minerali i sve ostalo sto je sacinjava...
                            ja osobno od malih nogu ne jedem puno kruha, neznam nekako mi jednostavno ne ide, ali opet moram bar malo uz svaki obrok koji sadrzi meso bez nekog priloga (krompir, tjestenina, riza)...dnevno pojedem oko trecinu kruha, a jedem crnu ili ribarsku peku...

                            Comment


                            • #15
                              Re: kruh naš svagdašnji...

                              Suvita, kruh sa sjemenkama.
                              Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

                              Comment

                              Working...
                              X